Ak, cukrus Mūsų skonio receptoriams tai patinka, bet mūsų kūnui? Ne tiek daug. Jei paprastai trokštate cukraus, jums gali būti sunku atsikratyti saldaus įpročio. Tačiau, kaip paaiškėjo, per daug mėgstamų užkandžių ir pyragaičių vartojimas gali pakenkti jūsų sveikatai ir jūsų svorio metimo tikslams.

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip cukrus veikia mūsų organizmą, ir atrasti kai kuriuos blogiausius daug cukraus turinčius maisto produktus, kurie gali sulaikyti jus nuo svorio metimo, kalbėjomės su dietologe Sara Chatfield iš He althcanal, daktare Dana Ellis Hunnes. , MPH, RD ir Juliana Tamayo, RD, MS.Jie ypač atkreipė dėmesį į tris: saldainius, spurgas ir saldintą jogurtą. Skaitykite toliau, kad gautumėte visas jų ekspertų įžvalgas!

Shutterstock

1. Vaisiniai saldainiai

"Tikriausiai tai nesukels šoko: Hunneso teigimu, vienas iš labiausiai sveikatai pavojingų saldžių maisto produktų, nenuostabu, yra vaisiniai saldainiai. Ji perspėja dėl veislių, tokių kaip želė pupelės ir Skittles, kurios taip pat paprastai yra supakuotos su dirbtiniais maistiniais dažais. Nors gali būti sunku atsispirti saldumynams naršant saldainių koridoriuje, Hunnesas perspėja, kad valgant per daug šių užkandžių padidės insulino gamyba ir tai gali sukelti stresą visai organizmo sistemai ir sukelti uždegimą. Žinoma, galiausiai tai taip pat gali sukelti nepageidaujamą svorio padidėjimą, nes cukrus padidina insulino gamybą, o tai padeda kaupti cukraus / kalorijų perteklių kaip riebalus. Taip! Spėkite, kad nuo šiol kiek įmanoma apribosime Starburst suvartojimą."

Shutterstock

2. Spurgos

"Nors jos gali būti skanus būdas pradėti dieną (ypač užgeriant kava), būtų per maža teigti, kad spurgos nėra pats geriausias dalykas, kurį galite įdėti į savo kūną. ryto. Nors spurgos yra skanus skanėstas, jas geriausia valgyti retkarčiais, o ne kaip įprastus pusryčius ar desertą, sako Chatfieldas. Šio populiaraus angliavandenio cukraus kiekis yra stulbinantis. Dėl šios priežasties valgant per daug jų organizmas gali gaminti per daug insulino ir sukelti uždegimą. Žinoma, retkarčiais nusipelnėte šiek tiek saldaus skanėsto, bet geriausia šį kartą išsaugoti mėlyname mėnulyje, ypač jei bandote numesti svorio."

Shutterstock

3. Saldintas jogurtas

"Nesupraskite mūsų klaidingai – jogurtas gali būti jums puikus.Tinkama rūšis suteiks daug b altymų, pagerins žarnyno sveikatą ir ilgiau išlaikys sotumą. Tačiau susidursite su problemomis, kai pasirinksite saldintas, saldžias rūšis, kurios gali padidinti cukraus kiekį kraujyje ir galiausiai sukelti uždegimą bei svorio padidėjimą. Šiomis dienomis pastebėsite, kad komerciniuose jogurtuose gausu cukraus ir saldiklių, turinčių minimalų b altymų kiekį, sako Tamayo, patardamas savo sveikata besirūpinantiems žmonėms vengti įprastų jogurtų, kuriuose nėra b altymų ir tik cukraus perteklius. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, rinkitės nesaldų graikišką jogurtą ir supilkite jį su sveikais priedais, kurių skonis bus puikus, o jūsų kūnas atrodys (ir atrodys) fantastiškai."

Apskritai, pagrindinis bet kokios sveikos mitybos raktas yra pusiausvyra ir saikas. Jei tikrai trokštate saujos Skittles kino teatre arba glazūruotos spurgos kaip sekmadienio skanėsto, nesakysime, kad daugiau niekada neturėtumėte lepintis. Tačiau, kai reikia kontroliuoti savo sveikatą ir ploną juosmenį, riboti saldžių maisto produktų vartojimą yra gera taisyklė – tai tik keletas dalykų, į kuriuos reikia atsiminti.

Kategorija: