Zacas Efronas ką tik metė dar vieną bombą savo interviu „Men’s He alth October“ viršelio numeriui, sakydamas aludei, kad kenčia nuo agorafobijos ir nemėgsta išeiti iš namų. Oho!

34 metų „High School Musical“ žvaigždė jau atviravo žurnalui apie tai, kaip „Baywatch“ treniruotės 2023 m. galėjo suteikti jam ypač gražų kūną, bet taip pat paliko jam daug psichinės sveikatos. taip pat problemų, tokių kaip nemiga ir depresija. Ne tik pagaliau atkreipė dėmesį į savo dramatišką išvaizdos pasikeitimą, kurį, kaip jis patvirtino, lėmė tai, kad per keistą nelaimingą atsitikimą savo namuose susilaužė žandikaulį, dėl kurio jis prarado sąmonę, „Greatest Showman“ aktorius taip pat atvirai kalbėjo apie kitą savo asmeninio gyvenimo dalį: slapta kova su agorafobija!

„Aš tiesiog neišeinu“, – leidiniui prisipažino Auksinis aktorius. „Žmonės didelėse grupėse, tai sukelia mano agorafobiją“, – pridūrė jis pirmą kartą paminėdamas savo kovą su retu nerimo sutrikimu. Nors Efronas nesigilino į šią būklę, jis pasakė daugiau nei pakankamai, kad paskatintų žmonių, ieškančių jos internete, padaugėjimą. Taigi, kas tiksliai yra agorafobija? Ir ar kas nors gali įveikti agorafobiją, kai tik ją turi?

Kas yra agorafobija?

Daugelis žmonių mano, kad agorafobija yra atviros erdvės baimė ir visiškai priešinga klaustrofobijai, t. y. mažų, uždarų erdvių baimei. Nors tai gali būti tiesa, ji iš tikrųjų yra šiek tiek sudėtingesnė, nes agorafobija taip pat gali reikšti perpildytų erdvių baimę ir baimę atsidurti situacijoje, iš kurios jie negali pabėgti, o tai gali sukelti panikos priepuolius. Kai kurie pavyzdžiai yra kelionės lėktuvu ar viešuoju transportu, kai neįmanoma išlipti tarp stotelių arba išvykimas į nepažįstamą vietą, nežinant, kaip išeiti (galbūt nežinote, kur yra išėjimai) ir grįžti namo arba kur nors, kas laikoma saugia vieta. .

Splash News

Ar agorafobija yra genetinė?

Remiantis Psichikos sutrikimų diagnostikos ir statistikos vadovu, 5-uoju leidimu, agorafobija iš tiesų gali būti paveldėta iš tėvų, o genetika iš tikrųjų vaidina didžiulį veiksnį, ar kas nors susirgs šia liga. Teigiama, kad aplinka yra dar vienas veiksnys, kaip ir makaronų trauma; pavyzdžiui, asmuo, kuris vaikystėje patyrė seksualinę prievartą, gali susirgti šia liga kartu su kitais nerimo sutrikimais.

Ar galima išgydyti agorafobiją?

Remiantis pranešimais, agorafobija gali būti valdoma arba visiškai išgydoma taikant gydymą, pvz., paramos grupes, mokymąsi atsipalaidavimo metodų, desensibilizavimo, kognityvinės elgesio terapijos (KBT) ir vaistų, paprastai vaistų, kurie taip pat naudojami depresijai ir depresijai gydyti. panikos ir nerimo sutrikimai.

Kategorija: