- Naudokite naršyklės plėtinį, kad išsaugotumėte puslapius vėlesniam naudojimui.
- Naudokite paieškos variklį su „neprisijungus“ funkcijomis.
- Naudokite inkognito naršymo seansą.
Ne tik ne visos naršyklės yra vienodos, bet ir jūsų pasirinkta naršyklė – ir jos naudojimo būdas – yra svarbios, kai reikia apsaugoti privatumą ir kuo geriau išnaudoti naudotojo patirtį. Nesvarbu, ar esate „Google Chrome“, „Firefox“ ar kažko kito gerbėjas, žinodami kelis gerus naršyklės patarimus galite būti geriau apsaugoti, kai ieškote informacijos internete, be to, efektyviau išnaudosite savo laiką. Technikos ekspertas Jamesas Calderonas iš Alrigh pateikia tris gyvenimą keičiančius naršyklės įsilaužimus, kuriuos technologijų ekspertai nori, kad jūs žinotumėte.
Naudokite naršyklės plėtinį, kad išsaugotumėte puslapius vėlesniam naudojimui.
Jei esate kaip ir dauguma žmonių, esate linkęs naršyti internete greitai ir daug negalvodamas, aiškina Calderonas. „Štai kodėl gali būti sunku atsiminti konkrečias svetaines, kuriose lankėtės, ir informaciją, kurią jose matėte“, – sakė jis. „Dabar yra paprastas sprendimas: naudokite naršyklės plėtinį, kad išsaugotumėte puslapius vėlesniam naudojimui. Šie plėtiniai gali automatiškai išsaugoti puslapius, kuriuose lankotės, jūsų žymėse arba istorijoje, todėl jums niekada nereikės jaudintis, kad prarasite ką nors svarbaus.“
Galima rinktis iš daugybės puikių plėtinių, sako Calderon, ir juos galite rasti „Chrome“ ir „Firefox“ plėtinių parduotuvėse. „Kai kurios populiarios parinktys apima „Istorija dabar“ ir „Išsaugoti puslapį kaip“.
Naudokite paieškos variklį su „neprisijungus“ funkcijomis.
Kitas puikus būdas apsaugoti žiniatinklio naršymo istoriją yra naudoti paieškos variklį su neprisijungusiomis funkcijomis, pasak Calderon. „Tai išsaugos paieškos rezultatus, kad galėtumėte juos pasiekti, net jei neturite interneto prieigos“, - sako Calderonas.„Daugelis populiariausių paieškos sistemų turi neprisijungus veikiančias funkcijas, įskaitant Google, Yahoo ir Bing. Norėdami pasiekti šias funkcijas, tiesiog įveskite „neprisijungus“ į paieškos juostą.“
Naudokite inkognito naršymo seansą.
Neturėtumėte jaudintis, kad visi ir bet kas galės atrasti tai, ko ieškote internete. „Kitas būdas apsaugoti savo privatumą yra naudoti inkognito naršymo sesiją“, – sako Calderonas. „Jūsų naršymo istorija bus privati, be to, jūsų naršymo istorija nebus išsaugota jūsų kompiuteryje.“
Lengva pamiršti, kad savo naršyklės įpročius verta ištirti taip pat, kaip ir atsisiunčiamas programas ar įgalintus nustatymus. Turėkite šiuos patarimus kišenėje, kad dar labiau išnaudotumėte naudotojo patirtį.