Norėdami maitintis sveikiau – tai yra tai, kuo reikia didžiuotis. Tai pirmas žingsnis įdomioje kelionėje, kuri gali padėti numesti svorio ir pasiekti kitus asmeninius sveikatos tikslus. Kreipėmės į registruotus mitybos specialistus, dietologus ir kitus sveikatos ekspertus, kad gautume patarimų ir pasiūlymų, kaip maitintis sveikiau, ir 3 būdų, kaip bet kurį patiekalą padaryti maistingesnį, jei kyla abejonių. Perskaitykite įžvalgas ir patarimus iš Lisa Richards, registruotos mitybos specialistės ir „The Candida Diet“ kūrėjos, Trista Best, MPH, RD, LD, registruotos „Balance One Supplements“ dietologės Danos Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD, vyresniosios UCLA medicinos dietologės. centras ir UCLA Fielding visuomenės sveikatos mokyklos docentas.

Shutterstock

1 – Praktikuokite intuityvų valgymą (ir sužinokite daugiau apie tai, ką vartojate!)

"Prieš ruošiant ar valgant bet kokį „sveiką“ maistą, jei jūsų tikslas yra numesti svorio, Richardsas siūlo daugiau sužinoti apie intuityvų valgymą. Naudodami teigiamą požiūrį į maistą, taip pat galite teikti pirmenybę savo psichinei sveikatai. Kelionė norint numesti svorio dažnai gali būti ilga ir sunki, todėl labai svarbu valgyti maistą, kuris suteikia energijos ir kurį valgote iš tikrųjų. Taikant tvarius svorio metimo metodus, per savaitę numetama nuo 1 iki 2 svarų. Iš pradžių tai gali atrodyti mažai, bet viršvalandžiai, net tik 21 diena, sumuojasi, aiškina Richardsas. Svarbu sutelkti dėmesį į tvaraus svorio metimo metodus, nes ekstremalūs metodai, kurie iš pradžių gali būti veiksmingi, galiausiai sukels svorio padidėjimą."

Shutterstock

"Ji pažymi, kad kai kurie iš geriausių būdų numesti svorio nereikalauja didelių kalorijų apribojimų, ilgų mankštos periodų ar pagrindinių maisto grupių ar makroelementų atsisakymo. Intuityvus valgymas yra vienas iš Richardso rekomenduojamų metodų, leidžiančių dietos besilaikančiam žmogui suprasti savo tikrąjį alkį ir sotumą. Šis metodas lemia svorio mažėjimą, nes žmogus valgo tada, kai yra tikrai alkanas, ir sustoja, kai yra sotus. Richardsas sako, kad tai lemia tvarų svorio metimą, nes jie pradeda pasitikėti ir suprasti savo kūno poreikius. Ji sako, kad valgio planavimas iš anksto po tyrimo gali padaryti stebuklus."

Shutterstock

2 – Perdirbtus ingredientus pakeiskite visaverčiu maistu

"Nors gali prireikti šiek tiek laiko, kol tai bus visiškai įtraukta į jūsų tvarkaraštį, ruošiant maistą iš maistinių medžiagų turinčio visaverčio maisto, pavyzdžiui, šviežių produktų ir kitų maisto produktų, kurie nėra perdirbti, į jūsų maistą gali būti pridėta papildomų vitaminų, aiškina Hunnes.Mums geriausia valgyti kuo mažiau perdirbtus angliavandenius, tokius kaip nesmulkinti grūdai, riešutai, sėklos, ankštiniai augalai, vaisiai ir daržovės, natūralios formos, neapdorotus, sako Hunnes ir priduria, kad jie nekenkia mūsų medžiagų apykaitai ir yra priešingi. -uždegiminis, daug skaidulų ir padeda reguliuoti svorį."

Shutterstock

"Anot jos, vengti itin perdirbtų angliavandenių, kurie dažnai randami supakuotuose maisto produktuose, tokiuose kaip pyragaičiai ar kepti maisto produktai, yra būtina norint iš karto gauti sveikesnį maistą ir ilgainiui skatinti sveiką svorio metimą. Hunnesas įspėja, kad šio tipo angliavandeniai nėra puikūs bet kuriame amžiuje, nes jie nesuteikia jokios maistinės naudos, juose dažnai trūksta vitaminų ir mineralų, antioksidantų ir priešuždegiminių junginių. Ji pažymi, kad tai baisu medžiagų apykaitai, nes sukelia insulino šuolius, IGF-1, uždegiminio žymens, padidėjimą ir padidina lėtinių ligų bei kalorijų nusėdimo (riebalų kaupimosi) riziką organizme."

Shutterstock

3 – Susitikite su mitybos ekspertu

Gerai subalansuotos dietos, atitinkančios jūsų poreikius, kūrimas gali būti įdomus procesas, pripažįsta Bestas, tačiau daugeliui tai taip pat gali atrodyti bauginanti ir pribloškianti. Norėdami iš tikrųjų sužinoti daugiau apie maisto produktus, kurie gali atitikti jūsų tikslus, ji rekomenduoja susitikti su mitybos ir sveikatos ekspertu, kad gautumėte geriausių rezultatų. Išvardydami savo mėgstamus patiekalus ir dirbdami su ekspertu galite tiksliai sužinoti, kaip kiekvieną iš jų padaryti ne tik sveikesnį, bet ir naudingiausią.

Shutterstock

"Psichikos sveikatos metodai svorio metimui yra beveik, o kai kuriais atvejais svarbesni nutukimo gydymui ir prevencijai nei tradicinis gydymas, sako Bestas. Ji priduria, kad pokalbis su psichikos sveikatos priežiūros specialistu maisto ir svorio tema gali būti geriausias pirmasis žingsnis gydant nutukimą.Daugelis žmonių, nepaisant svorio metimo poreikių, turi netvarkingus mitybos įpročius ir neigiamus santykius su maistu, net nesuvokdami, Geriausias stresas. Ji daro išvadą, kad konsultantė, dirbanti su dietologu, gali padėti šiems asmenims įveikti šiuos sutrikusius mitybos įpročius ir pagerinti jų santykį su maistu, kad padėtų jiems rasti tinkamą motyvaciją mesti svorį ir sveikatą."

Kategorija: