Kalbėdami apie švytinčią odą, dažnai užsimename apie tai, kad su maistu gaunami reikiami vitaminai ir mineralai. Ir kai galvojame apie „dietą“, daugelis iš mūsų susikoncentruoja tik į maistą, kurį valgome – pavyzdžiui, perdirbtą maistą keičia lapiniais žalumynais ar augaliniais b altymais. Gėrimai kartais nušluojami po kilimėliu, bet turint omenyje, kaip iš tikrųjų per dieną geriate daug dažniau nei valgote ar užkandžiate, svarbu atsiminti, kad tinkami gėrimai turi didelę odos priežiūros naudą. Akivaizdu, kad svarbu išlaikyti hidrataciją su vandeniu, tačiau taip pat svarbu, kad kai kurie gėrimai, kurie nedaro jokios naudos jūsų odai, būtų kuo mažesni.

„Pagrindiniai bet kokių perdirbtų gėrimų k altininkai yra pridėtas cukrus ir cheminės medžiagos“, – sakė Markas Tageris, medicinos mokslų daktaras ir naujos knygos „Fed Your Skin Right“ autorius.„Mes tikrai esame ragina žmones perskaityti etiketes, kad pamatytų, kiek pridėtojo cukraus yra. Paprastai tai būna fruktozės pavidalu, kuri veikia medžiagų apykaitą ir odą. Cukrus padidina glikaciją organizme, tai yra cukraus susiejimas su b altymų molekulėmis. Kai cukraus perteklius prisijungia prie kolageno, jis keičia savo formą, todėl jis tampa trapesnis. Tai prisideda prie smulkių raukšlių ir kryžminimo, kurį matome skruostuose ir lūpose. Kiekviena cheminė medžiaga gali paveikti mūsų mikrobiomą, kuris yra atsakingas už hormonų, neurotransmiterių ir trumpos grandinės riebalų rūgščių kūrimą, kurios vaidina svarbų vaidmenį odos sveikatai ir grožiui.

Ką tai reiškia, kalbant apie gėrimus, kuriuos turėtumėte apsvarstyti, jei pirmenybė teikiama gražiai odai? Ekspertai sutinka: šie perdirbti gėrimai kenkia senstančiai odai.

Soda

Sąrašo viršuje rasite saldžių gazuotų gėrimų. Dauguma ekspertų sutinka: gerti soda nėra JOKIOS naudos, o joje esantis cukrus gali turėti neigiamos įtakos jūsų odai.

„Didžiausias ingredientas yra cukrus, kuris daro didžiausią neigiamą poveikį odai“, – sako dr. Nadir Qazi, DO, sertifikuotas gydytojas, kosmetinės dermatologijos chirurgas ir Qazi kosmetikos klinikos savininkas. „Uždegimai ir dehidracija yra dažni tarp gausiai geriančių sodos. Antrasis pagrindinis pops ir gazuotų gėrimų ingredientas yra kofeinas, dėl kurio oda labiau linkusi į raukšles ir raukšles, kurios gali panaikinti jūsų odos jaunatvišką švytėjimą.“

Norėdamas atsikratyti gazuotų gėrimų, daktaras Qazi rekomenduoja pereiti prie kokosų vandens. „Kokosų vandenyje gausu vitaminų C, K ir A, kurie puikiai tinka odai“, – sako daktaras Qazi. „Nors kokosai yra nedidelis natūraliai susidarančio cukraus š altinis, būtent rafinuotasis cukrus vagia odos elastingumą ir suteikia kenksmingų toksinų.”

Kava

„Kava yra vienas rūgštiausių ir labiausiai sausinančių gėrimų rinkoje“, – sako daktaras Qazi. „Jis pilnas toksinų, dėl kurių oda gali išsausėti ir išsausėti, ypač vartojant per daug. Kavoje esantis kofeinas gali paskatinti jūsų norą išgyventi dieną; tačiau dauguma kavos gali atimti jūsų odos elastingumą ir sumažinti natūralų odos švytėjimą."

Ieškote kavos alternatyvos rytui pradėti? Daktaras Qazi siūlo rytinę kavą pakeisti rytine arbata. „Žaliojoje arbatoje yra antioksidantų, kurie apsaugo nuo uždegimo, paraudimo ir paburkimo jūsų odos“, – sako daktaras Qazi. „Žalioji arbata gali ne tik papildyti odą gausiais antioksidantais, bet ir padidinti kolageno gamybą.“

Nepamirškite atsižvelgti į gėrimus, kai intensyvinate savo odos priežiūros rutiną. Nevartodami cukraus ir kofeino, galite padėti odai išlikti sveikai bet kuriame amžiuje.

Kategorija: