A smoothie gali pasitarnauti kaip viskas nuo tobulų pusryčių iki sveikiausio patiekalo kelyje iki sotaus, energijos suteikiančio pasiimti, kai tik to reikia. Jei jūsų tikslas yra rasti kokteilių ingredientų, kurie galėtų paskatinti sveiką svorio metimą ir kartu maitinti jūsų kūną, daugiau neieškokite. Norėdami gauti pasiūlymų, susisiekėme su registruotais dietologais, mitybos specialistais ir kitais sveikatos ekspertais. Skaitykite patarimus ir įžvalgas iš Trista Best, MPH, RD, LD, registruotos dietologės „Balance One Supplements“, Lisa Richards, registruotos mitybos specialistės ir „The Candida Diet“ kūrėjos, ir dr.Benas Schuffas, ND, LDN, BIÂN natūropatijos ir mitybos direktorius.

Shutterstock

Bananai

Vaisiai, kurių sudėtyje yra daug skaidulų, gali pagerinti virškinimą, o jei jūsų tikslas yra numesti riebalus, svarbu „paimti daugiau maistinių medžiagų, kurias taip pat gali pasiūlyti bananai“, pvz., kalio ir vitamino C. Bananuose esanti ląsteliena, anot jos, „ilgiau pavalgius išlaikys sotumo jausmą“, o tai sumažins užkandžiavimą. Bananuose esanti ląsteliena taip pat gerina virškinimą, nes „padidina išmatą ir palaiko reguliarų tuštinimąsi“, – priduria ji. Šios savybės apsaugo nuo pilvo pūtimo ir papildomo svorio ant svarstyklių. „Ši maistinė medžiaga taip pat veikia kaip prebiotikas, kad maitintų gerąsias žarnyno bakterijas ir išliktų sveikas bei subalansuotas“, – tęsia ji. Galiausiai Best rekomenduoja šį ingredientą, nes bananai yra „daug skaidulų turintys vaisiai, kuriuos galima pridėti prie jūsų rytinio kokteilio, kuris pagerins skonį ir maistinių medžiagų kokybę.”

Shutterstock

Chia sėklos

Richards sako, kad į jos kokteilį įeina „chia sėklos, pageidautina m altos“. Chia sėklos, anot jos, „dažnai nepastebimos, tačiau yra išskirtinai sveikas ingredientas, kurį galima pridėti prie jūsų kokteilio, kad jis būtų sveikesnis ir suteiktų daugiau naudos nei tik maisto pakaitalas“. Ji pažymi, kad šis supermaistas yra universalus ir supakuoja daug maistinių medžiagų į mažą pakuotę. „Juose gausu augalinių b altymų ir sveikų omega riebalų rūgščių“, – pabrėžia ji, o tai idealiai tinka tiems, kurie laikosi augalinės dietos. „Įrodyta, kad omega-3 riebalų rūgštys gerina imuninę sveikatą, ypač kai reikia subalansuoti omega-6 riebalų rūgščių suvartojimą“, – pažymi ji. Richardsas teigia, kad omega-6 riebalų rūgštys yra priešuždegiminės ir turi būti panašiai subalansuotos kaip ir omega-3, kad būtų išvengta žalingo uždegimo. „Šios uždegiminės riebalų rūgštys randamos daugelyje perdirbtų pusgaminių ir rafinuotų aliejų“, – sako ji, o chia sėklos gali suteikti harmonijos ir komforto jūsų virškinimui.

Shutterstock

Cinamonas

"Šaukštelis cinamono gali ne tik pagerinti kokteilio skonį, sako Schuffas, bet ir padėti skatinti sveiką medžiagų apykaitą ir virškinimą. Cinamonas yra universalus ingredientas, sėkmingai naudojamas kaip papildomas 2 tipo diabeto ir medžiagų apykaitos ligų gydymas gerinant cukraus kiekio kraujyje valdymą, aiškina jis. Richardsas sutinka ir sako, kad cinamono įdėjimas į kokteilį nebūtinai turi būti sezoninė tradicija (nors šiuo metu tai skamba taip gerai rudeniui!), o „dėl naudos tai gali tapti įprastas reiškinys“. Cinamonas, pasak jos, skatina „termogenezę organizme“, o tai savo ruožtu sukelia „daugiau sudegintų kalorijų“."

Kategorija: