Kovojate su tamsiomis dėmėmis ir spalvos pakitimu ant odos? Jūs ne vieni – tai neįtikėtinai dažnas reiškinys, kuris gali nutikti dėl hormoninių pokyčių (pvz., nėštumo), taip pat dėl UV spindulių ir tam tikrų vaistų poveikio. Jei ant odos yra dėmių, kurios jus vargina, pirmiausia turėtumėte apsilankyti pas sertifikuotą dermatologą, kuris įvertins dėmes, įsitikins, kad jos nėra rimtesnės už estetinę problemą, ir aptars būdus, kaip išspręsti problemą. . Geriausias sprendimas gali būti lazeris, apie kurį niekada nesvarstėte, arba vietinis kremas su galingu ingredientu, kuris, jūsų gydytojo nuomone, gali padėti ir gali jums paskirti.

Tačiau jei norite atlikti keletą subtilių dietos pakeitimų, kurie padėtų išvengti tamsių dėmių ir spalvos pasikeitimo, ieškokite tik būtinų vitaminų ir mineralų, kurie, pasak ekspertų, yra puikūs jūsų sveikatai ir svarbūs jūsų sveikatai. sveika oda. Gydytojas Firdousas Ibrahimas, trichologas ir estetikos gydytojas bei Estetinių vizijų klinikos medicinos mokslų daktaras, rekomenduoja šiuos penkis vitaminus nuo odos spalvos pasikeitimo ir tamsių dėmių atsiradimo.

Vitaminas A

„Vitaminas A yra antioksidantas, padedantis atitaisyti žalą ir pagerinti ląstelių apykaitą, o tai gali padėti sumažinti tamsių dėmių atsiradimą“, – sako daktaras Ibrahimas.

Maisto produktai, kuriuose yra daug vitamino A, yra žalios lapinės daržovės, pomidorai, pienas, kiaušiniai ir raudonosios paprikos.

Vitaminas C

„Vitaminas C yra galingas antioksidantas, kuris gali padėti pašviesinti odą ir suvienodinti odos atspalvį“, – sako daktaras Ibrahimas. "Tai gali padėti sumažinti uždegimą ir paraudimą, taip pat padėti pašviesinti jūsų odos toną.Vitaminas C taip pat gali padėti apsaugoti jūsų odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Laisvieji radikalai yra nestabilios molekulės, kurios gali pažeisti ląsteles ir sukelti priešlaikinį senėjimą."

Atspėjote: daug vitamino C rasite citrusiniuose vaisiuose, taip pat paprikose, pomidoruose, braškėse ir net b altose bulvėse.

Vitaminas E

Kaip riebaluose tirpus vitaminas, vitaminą E geriausia vartoti kartu su neriebiu maistu (pavyzdžiui, jogurtu). Šios maistinės medžiagos galite pasisotinti migdoluose, saulėgrąžų sėklose, špinatuose ir burokėliuose. „Vitaminas E yra viena iš maistinių medžiagų, būtinų sveikai odai palaikyti“, – sako daktaras Ibrahimas. "Tai padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų padarytos žalos, taip pat padeda pagerinti odos tonusą."

Vitaminas B3

„Vitaminas B3 gali padėti sumažinti tamsių dėmių atsiradimą ir pagerinti bendrą odos atspalvį“, – sako daktaras Ibrahimas. „Jis padeda pagerinti odos tonusą, nes neleidžia suskaidyti kolageno – b altymo, suteikiančio mūsų odai elastingumo ir stiprumo.Vitaminas B3 taip pat padeda sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą ir netgi gali padėti apsaugoti nuo saulės daromos žalos.“

Gaukite savo B3 tokiuose maisto produktuose kaip raudona mėsa, paukštiena, ankštiniai augalai, riešutai ir sėklos.

Vitaminas B12

„Vitaminas B12 padeda pagerinti odos tonusą, kurdamas naujas odos ląsteles“, – sako daktaras Ibrahimas. „Tai taip pat padeda išlaikyti esamas odos ląsteles sveikas ir tinkamai funkcionuoti. Be to, vitaminas B12 padeda organizmui geriau įsisavinti kitas sveikai odai būtinas maistines medžiagas, įskaitant vitaminus A ir C.“

Vitaminas B12 dažnai randamas mėsoje, žuvyje ir pieno produktuose. Jei valgote veganišką ar vegetarišką dietą ir įtariate, kad jums gali trūkti B12, pasitarkite su gydytoju, ar papildas gali jums padėti.

Galiausiai yra dar du mineralai, kurieDr. Ibrahimas sako, kad rekomenduoja: niacinamidas ir likopenas.

„Niacinamidas yra vandenyje tirpus vitaminas, galintis padėti suvienodinti odos atspalvį“, – sako dr.Ibrahimas sako. „Likopenas yra karotenoidas, galintis padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti bendrą odos būklę. Šios maistinės medžiagos yra naudingos, nes gali padėti atitaisyti žalą, pašviesinti odą ir suvienodinti odos atspalvį. Jie taip pat gali padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti bendrą odos būklę. Šie vitaminai padeda sumažinti tamsių dėmių atsiradimą ir pagerinti bendrą odos atspalvį, nes padeda pagreitinti odos ląstelių apykaitą, apsaugoti odą nuo pažeidimų ir šviesinti odą.“

Odos kremai ir serumai yra puikūs – be to, būtinas dermatologo patarimas. Tačiau vienas pakeitimas, kurį galite padaryti šiandien, – į savo racioną įtraukti daugiau odą mylinčių vitaminų ir mineralų, kad oda būtų šviesesnė.

Kategorija: