Nėra nieko blogiau nei susidoroti su išsipūtusiu skrandžiu. Gerai, kai kurie dalykai yra blogesni, bet vis tiek pilvo pūtimas tikrai varginantis, ypač kai jis tampa lėtinis. Nesvarbu, ar tai būtų suvalgytos konkrečios daržovės, gazuoto gėrimo, ar tiesiog per daug skaidulų iš karto, yra keletas priežasčių, dėl kurių ši problema gali kilti. Laimei, kaip jūsų dieta gali sukelti problemą, ji taip pat gali padėti ją išspręsti. Tiesą sakant, keletas daržovių sveikatos ekspertų teigia, kad galite valgyti kiekvieną dieną, kad išvengtumėte pilvo pūtimo.

Norėdami sužinoti daugiau apie geriausias daržoves, padedančias įveikti pilvo pūtimą vyresniems nei 40 metų, kalbėjomės su dietologe Johanna Angman ir mitybos specialiste Lisa Richards, „The Candida Diet“ kūrėja. Jie mums pasakė, kad agurkai, pankoliai ir imbieras yra trys ingredientai, kuriuos turėtumėte įdėti į lėkštę, kad nuramintumėte skrandį!

Agurkas

Vandens susilaikymas yra viena iš pagrindinių pilvo pūtimo priežasčių. Laimei, Richardsas ir Angmanas sako, kad skrybėlių agurkai yra puiki daržovė, padedanti išspręsti šią problemą. „Agurkuose gausu specifinių maistinių medžiagų, kurios padeda pašalinti vandens susilaikymą, uždegimą ir galiausiai pilvo pūtimą“, – aiškina Richardsas. "Jų tiekiamas vandens kiekis taip pat gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo dėl prastos hidratacijos, o jų skaidulų kiekis skatina gerą žarnyno sveikatą ir žarnyno judėjimą." Be to, ji atkreipia dėmesį į tai, kad šioje daržovėje „sudėtyje yra flavonoido, vadinamo kvercetinu, kuris organizme veikia kaip antioksidantas ir sumažina patinimą bei uždegimą, kurių didžioji dalis sukelia pilvo pūtimą“. Puikus! Agurkų salotos, kas nors?

pankolis

Pankolis yra dar viena puiki, mažiau žinoma daržovė, galinti padėti kovoti su lėtiniu pilvo pūtimu. „Vanduo, esantis pankoliuose, gali padėti išstumti žarnyno dujas“, – aiškina Angmanas. „Be to, jo sėklose yra tokių cheminių medžiagų kaip anetolis, fenchonas ir estragolis.Junginiai leidžia skrandyje esančioms dujoms suirti, atpalaiduodami žarnyno raumenis. Rezultatas – mažiau išsipūtęs pilvas“. Ši daržovė dažnai naudojama Viduržemio jūros regiono receptuose. Jis puikiai tinka salotoms arba skrudintas kaip garnyras!

Imbieras

Nesvarbu, ar laikote jį daržove, ar prieskoniu, imbieras yra dar vienas puikus priešuždegiminis ingredientas, kuris gali padėti sumažinti pilvo pūtimą. „Imbieras mažina storosios žarnos uždegimą“, – pasakoja Angmanas ir paaiškina, kad „skaidri dvitaškis leis maisto dalelėms lengvai praeiti ir sumažins pilvo pūtimą bei dujų susidarymą“. Ši priemonė nėra pokštas; tai gali labai pakeisti tai, kaip jūsų skrandis jaučiasi visą dieną. Tiesą sakant, Angmanas sako, kad tai „vienas iš seniausių vaistažolių vaistų, turinčių malonų atpalaiduojantį poveikį skrandžiui“. Galite įtraukti jį į daugybę skanių receptų ir netgi pabarstyti jį į kavą ar arbatą ryte, kad diena būtų be pilvo.

Kategorija: