Šiais laikais, kai nuolat ir nuosekliai naudojamasi išmaniuoju telefonu, bandymai įsilaužti yra tik gyvenimo dalis. Piratai žino, kad daugelis žmonių visą savo verslą, įskaitant pirkimą internetu ir banko veiklą, vykdo internetu. Jie taip pat žino, kad slaptažodžių išsiaiškinimas yra auksinis bilietas pavogti informaciją ir ją naudoti ar net parduoti tamsiajame žiniatinklyje. „Dėl technologijų pažangos, kuri vyksta kiekvieną dieną, duomenų padaugėja sekundėmis“, – sako Stavros Zavrakas, Orthogonality įkūrėjas. „Asmenys ir didelės įmonės generuoja duomenis tiek struktūrizuota, tiek nestruktūrizuota forma.Grėsmės, tokios kaip duomenų pažeidimai, taip pat yra labai didelės. Piktybiški įsilaužėliai bando gauti asmenį identifikuojančią informaciją, kad atvertų duris į jūsų tinklą.“

Jei niekas jums nekelia grėsmės, kaip mintis, kad įsilaužėlis įsiskverbia į jūsų telefoną ir turi prieigą prie visų jūsų asmeninių duomenų, geriausias nusik altimas yra stipri gynyba. Kalbėjomės su technologijų ekspertais, kurie davė mums patarimų, kaip galite apsaugoti savo asmeninius duomenis nuo įsilaužėlių.

Žinokite, kur saugomi jūsų duomenys

Turite žinoti, kur saugote daugiausiai asmeninių duomenų, kad galėtumėte užtikrinti jų saugumą, sako Zavrakas.

„Kai žinosite, kur yra visi jūsų atsekami duomenys, kitas žingsnis – juos apsaugoti“, – sako Zavrakas. „Įsitikinkite, kad mažiausiai prieiga prie failų su svarbiais duomenimis būtų suteikta. Asmens duomenis turėtumėte pasiekti tik jūs patys. Augant technologijoms taip pat galite naudoti dirbtinį intelektą, kad įvertintumėte riziką ir ją valdytumėte nustatydami bet kokius duomenis, kuriems gali kilti pažeidimo pavojus, ir išsiaiškinti, ar prie kurios nors platformos nepasiekė neįgaliotas asmuo.”

Dar vienas Zavrako priminimas: atsisakyti kam nors suteikti savo kredencialus ar asmeninę informaciją nėra nemandagu, jūs esate atsakingi už savo duomenų apsaugą. „Galiausiai, jei jūsų duomenys yra labai įslaptinti, galite apsvarstyti galimybę užšifruoti failus, kad apsaugotumėte slaptus duomenis el. laiškuose, skaičiuoklėse, dokumentuose, pristatymuose ir kt.“, - sako Zavrakas.

Praktikuokite kibernetinį sąmoningumą

„Hakeriai taikosi į asmenis, kurie nėra išmanantys kibernetines žinias“, – sako Jeffas Mainsas, „Champion Leadership Group LLC“ generalinis direktorius. „Todėl labai svarbu žinoti kibernetinio saugumo pagrindus. Naudotojai, susipažinę su kibernetinio saugumo pagrindais, pvz., neatidaro priedų iš nežinomų siuntėjų, rečiau pateks į sukčiavimo aferas.

Inicijuoti dviejų veiksnių autentifikavimą

„Norėdami pasiekti internetinę paskyrą naudodami dviejų veiksnių autentifikavimą, turėsite pateikti papildomos informacijos, pvz., kodą, išsiųstą į jūsų mobilųjį telefoną“, – sako Mainsas.„Jei įsilaužėlis gaus jūsų el. pašto adresą ir slaptažodį, jis vis tiek negalės pasiekti jūsų paskyros be papildomo tapatybės patvirtinimo veiksmo“.

Reguliarus programinės įrangos atnaujinimas yra būtinas

Kai kurie programinės įrangos atnaujinimai apima saugos pataisymus ir pataisymus, kad įsilaužėliai negalėtų pasinaudoti programos spragomis, teigia Mains. „Štai kodėl labai svarbu atnaujinti programinę įrangą, ypač operacinę sistemą, nes nulinės dienos trūkumai yra dažnas būdas įsilaužėliams pasiekti įrenginius“, – sako Mainsas.

Šie patarimai gali atrodyti paprasti, tačiau atlikę šiuos nedidelius pakeitimus gali turėti didelės įtakos jūsų techninės saugos rezultatams. Ir tai gali būti dalykas, kuris apsaugo jūsų duomenis nuo įsilaužėlių.

Kategorija: