Šis straipsnis buvo atnaujintas nuo pradinės 22-05-15 paskelbimo datos.

Gerti visiškai juodą kavą yra įgautas skonis, ir daugelis iš mūsų, kavos mėgėjų, į savo kasdienį gėrimų puodelį įdeda kokių nors saldiklių – nesvarbu, ar tai būtų cukrus, kremai ar sirupai. Tačiau jei dažnai kenčiate nuo uždegimo, ekspertai siūlo atidžiau pasidomėti, ką iš tikrųjų kasdien dedate į puodelį, nes tai gali būti k altininkas.

Užsiregistravome pas registruotą dietologę Daną Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD, registruotą dietologę Trista Best, MPH, RD ir sveikatos ekspertą bei medicinos tyrėją dr.Daniel Boyer, M.D., kad sužinotų daugiau apie tai, kaip kavos saldikliai gali sukelti uždegimą ir kuo juos pakeisti, kad to išvengtumėte.

Shutterstock

Kaip kavoje esantys dirbtiniai saldikliai gali sukelti uždegimą

Daugelis kavos gėrėjų mėgsta šiek tiek skonio savo puodelyje, todėl skonis nėra per daug kartaus. Bestas aiškina, kad kavą pasaldinti galima naudojant augalinės kilmės produktus arba natūralias versijas, o ne ant cukraus, kuris sukelia uždegimą. Saldūs saldikliai (pvz., pakeliai, kremai, sirupai ir kt.) dažnai turi kitų dirbtinių kvapiųjų medžiagų, kurios gali turėti įtakos jūsų gebėjimui numesti ar išlaikyti svorį, taip pat sukelti uždegimą.

Shutterstock

„(Naudojimas) riebaus pieno kremo ir rafinuoto cukraus yra du kavos įpročiai, kurie kenkia svorio metimui, ypač tiems, kurie išgeria daugiau nei vieną puodelį per dieną“, – sako Bestas.Šie du ingredientai, dažniausiai naudojami kavai pašviesinti ir pasaldinti, turi daug kalorijų, riebalų, angliavandenių ir yra gana uždegiminiai, sako ji. „Kalorijos ne tik padidins svorio problemas, bet ir dėl jų sukeliamo ar paaštrėjusio uždegimo svorio metimas gali būti dar sunkesnis“, – priduria Bestas.

Shutterstock

Hunnes sutinka, paaiškindamas, kad į daugelį perdirbtų kavos gėrimų taip pat yra „įdėta cukraus, saldiklių ir riebalų“. Pagalvokite apie kremus, sirupus, kvapiąsias medžiagas ir dažus (pvz., karamelės dažus buteliuose išpilstytame frapučino). „Juodoje kavoje nėra kalorijų, bet sirupai ir kremai, naudojami perdirbtuose gėrimuose, ir bet kokie plakti priedai gali padaryti šį nulinį kalorijų gėrimą iki 300 ar 400 kalorijų“, – sako ji. "Tai praktiškai valgis." Taip!

Shutterstock

Farras priduria, kad „juodos kavos (kurioje nėra kalorijų) vartojimas saikingai arba su nesaldžiais augalinės kilmės saldikliais, tokiais kaip migdolai ar greitos avižos, gali būti geriausia alternatyva, jei laikotės svorio valdymo plano.Nors ne kiekvienas gali gerti kavą, tai tikrai turi reikšmingos naudos, pavyzdžiui, užkerta kelią uždegimui. Jei mėgstate saldesnio skonio kavą ir naudojate riebų grietinėlę arba rafinuotą cukrų, „Best“ siūlo geresnes rekomendacijas, kurios yra daug sveikesnės jūsų medžiagų apykaitai ir sumažina pilvo pūtimo tikimybę.

Shutterstock

Sveikesnės cukraus pakelių, kremų ir sirupų alternatyvos

"Nr. susidurti su uždegimu ar patirti pilvo pūtimą dažniau, Geriausias stresas. Pasirinkę augalinį kremą, pašalinate pieno produktus, kurie gali sukelti pilvo pūtimą ir uždegimą, teigia Best. Ji pataria apsvarstyti galimybę kavai pagardinti medų ar cinamoną, o ne rafinuotą cukrų.Šie du ingredientai yra natūralūs, priešuždegiminiai, o cinamonas gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą ir stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje – visa tai gali pagerinti pastangas mesti svorį ir sumažinti pilvo pūtimą, pažymi Best."

Shutterstock

"Ji taip pat sako, kad perkant veganiškus pienus nepamirškite, kad kai kuriuose augalinės kilmės kremuose vis dar yra daug kalorijų, riebalų ir cukraus, todėl svarbu atkreipti dėmesį į maistingumo etiketę. Apskritai, didžiausia klaida kavos mėgėjai, norintys numesti svorio ir užkirsti kelią uždegimams, dažnai daro, pasak Besto, tai, kad mėgsta kavą tam tikru būdu ir dažnai nuo to nenukrypsta. Būdami atviri saldiklių atžvilgiu ir norintys išbandyti sveikesnius variantus, esate vienu žingsniu arčiau savo sveikatos tikslų, nesvarbu, ar tai apima svorio metimą, ar ne."

Kategorija: