Nors sviestas garsėja kaip nesveikas, daug kalorijų turintis daugelio patiekalų priedas, yra keletas variantų, kurie yra geresni tiems, kurie bando numesti svorio, nei kiti. Atsižvelgdami į tai, susisiekėme su sveikatos ekspertais, norėdami sužinoti daugiau apie vieną sviesto užtepimo rūšį, dėl kurios dėl sočiųjų riebalų kiekio gali padidėti svoris arba sulėtėti jūsų svorio metimas. Skaitykite toliau, kad gautumėte patarimų ir įžvalgų iš Dr. Gabriela Rodríguez Ruiz, MD, PhD, FACS, sertifikuoto VIDA Wellness and Beauty bariatrijos chirurgo ir Jake'o Dicksono, CPT-NASM, sertifikuoto asmeninio trenerio ir „BarBend“ redaktoriaus.

Shutterstock

Margarinas, pagamintas iš augalinių aliejų

"Rodríguez margariną vadina nesveikiausia sviesto rūšimi, nes jis pagamintas iš hidrintų augalinių aliejų, kuriuose, jos teigimu, yra daug sočiųjų riebalų ir dėl to gali padidėti svoris. Kai kuriuose margarinuose, ypač margarine, yra transriebalų, kurie veikia jūsų medžiagų apykaitą padidindami MTL (blogojo) cholesterolio kiekį ir sumažindami DTL (gerojo) cholesterolio kiekį, aiškina Rodríguezas."

"Transriebalai taip pat siejami su atsparumu insulinui, priduria ji, nes tai padidina riebalų kiekį aplink pilvo organus. Tai, tęsia ji, lėtina jūsų medžiagų apykaitą ir apsunkina jūsų kūno skaidymą ir riebalų naudojimą energijai gauti. Vadinasi, jūs ne tik linkę nesveikai priaugti svorio, kai vartojate margariną; Rodríguezas įspėja, kad jums taip pat yra padidėjusi uždegimo, diabeto ir širdies ligų rizika."

Shutterstock

"Dickson sutinka ir sako: „Aš įspėju savo klientus vengti margarino, nes tai nesveika sviesto ir kitų užtepėlių alternatyva. Jame yra daug blogiausių riebalų transriebalų ir priešuždegiminių omega-6 riebalų, kurie padidina MTL ir kelia riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, Dicksonas pažymi, kad padidėjęs transriebalų kiekis gali prisidėti prie atsparumo insulinui ir lėtos medžiagų apykaitos."

"Tačiau didelis kalorijų ir riebalų kiekis nėra vienintelė problema. Dickson teigia, kad riebalai, įskaitant sviestą ir aliejų, turi tokį patį kalorijų tankį kaip cukrus – 9 kalorijos viename grame. Tai galioja neatsižvelgiant į naudojamo tepalo ar kepimo aliejaus rūšį, tačiau kai kurie iš jų neabejotinai kenkia sveikatai labiau nei kiti, aiškina jis."

Shutterstock

"Iš tikrųjų svarbu, kiek sveiki riebalai ir kaip jie veikia uždegimą ir, savo ruožtu, kiek svorio žmogus priauga ar numeta.Sveiki riebalai padeda jaustis sotiems ir palaikyti normalų insulino bei kitų hormonų kiekį, Dickson stresas ir augaliniai aliejai (nesveiki riebalai) dažniausiai naudojami margarino gamyboje, o tai prisideda prie neigiamo tepamo užtepėlės poveikio sveikatai."

"Nustatyta, sako jis, kad uždegimą sukelia visi sėklų aliejai. Margarinas, kuris paprastai ruošiamas naudojant sojų pupelių aliejų ar kitas perdirbtų augalinių aliejų formas, yra puikus kenksmingų riebalų pavyzdys, tęsia Dicksonas. Kiti pavyzdžiai yra kukurūzų aliejus, medvilnės sėklų aliejus, žemės riešutų aliejus, augalinis aliejus, sezamo aliejus, saulėgrąžų aliejus, rapsų aliejus ir ryžių sėlenų aliejus."

Shutterstock

Ką geriau rinktis

"Vietoj margarino užtepėlių, pagamintų su augaliniu aliejumi, Rodríguez sako, kad ji rekomenduotų naudoti alyvuogių arba avokadų aliejų. Ji daro išvadą, kad abiejuose yra daug sveikų mononesočiųjų riebalų, kurie padidina jūsų DTL cholesterolio kiekį ir pagerina jūsų jautrumą insulinui, o tai galiausiai padeda jūsų kūnui išvengti svorio padidėjimo ir medžiagų apykaitos ligų.Taigi, jos teigimu, šie aliejai gali padėti pagerinti cholesterolio kiekį, sumažinti uždegimą ir skatinti svorio mažėjimą. Pastebėta!"

Kategorija: