Jūsų dieta yra ne tik maistas, kurį valgote; taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip geriami gėrimai veikia jūsų kūną, ypač jei bandote išlaikyti formą ar numesti svorio. Kaip paaiškėjo, kai kurie gėrimai gali pakenkti jūsų sveikatai taip pat, kaip ir storinantys užkandžiai. Tiesą sakant, kai kurie gėrimai, kurie gali pasirodyti sveiki, laikui bėgant gali priaugti svorio.

Norėdami sužinoti daugiau apie kai kuriuos stebėtinai nesveikus gėrimus, kalbėjomės su sveikatos ekspertais Lisa Richards, mitybos specialiste ir „The Candida Diet“ kūrėja, ir Beth Hawkes, MSN, RN-BC iš Nurse Code.Jie mums pasakė, kad sporto gėrimai ir vaisių sultys yra du pagrindiniai k altininkai. Sužinokite kodėl toliau!

Shutterstock

Saldūs sportiniai gėrimai

"Jei bandote numesti svorio, tikriausiai reguliariai lankysitės sporto salėje (arba treniruojatės namuose), o tai reiškia, kad po treniruotės galite pasimėgauti sportiniais gėrimais, kad pasipildytumėte ir atgaivintumėte skysčių. Tačiau Richardsas perspėja, kad daugelyje veislių yra daug tuščių kalorijų ir cukraus, o tai gali trukdyti greitai numesti svorio. Taip! Tiesą sakant, ji sako, kad kai kurių formų šių sportinių gėrimų butelyje gali būti iki 8 arbatinių šaukštelių cukraus."

"Jei kyla abejonių, visada geriausia prieš ir po treniruotės drėkinti tik vandeniu. Richardsas sako, kad nebent intensyviai mankštinatės, kai netenkate daug elektrolitų, gali būti naudingiau gerti vandenį. Tokiu būdu jums nereikės nerimauti, kad pasikrausite cukraus ir susidursite su problemomis svorio metimo kelionėje."

Shutterstock

Parduotuvėje įsigytos sultys

"Kitas peninantis gėrimas, kuris gali jus nustebinti, yra parduotuvėje įsigytos vaisių sultys. Taip yra todėl, kad, kaip ir kai kuriuose sportiniuose gėrimuose, perdirbtos sultys, kurias rasite bakalėjos parduotuvėje, dažnai yra supakuotos su cukrumi, kaip sako Hawkesas. Kartais tai gali būti net blogiau nei įprasta soda! Pavyzdžiui, 12 uncijų apelsinų sulčių porcijoje yra apie 31 gramas cukraus, o tai yra daugiau nei 22 gramai tame pačiame kiekyje kolos, perspėja ji. Pasakykite, kad taip nėra!"

"Dėl šios priežasties dažnas vaisių sulčių gėrimas gali pakenkti jūsų organizmui ir rimtai pakenkti jūsų svorio metimui. Kai suvartojate tokį saldumynų kiekį, jūsų gliukozės kiekis kraujyje pakyla į stratosferą, sako Hawkesas. Tai liepia mūsų medžiagų apykaitai sulėtėti ir taip sudeginti mažiau kalorijų, todėl mes priaugame svorio."

Jei tikrai negalite atsisakyti vaisių sulčių įpročio, geriausia spausti savo sultis namuose. Vis dėlto, kai tik įmanoma, rinkitės žalias sultis arba maistingą kokteilį. Ir, žinoma, geriausias gėrimas jūsų kūnui visada bus sena gera stiklinė vandens.

Kategorija: