Jūsų žarnyno sveikata vaidina didesnį vaidmenį jūsų bendrai gerovei, nei manote, todėl labai svarbu užtikrinti, kad jūsų virškinimo sistema kuo geriau klestėtų, jei norite, kad visa kita veiktų sklandžiai. Deja, daugeliui iš mūsų „klestėjimas“ yra vienas iš paskutinių žodžių, kuriuos vartojame apibūdindami savo žarnyno sveikatą. Laimei, galite atlikti keletą dietos pakeitimų, kad viskas susigrąžintų į įprastas vėžes. Galbūt norėsite iki dviejų savaičių atsisakyti tam tikrų uždegimą sukeliančių maisto produktų, kad atkurtumėte žarnyno mikrobiomą ir pagerintumėte žarnyno sveikatą. reikiamo postūmio.Šie maisto produktai yra cukrus, krakmolingos daržovės, pieno produktai ir kt.

Norėdami sužinoti daugiau apie 6 žarnyną žalojančius maisto produktus, nuo kurių galite padaryti pertrauką, kad išvalytumėte savo kūną, kalbėjomės su mitybos specialiste Lisa Richards, knygos „The Candida Diet“ kūrėja. Žemiau rasite visą jos ekspertų įžvalgą!

1. Cukrus

"Blogos naujienos tiems, kurie mėgsta smaližius: kaip sako Richardsas, cukrus, ypač rafinuotas cukrus, gali sutrikdyti žarnyno sveikatą, maitindamas blogąsias žarnyno bakterijas ir paskatindamas jų peraugimą. Tai gali sukelti rimtą gerųjų žarnyno bakterijų pusiausvyros sutrikimą, kad jis būtų sveikas ir tinkamai veiktų. Dėl šios priežasties rafinuoto cukraus atsisakymas dviem savaitėms gali padėti jūsų žarnynui grįžti į vėžes. Ji siūlo jį pakeisti natūraliais saldikliais, tokiais kaip vienuolių vaisiai, medus ir eritritolis."

2. Krakmolingos daržovės

"Žinoma, daržovės gali būti puikios jūsų sveikatai.Tačiau Richardsas perspėja, kad per daug skaidulų iš krakmolingų veislių gali sukelti žarnyno problemų, tokių kaip dujų susidarymas ir pilvo pūtimas. Ji pasakoja, kad žarnyno bakterijos skaido skaidulas, todėl jos gamina dujas kaip šalutinį produktą. Jei jaučiate blogą žarnyno sveikatą arba turite problemų, gali būti naudinga kelias savaites atsisakyti šių daržovių. Tai leidžia žarnynui pailsėti ir atkurti pradinę padėtį, kai jas pakeičiate nekrakmolingomis daržovėmis, kurios neišskiria tiek daug dujų. Įprasti k altininkai yra kukurūzai, bulvės, šparaginės pupelės, moliūgai ir saldžiosios bulvės. Richardsas rekomenduoja jų nenaudoti morkoms, žalumynams, grybams okra, pomidorams, agurkams, Briuselio kopūstams, brokoliams, žiediniams kopūstams ir šparagams."

3. Pieno produktai

"Nors mes mėgstame sūrį, svarbu atsiminti, kad pieno produktai gali pakenkti jūsų virškinimo sistemos sveikatai. Pieno produktai yra labai uždegiminiai ir gamina gleives, kurios gali pakenkti žarnyno sveikatai, pažymi Richardsas, paaiškindamas, kad uždegimas gali sukelti žarnyno disbiozę, skausmą ir diskomfortą.Ji sako, kad pieno produktų atsisakymas dviem savaitėms leis jums nustatyti, ar tai yra jūsų žarnyno sveikatos problemų k altininkas. Laimei, yra daug variantų be pieno, pvz., sojų, avižų ir migdolų!"

4. Alkoholis

"Alkoholis gali pakenkti jūsų kūnui dėl daugelio priežasčių, tačiau turėtumėte būti ypač atsargūs, jei siekiate, kad žarnynas būtų sveikesnis. Žarnyno mikrobiomą gali neigiamai paveikti alkoholio vartojimas, ypač cukraus ar kviečių alkoholiniai gėrimai, pažymi Lisa. Alkoholis yra uždegiminis ir žaloja žarnyno barjerą. Tai taip pat gali sukelti žarnyno disbiozę, užkertant kelią gerųjų bakterijų augimui. Kad išvengtumėte šių problemų, ji rekomenduoja bent dvi savaites nevartoti alkoholio, nes tai leis jūsų žarnynui išgydyti ir sumažinti uždegimo greitį. Laikas išbandyti kokteilius!"

Shutterstock

5. Sumažinkite vaisių

"Nors jums nereikia visiškai iškirpti vaisių (juk tai puikiai tinka jums apskritai!), Richardsas paaiškina, kad gero gali būti per daug. Kaip ji pasakoja, vaisiuose esantys angliavandeniai gali sukelti žarnyno dirginimą ir pilvo pūtimą, jei jie vartojami dideliais kiekiais. Dėl šios priežasties gali būti naudinga žymiai sumažinti per dieną suvartojamų vaisių kiekį, kol žarnynas ilsisi ir atsistato. Tačiau vis tiek svarbu valgyti šviežius produktus! Ji siūlo laikytis dietos, kurioje gausu nekrakmolingų daržovių ir mažai fruktozės turinčių vaisių, pavyzdžiui, bananų, braškių ir avokadų."

6. Grūdai su glitimu

"Nors ne visi turi problemų dėl glitimo, gali būti, kad jūs to netoleruojate to nežinodami. Tiems, kurie netoleruoja ar yra alergiški (glitimas), gali sukelti žarnyno uždegimą, be daugelio kitų problemų, sako Richardsas.Grūdų, kuriuose yra glitimo, pašalinimas gali būti naudingas jūsų žarnyno sveikatai trumpą laiką. Tai ypač pasakytina apie rafinuotas rūšis, tokias kaip duona ir makaronai. Pastebėta!"

Nors visa tai gali atrodyti labai daug norint mesti š altą kalakutą, atminkite, kad jūsų žarnynas vaidina svarbų vaidmenį jūsų bendrai sveikatai. Jei dažnai susiduriate su virškinimo problemomis ir nesate tikri, nuo ko pradėti ieškoti sprendimo, leisti žarnynui atsigauti pašalinus šiuos maisto produktus gali būti didžiulė pagalba. Be to, kai vėl įtrauksite šiuos maisto produktus į savo mitybą po valymo, greičiausiai galėsite rasti problemos priežastį – ir greitai pasieksite laimingesnį, sveikesnį kūną!

Kategorija: