Šis straipsnis buvo atnaujintas nuo pradinės 22-04-17 paskelbimo datos, kad būtų įtraukta daugiau ekspertų įžvalgų.

Pasirūpinti, kad jūsų oda būtų kuo sveikesnė, yra gyvybiškai svarbi investicija, nes toks rūpinimasis savimi gali labai pagerinti kitus jūsų gyvenimo aspektus, pavyzdžiui, psichinę sveikatą ir savigarbą. Jei jau valgote subalansuotą mitybą, dažnai geriate vandenį, reguliariai mankštinatės, laikotės nuoseklaus miego grafiko, laikotės dermatologų patvirtintos odos priežiūros rutinos ir dabar svarstote apie papildų vartojimą vyresniems nei 40 metų amžiaus, skaitykite odos priežiūros ir sveikatos ekspertų patarimus ir pasiūlymus.Susisiekėme su papildų ekspertu Jordanu Dornu, holistinės mitybos specialistu ir „Zuma Nutrition“ įkūrėju, taip pat registruotu mitybos specialistu, asmeniniu treneriu ir sveikatos ekspertu Jay Cowin, NNCP, RNT, RNC, CHN, CSNA, ASYSTEM, norėdami gauti 3 papildus. jūsų radaras turi grakščiai senti.

Shutterstock

1. L-lizinas

L-Lizinas yra aminorūgštis, kuri yra pagrindinė kolageno statybinė medžiaga, sako Dornas. Jis pažymi, kad organizmui reikia iki 2–3 gramų per dieną „optimaliai kolageno sintezei“ – tokį kiekį sunku gauti vien iš dietos. „Kad ir koks svarbus kolagenas, aš nerekomenduoju vartoti tipiško kolageno papildo“, – sako Dornas, nes dauguma rinkoje esančių kolageno papildų gaunami iš gyvūnų, kuriuose „ne tik dažnai yra daug toksinų, kuriais šeriami pramoninės žemės ūkio gyvūnai“. organizmui taip pat yra „labai sunku“ naudoti. Kolageno molekulė visa savo forma yra labai didelė molekulė, kurios organizmas negali efektyviai suskaidyti ir panaudoti, tęsia jis, nes mano, kad „daug veiksmingiau paimti konkrečias maistines medžiagas“, pvz., l-liziną, leidžiančią organizmas gamina savo kolageną natūraliai, „kaip visada.”

Shutterstock

2. L-Proline

L-prolinas yra dar viena aminorūgštis, kuri taip pat yra esminė kolageno ir elastino skaidulų, palaikančių jungiamąjį audinį, sudedamoji dalis, sako Dornas. „L-prolinas veikia kartu su L-lizinu, kad sintetintų kolageną, o kolageno sintezei reikia 1000 mg prolino, kurio, kaip ir L-lizino, gali būti sunku gauti iš dietos. Kaip tikriausiai jau žinote, kolagenas yra gausiausias b altymas organizme, kuris sudaro beveik trečdalį jo b altymų sudėties. Dorn priduria, kad kolagenas suteikia odai galimybę judėti, ištempti ir atgauti formą, o tai žinoma kaip odos elastingumas. „Kolageno yra ne tik odoje, bet ir mūsų liaukose, organuose, kauluose, širdies vožtuvuose, smegenyse, kepenyse ir plaučiuose“, – sako Dornas. Deja, jis tęsia, kad sulaukus 30 metų „kolageno kiekis organizme kasmet sumažėja 1–2 procentais, o iki 45 metų vidutinis žmogus jau prarado iki 30 procentų“, todėl atsiranda raukšlių ir prarandamas odos elastingumas. .Be to, vartojant papildų, tokių kaip L-Proline, galite „paimti pirmtakus ir statybines medžiagas, kurios leidžia jūsų kūnui sintetinti savo kolageną“, pabrėžia Dornas, todėl galite „natūraliai gaminti kolageną kasdien ir jūsų odos sveikata žymiai pagerės dėl tai“, įgauna tonusą ir tvirtą išvaizdą.

Shutterstock

3. Vitaminas C

Jei jau vartojate populiarų ir veiksmingą vitaminą C, gera žinia! Jei ne arba jei šios maistinės medžiagos gaunate tik iš maisto produktų, tokių kaip vaisiai ir daržovės, Dorn sako, kad vartojant papildomą priedą taip pat yra pastebimos naudos odai. Kolageno sintezė, pasak Dorno, negali vykti be vitamino C. „Vitaminas C yra atsakingas už daugelį organizmo reakcijų, ypač už kolageno ir b altymų, kurie sudaro 80 % mūsų jungiamojo audinio, gamybą“, – aiškina jis. Vitaminas C taip pat yra galingas antioksidantas, galintis padėti kovoti su laisvaisiais radikalais ir sumažinti uždegimą organizme, priduria jis, dar viena priežastis, kodėl jis naudingas odos sveikatai.„Kūnui reikia 1000 mg vitamino C kolageno gamybai“, – pažymi jis. Cowin sutinka ir pabrėžia, kad vitamino C yra daugelyje odos priežiūros produktų, įskaitant serumus, kremus ir kaukes. „Priežastis, kodėl ji labai populiari, yra ta, kad tai yra stiprus antioksidantas, kuris maitina odą, saugodamas ją nuo saulės žalos, taršos ir kitų išorinių veiksnių“, – sako jis. Cowinas daro išvadą, kad jis „skatina kolageno gamybą, o tai gali pašviesinti odą ir pagerinti jos tekstūrą“, todėl ji atrodo jaunatviškai ir sveikiau.

Kategorija: