Jei bandote numesti svorio, labai svarbu užtikrinti, kad kiekvieną dieną valgytumėte reikiamą kiekį maistinių medžiagų, o vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį reikia atsižvelgti, yra skaidulos. Skaidulinis maistas leis jums išlikti sotiems visą dieną, o tai reiškia, kad būsite mažiau linkę valgyti ne tokius sveikus, daug kalorijų turinčius užkandžius, kurie (nors ir skanūs) apsunkina svorio metimą. Laimei, yra tiek daug skanių, daug skaidulų turinčių maisto produktų, įskaitant vieną universalų variantą, kurį galite valgyti praktiškai bet kuriuo paros metu.

Norėdami atrasti geriausią ląstelienos turintį maistą, kurį galite valgyti visą dieną, kiekvieną dieną, siekdami numesti svorio, kalbėjomės su sveikatos ekspertais Amy Richter, MS, RDN, Jesse Feder, RDN, CPT, registruotu dietologu. ir sertifikuotas asmeninis treneris, ir dr.Jamie McManus M.D., FAAFP iš Shaklee. Jie visi mums sakė, kad uogos turėtų būti jūsų naujasis pluoštinis geriausias draugas!

Shutterstock

Uogos

"Kalbant apie daug ląstelienos turintį maistą, geriausi variantai yra vaisiai ir uogos (ypač avietės) paimti pyragą. Avietės yra vieni iš daugiausiai skaidulų turinčių vaisių, pasakoja Richteris ir paaiškina, kad vos 1 puodelis yra didžiuliuose 8 gramuose skaidulų, o tai sudaro beveik trečdalį rekomenduojamos paros normos. Neblogai!"

"Dar geriau, kad šis sveikas vaisius taip pat turi mažai kalorijų. (Avietės) yra geriausias pasirinkimas, jei norite valgyti daug skaidulų turinčio maisto, kuris neviršys kalorijų limito norint numesti svorio, sako ji. Laimei, uogos taip pat puikiai tinka įvairiems patiekalams, nesvarbu, ar ryte dedate jas į avižinius dribsnius ar graikišką jogurtą, užkandžiaujate jomis visą dieną, ar pažabojate smaližius saujele desertui. Tiek avižiniai dribsniai, tiek graikiškas jogurtas turi daug skaidulų, todėl jų derinimas su mėgstamomis uogomis gali būti ypač sveikas būdas pradėti dieną."

Shutterstock

"Be didelio skaidulų kiekio, uogose yra daugybė kitų privalumų. Federas pažymi, kad juose yra daug antioksidantų, kurie gali padėti sumažinti uždegimą visame kūne, o tai taip pat yra puikus būdas padėti jums išlaikyti savo svorio metimo tikslus."

"Uogose gausu antioksidantų, skaidulų ir mažai kalorijų, todėl jos turi daug maistinių medžiagų, patvirtina McManus. Nors avietės yra sąrašo viršuje, ji priduria, kad braškėse jų kiek mažiau, o gervuogėse – apie 7–8 gramus. Pastebėta!"

"Taigi, jūs turite: kitą kartą, kai trokštate saldaus užkandžio, kuris nekels pavojaus svorio metimui, pasiimkite skanių uogų! Galiausiai, pats sunkiausias dietos aspektas yra būti alkanam – ir jūs turėtumėte žinoti, kad skaidulos yra jūsų slaptasis ginklas! Daug skaidulų turintis maistas padeda pasisotinti (mažiau kalorijų).Ir kadangi skaidulos lėtina judėjimą žarnyne, ilgiau jaučiatės sotūs, todėl išvengsite noro valgyti tokius įkyrius užkandžius, tokius kaip traškučiai ir krekeriai, daro išvadą McManus."

Kategorija: