Šis įrašas buvo atnaujintas nuo pradinės jo paskelbimo 05/03/22 datos.

Senstant mūsų medžiagų apykaita gali sulėtėti dėl raumenų masės mažėjimo, nepakankamo valgymo ar kitų gyvenimo būdo pokyčių. Laimei, tačiau ekspertai teigia, kad vien amžius nevaidina labai didelio vaidmens; yra daug būdų, kaip ir toliau gerinti medžiagų apykaitą visą gyvenimą, nesvarbu, kiek jums metų. Didesnį vaidmenį šiame procese vaidina maistas, kurį valgote, ypač kai kalbama apie pusryčius.

Gerai subalansuotas, maistingas maistas kiekvienos dienos pradžioje yra puikus būdas palaikyti medžiagų apykaitą senstant.Kaip yra tam tikrų maisto produktų, kurie padės natūraliai pagreitinti medžiagų apykaitą, kai kurių maisto produktų ir gėrimų reikėtų vengti bet kokia kaina, jei norite, kad jis nesulėtėtų. Norėdami sužinoti daugiau, paklausėme ekspertų Heather Rayle, PhD, Paleo dietos trenerės ir Allison Sizemore, sertifikuotos sporto mitybos specialistės ir dietos trenerės, apie pusryčių maistą, kurio niekada neturėtumėte valgyti vyresniems nei 40 metų, jei nenorite kelti pavojaus savo medžiagų apykaitai. . Jie mums sakė, kad bet kokia kaina reikėtų vengti saldžių, daug angliavandenių turinčių maisto produktų.

Shutterstock

Daug angliavandenių, daug cukraus turintis maistas (pvz., saldinti bandelės)

Rayle'as ir Sizemore'as įspėja pusryčiams nevalgyti maisto, kuriame yra daug angliavandenių, bet mažai riebalų ir b altymų, pavyzdžiui, apdorotų, parduotuvėje pirktų kepinių. Rayle kaip pavyzdį naudoja saldintą bandelę, tačiau bet koks rafinuotų kviečių ir cukraus derinys yra nepriimtinas, jei norite palaikyti greitą medžiagų apykaitą.

Šio tipo pusryčių maisto problema yra ta, kad jiems suvirškinti reikia labai mažai kalorijų, palyginti su dideliu kalorijų kiekiu, kurį suvartojate juos valgydami. Rayle'as sako, kad tai žinoma kaip terminis maisto poveikis arba TEF.

Shutterstock

"Ne tik TEF saldus, daug angliavandenių turintis maistas, pavyzdžiui, saldinti bandelės, kenkia svorio metimui. Be to, dėl tokio maisto mes per kelias valandas vėl jaučiamės alkani dėl cukraus kiekio kraujyje svyravimų, atsirandančių organizmui apdorojant angliavandenius ir cukrų, priduria Rayle. Tai reiškia, kad visą dieną norėsite valgyti daugiau, todėl gali padidėti svoris."

"Apskritai, daug angliavandenių turinti dieta gali pakenkti jūsų medžiagų apykaitai ir bendrai sveikatai. Laikui bėgant, dieta, kurioje gausu angliavandenių, gali sukelti nutukimą ir diabetą, nes mūsų organizmas nustoja reaguoti į insuliną, kurį organizmas gamina, kad išliktų stabilus cukraus kiekis kraujyje po valgio, aiškina Rayle."

Shutterstock

"Be saldintų bandelių, dubenėlis saldžių dribsnių yra dar vienas daug angliavandenių turintis, medžiagų apykaitą gadinantis pusryčių maistas, kurio reikėtų vengti dėl tos pačios priežasties.Sizemore&39;as pažymi, kad dubenėlis dribsnių ir šiek tiek nugriebto pieno jus paruoš insulino šuoliui ir susijusiam cukraus kiekio kraujyje kritimui po kelių valandų."

"Taigi, kokios yra sveikesnės, medžiagų apykaitą skatinančios alternatyvos pusryčiams? Sizemore pabrėžia, kad svarbu pradėti savo dieną nuo tinkamo maisto su pusryčiais, kuriuose yra b altymų, riebalų ir angliavandenių (kurių sudėtyje yra skaidulų), ypač moterims, vyresnėms nei 40 metų. Geras paprastas pavyzdys būtų kiaušiniai ir skrebučiai. Kitas pavyzdys gali būti kalakutienos dešra ant viso grūdo bandelės, sako ji. (Čia akcentuojamas visas grūdas! Nepamirškite vengti jų nesveikų, saldžių, nors ir skanių analogų.)"

"Rayle&39;as sutinka ir pridūrė, kad mėsa gali būti naudingas, medžiagų apykaitą skatinantis priedas prie jūsų valgio: Maiste, kurie skatina medžiagų apykaitą, yra daug b altymų, pavyzdžiui, kiaušiniuose ar mėsos likučiuose iš kitų patiekalų. Bekonas ir dešra taip pat gali būti naudingi, jei jie nėra išgydyti arba apdoroti cukrumi ir kitais priedais.Tokiems pusryčiams reikia daugiau kalorijų virškinti dėl TEF ir ilgiau išliksime sotesni. Tobula!"

Žinoma, dienos pabaigoje mes tvirtai tikime, kad saikingai viskas yra gerai. Retkarčiais saldus mėlynių bandelė tikrai jūsų nenužudys. Tačiau kalbant apie pusryčius, visada geriausia teikti pirmenybę mitybai, kad kūnas būtų laimingas ir sveikas.

Kategorija: