Tai, kaip pradedate rytą, labai skiriasi nuo to, kaip jaučiatės visą dieną. Nesvarbu, ar medituojate siekdami didesnio ramybės jausmo, valgote maistingus pusryčius, kad gautumėte ilgalaikę energiją, ar ryte bėgiojate, kad kraujas pajudėtų, jūsų rytinė rutina gali pabloginti ar nutraukti jūsų dieną, ypač jei kovojate su virškinimo problemomis ir uždegimu. . Laimei, yra keletas paprastų įpročių, kuriuos galite lavinti kiekvieną rytą, kad pašalintumėte šias problemas.

Norėdami atrasti geriausius ryto įpročius, padedančius kovoti su pilvo pūtimu ir uždegimu, kalbėjomės su sveikatos ekspertais Onikepe Adegbola, medicinos mokslų daktare, dietologe Johanna Angman, mitybos specialiste Lisa Richards, Candida dietos kūrėja ir dietologu Jesse Feder. Mano Krono ir kolito komanda.Žemiau rasite visus sveikus patarimus!

1. Drėkinkite, hidratuokite, hidratuokite

"Pradėdama dieną nuo didelės stiklinės vandens gali padaryti stebuklų praktiškai visais jūsų sveikatos aspektais. Tai ypač aktualu, kai reikia kovoti su pilvo pūtimu ir sumažinti uždegimą. Kad jūsų vanduo būtų dar naudingesnis, daktaras Adegbola ir Richardsas siūlo į mišinį įmaišyti šiek tiek citrinos. Citrininiame vandenyje yra maistinių medžiagų, kurios padeda skatinti sveiką virškinimą ir mažina vandens susilaikymą, aiškina Richardsas. Šis derinys veikia kartu, kad sumažintų pilvo pūtimą ir paskatintų tuštinimąsi. Daktarė Adegbola sutinka: vos pabudę išgerkite stiklinę šilto vandens su citrina, paliepia ji. Tai padės išvalyti sistemą ir pajudėti. Pastebėta!"

Shutterstock

2. Venkite cukraus, pieno produktų ir kepto maisto

"

Be pakankamo hidratacijos, būtina ir mityba.Jei kovojate su pilvo pūtimu ir uždegimu, svarbu būti atsargiems dėl maisto produktų, kuriuos dedate į savo kūną. Pradedantiesiems Federas įspėja nenaudoti cukraus. Stenkitės nevalgyti per didelės vaisių porcijos arba nenaudokite daug želė / uogienės, sako jis. Šis didelis cukraus kiekis gali sukelti pilvo pūtimą, vandens susilaikymą, uždegimą ir vangumą. Be to, taip pat reikėtų vengti kepto maisto, pavyzdžiui, pusryčių bulvių ir rudųjų. Aliejus, naudojamas jiems gaminti, turi daug priešuždegiminių riebalų, dėl kurių galite jaustis išsipūtęs, dujinis ir uždegimas, sako jis. Ir galiausiai svarbu apriboti pieno produktų vartojimą. Pieno produktai paprastai turi daug riebalų ir (arba) cukraus, pavyzdžiui, nenugriebto pieno ar sūrio, aiškina Federas. Per daug to gali jaustis išsipūtęs ir uždegęs. Rinkitės pieno produktus arba apribokite kiekį, kurį naudojate"

"Taigi, ką valgyti? Kad išvengtų pilvo pūtimo, Adegbola siūlo lengvus pusryčius, kurių sudėtyje yra daug skaidulų turinčių maisto produktų, tokių kaip vaisiai ir daržovės. O jei norite išvengti uždegimo, rinkitės priešuždegiminius ingredientus ir prieskonius, pvz., ciberžolę, imbierą ir omega-3 turtingą maistą."

3. Judėti

"Nenuvertinkite rytinio judesio galios! Kasdienė mankšta yra gyvybiškai svarbi jūsų bendrai sveikatai, ypač jei norite išvengti uždegimų ir virškinimo problemų. Pratimai, tokie kaip vaikščiojimas ir jogos tempimas, yra geras sprendimas pilvo pūtimui ir uždegimo skausmams malšinti. Pratimai spaudžia pilvą, o tai pagerina virškinimą, aiškina Angmanas. Adegbola rekomenduoja trumpai pasivaikščioti arba šiek tiek pasitempti, kad kraujas tekėtų."

Žinoma, dienos pabaigoje geriausias būdas kovoti su lėtiniu pilvo pūtimu ir uždegimu yra pasikalbėti su gydytoju. Tačiau įtraukę šiuos specialistų patvirtintus sveikus įpročius į savo kasdienybę nepakenks – iš tikrųjų galite nustebti, kiek jie gali turėti įtakos jūsų sveikatai!

Kategorija: