Turbūt jau žinote, kad mankšta yra esminė bet kokio sveiko gyvenimo būdo dalis. Nesvarbu, ar lankotės sporto salėje kilnodami svorius, lankotės jogos pamokose, ar kartu su draugais spardote futbolo kamuolį, kiekvieną dieną atsikeldami ir judėdami padarysite stebuklus jūsų sveikatai. Ir, kaip paaiškėjo, vienas geriausių dalykų, kurį galite padaryti norėdami sumažinti cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje (o gal net numesti kelis kilogramus!), taip pat yra vienas iš paprasčiausių. Sveikatos ekspertai teigia, kad vaikščiojimas vos kelias minutes po kiekvieno valgio gali visiškai pakeisti žaidimą.

Norėdami sužinoti daugiau apie naudą, kai pavalgius, ypač kai kalbama apie cukraus kiekį kraujyje, kalbėjomės su mitybos eksperte Mary Sabat MS, RDN, LD. Ji papasakojo mums apie tai, kaip šis sveikas įprotis gali reguliuoti gliukozę ir insuliną. Skaitykite toliau, kad gautumėte visą jos įžvalgą!

Kaip vaikščiojimas po valgio sumažina cukraus kiekį kraujyje

"Nesvarbu, ar bandote numesti svorio, ar tiesiog norite kontroliuoti savo sveikatą, vaikščiojimas po valgio yra vienas geriausių įpročių, kurį galite įgyvendinti. Kaip sako Sabatas, vaikščiojimas po valgio padeda numesti svorio ir sumažinti diabetą, nes sumažina cukraus kiekį kraujyje ir nereikia tiek daug insulino. Štai kaip tai veikia: kai pakeliate kūną ir pajudinate, jūsų kūnas gali panaudoti daugiau jūsų organizme esančios gliukozės ir efektyviai sumažina cukraus kiekį kraujyje."

"Be to, jūsų organizmui nereikia per daug insulino, nes jis naudoja tą gliukozę, o tai reiškia, kad vaikščiojimas taip pat padės reguliuoti insulino kiekį.Sabat insuliną apibūdina kaip riebalų kaupimo hormoną, kuris kartais gali per daug sumažinti cukraus kiekį, sukelti alkį ir besaikį valgymą, todėl subalansuotas lygis yra būtinas norint, kad jūsų organizmas galėtų valdyti cukraus kiekį kraujyje ir, savo ruožtu, jūsų bendrą sveikatą. "

Shutterstock

Kiti vaikščiojimo po valgio privalumai

"Pasivaikščiojimas po valgio jums puikiai tinka įvairiais būdais. Sabatas ne tik mažina cukraus kiekį kraujyje, bet ir paaiškina, kad mankšta po valgio taip pat gali sumažinti cholesterolio kiekį ir kraujospūdį. Ji aiškina, kad didelis cukraus kiekis yra pagrindinė blogojo cholesterolio kiekio priežastis. MTL arba blogojo cholesterolio kiekis yra didelis, yra daug trigliceridų, kurių padaugėja po valgio. Vaikščiojimas po valgio sumažina trigliceridų kiekį, todėl sumažėja cholesterolio kiekis. Puiku!"

"Taigi, kiek laiko reikia kasdien vaikščioti, kad gautumėte naudos? Nors sveikatos ekspertai rekomenduoja kasdien mankštintis po 30 minučių, Sabatas atkreipia dėmesį, kad jums gali būti lengviau išskaidyti tą laiką visai dienai.Pastebiu, kad klientams lengviau paklusti trumpiems žingsniams, nei rasti laiko vienam ilgesniam pasivaikščiojimui, sako ji. Be to, kaip minėta pirmiau, nauda svoriui, širdies sveikatai ir cukrinio diabeto gydymui yra didesnė, kai paskirstoma po kiekvieno valgio trumpesniais etapais. Supratau – nekantraujame pasivaikščioti po vakarienės vėliau!"

Kategorija: