Šis įrašas buvo atnaujintas nuo pradinės jo paskelbimo datos 02/16/22, kad būtų įtraukta daugiau ekspertų įžvalgų.

Tiek daug kalbėta apie žaliosios arbatos gėrimo galią dėl daugybės odos priežiūros privalumų – nuo antioksidacinių junginių (mažina odos uždegimą) iki gebėjimo sumažinti saulės žalos požymius. Galbūt nežinote apie šį sveiką gėrimą, kad jis taip pat gali padėti padidinti kolageno – būtino b altymo, atsakingo už odos elastingumą, elastingumą ir sveikus sąnarius – gamybą.

Kalbėjomės su dviem dermatologais – Dr. Cheryl Rosen, „BowTied Life“ dermatologijos direktore ir dr. Paula Morgan, MD, PhD, FRCPC, FAAD, taip pat su klinikine registruota dietologe Cheryl Mussatto, MS, RD, LD -Norėdami sužinoti daugiau apie ryšį tarp žaliosios arbatos gėrimo ir puikios odos (ir, žinoma, jos gebėjimų didinti kolageno kiekį!)

Shutterstock

Taigi, koks ryšys tarp žaliosios arbatos ir kolageno gamybos?

Kolagenas yra b altymas, padedantis odai suteikti jos struktūrą ir elastingumą, todėl gerti gėrimai, kurie padeda skatinti kolageno gamybą, gali būti naudingi sveikai odai.

„Plikyta žalioji arbata yra puikus gėrimas, skatinantis kolageno gamybą“, – sako Rosenas ir pažymi, kad „arbatoje esantys polifenoliai padeda suardyti ryšius tarp kolageno skaidulų“, todėl organizmui lengviau gamintis. naujas kolagenas.

Arbatoje taip pat yra antioksidantų, kurie padeda apsaugoti ir atkurti esamas kolageno skaidulas, aiškina ji. Šie antioksidantai, priduria Morgan, „padidina kolageno gamybą odoje, kad natūraliai sumažintų smulkias linijas ir raukšles“.

Shutterstock

Kita žaliosios arbatos nauda odai pasiekiama dėl junginių, vadinamų katechinais, kurie yra natūralūs polifenoliai ir antioksidantai, kurių yra daugelyje arbatos rūšių. „Žaliojoje arbatoje yra didžiausias katechinų kiekis, – sako Mussatto, – o katechinai sudaro apie 25 % žaliosios arbatos lapų.

Kalbant apie odos sveikatą, katechinai yra būtini. „Katechinai yra geriausias jūsų odos draugas, nes jie turi stiprų priešuždegiminį, antioksidacinį ir senėjimą stabdantį poveikį didžiausiam kūno organui – geriausiam mūsų odos trifekto tipui“, – tęsia Mussatto.

Bet vietinis žalios spalvos vartojimas taip pat gali padėti „sutirštinti epidermį, pagreitinti žaizdų gijimą ir slopinti mūsų odos fermentą, dėl kurio atsiranda netolygi pigmentacija, pvz., nepageidaujamos saulės dėmės“, – priduria Mussatto.

Shutterstock

Kalbėdamas apie saulę, Mussatto pažymi, kad 2011 m. 12 savaičių trukmės tyrimas parodė, kad žaliojoje arbatoje esantys katechinai gali padėti apsaugoti odą nuo žalingų UV spindulių.„Tyrimo dalyviai taip pat pastebėjo, kad 25 % sumažėjo UV spindulių sukeltas odos spalvos pakitimas, taip pat pastebimai lygesnė oda, mažiau lupimasis ir padidėjo elastingumas“, – sako ji.

Apskritai, kaip pažymi šie ekspertai, žaliosios arbatos gėrimas turi daugybę naudos sveikatai ir tai neabejotinai apima jūsų odą. Nuo jo potencialo padėti kolageno gamybai iki gydomosios naudos nuo saulės padarytos žalos – verta ryte išsivirti puodelį ir leisti jam veikti savo (natūralią ir nesaldų) magiją!

Kategorija: