Jei esate žmogus, kuris negali pakęsti prakaitavimo ir darys viską, kad išvengtų kūno kvapo, tada yra didelė tikimybė, kad dezodorantas yra jūsų kasdienybės dalis. Nesvarbu, ar esate ištikimas vienam prekės ženklui, ar norite maišyti dalykus ir išbandyti naujus prekių ženklus bei kvapus, realybė išlieka: kai kuriuose dezodorantuose yra ingredientų, kurie iš tikrųjų gali sudirginti jūsų odą arba sukelti daug pavojingesnių padarinių sveikatai. Nors dauguma žmonių galvoja apie dezodorantą, aliuminis gali būti „apgalvotas“ ingredientas, ekspertai kalba apie dar didesnį susirūpinimą. Tai yra dezodoranto sudedamosios dalys, kurias, jų teigimu, turėtumėte nustoti naudoti ASAP, nes tai labai kenkia jūsų odai.

benzenas

Praėjusiais metais didžioji naujiena dezodorantų srityje buvo ta, kad pirmaujantis prekės ženklas Procter & Gamble atšaukė 18 savo Old Spice ir Secret produktų. Priežastis? Nustatyta, kad juose visuose yra sudedamoji dalis, vadinama benzenu, kuri yra cheminė medžiaga, kuri iš tikrųjų gali sukelti pokyčius jūsų DNR, kai ją veikia jūsų oda, kraujas ir organai.

„Reikėtų pažymėti, kad tai nėra dezodorantų sudedamoji dalis, o junginys, kuris gamybos proceso metu paprastai užteršia kūno purškimo produktus“, – sako Collenas Clarkas, teisininkas ir Schmidt & Clark, LLP įkūrėjas. , kurios praktikos sritys apima toksinį poveikį ir deliktus. „Jis gaunamas iš raketinio kuro, kuris išpurškia dezodorantą iš skardinės. Šis labai degus pramoninis junginys yra klasifikuojamas kaip kancerogenas, kuris sukelia įvairų poveikį, priklausomai nuo poveikio trukmės. Trumpalaikis žmogaus poveikis sukelia dermatitą, kuriam būdingas raudonas, sausas, niežtintis oda.Ilgalaikis poveikis gali sukelti gyvybei pavojingus šalutinius poveikius, tokius kaip anemija ir vėžys. Didelis benzeno kiekis gali sukelti leukemiją ir smarkiai pažeisti plaučius.“

Vienas dezodoranto, kuriame buvo nustatytas didelis benzeno kiekis, pavyzdys yra Old Spice, pažymi Clarkas. "Old Spice Pure Sport vidutinė benzeno koncentracija yra 17,7 milijono dalių", - sako Clarkas. „Pagal FDA gaires, jei benzeno naudojimas yra neišvengiamas, ribojamas lygis turėtų būti mažesnis nei 2 dalys milijonui. „Procter & Gamble“ buvo iškelti ieškiniai dėl „Old Spice“ produktų, kurie sukėlė pažastų bėrimą ir cheminius nudegimus.“

Dr. Debra Jaliman, sertifikuota Niujorko dermatologė, Sinajaus kalno Icahno medicinos mokyklos dermatologijos profesoriaus asistentė ir knygos „Odos taisyklės: geriausio Niujorko dermatologo komercinės paslaptys“ autorė, sako, nors buvo imtasi tam tikrų veiksmų, siekiant užtikrinti, kad dezodorantų purškiklių iš parduotuvių lentynų, svarbu atlikti savo tyrimą.

„Benzenas gali sukelti neurologinių problemų, tokių kaip galvos svaigimas, galvos skausmas ir net anemija“, – sako daktaras Jalimanas. „Ilgalaikis poveikis gali sukelti vėžį. ( ) Nors pastaruoju metu daugelis purškiamųjų dezodorantų buvo atšaukti dėl benzeno, gali būti, kad vis dar yra kitų, kurių kiekiai nebuvo atšaukti. Labai svarbu skaityti etiketes.“

Kiti potencialiai dirginantys dezodoranto ingredientai

Atidžiai patikrinę dezodorantą, kad įsitikintumėte, jog jame nėra benzeno, ir galbūt pakeitę purškiamąja prie lazdelės ar pastos formulės, vis tiek turėtumėte žinoti, kad yra sudedamųjų dalių problemų.

„Dezodorantuose dažnai yra kvapiųjų medžiagų (siekiant sumažinti nemalonų kvapą), o kai kurie iš jų gali labai erzinti jautrią odą turinčius asmenis“, – sako dr. Kelly Johnson-Arbor, medicinos toksikologijos gydytoja ir „National“ medicinos direktorė. Sostinės nuodų centras. „Eteriniai aliejai, parabenai ir propilenglikolis yra kai kurios antiperspirantų ir dezodorantų sudedamosios dalys, galinčios sukelti alergines reakcijas.Daugelis žmonių gali būti susirūpinę dėl aliuminio buvimo antiperspirantuose. Aliuminis mažina prakaitavimą blokuodamas prakaito išsiskyrimą per prakaito liaukas. Nėra įtikinamų įrodymų, kad dezodorantas ar antiperspirantas yra susiję su krūties vėžio vystymusi.

Trumpai tariant: perskaitykite dezodorantų etiketes ir, jei įmanoma, rinkitės prekių ženklus, kuriuose nėra ingredientų, galinčių pakenkti jūsų odai ir sveikatai.

Kategorija: