Ak, duona. Kas galėtų gyventi be jo? Ant jo gaminame sumuštinius, pamerkiame į padažą ir aptepame priedais, pavyzdžiui, sviestu ir avokadu. Ir nepaisant to, kuo jūs galėjote tikėti praeityje, ne visa duona jums yra baisi – tiesą sakant, saikingai ji gali būti puiki jūsų kasdienio raciono dalis. Tačiau yra viena duonos rūšis, kurios, pasak sveikatos ekspertų, neabejotinai turėtumėte vengti, jei rūpinatės savo sveikata, ypač jei norite numesti svorio ar išvengti uždegimo.

Norėdami sužinoti daugiau apie nesveikiausią duoną, kurios turėtumėte atsisakyti savo raciono, kalbėjomės su mitybos specialiste Lisa Richards, „Candida Diet“ kūrėja ir dietiste bei kūno rengybos eksperte Nataly Komova. Jie abu mums pasakė, kad laikas atsisakyti b altos duonos, jei norite pradėti gyventi sveikiau.

Shutterstock

B alta duona gali priaugti svorio ir sukelti uždegimą

"Jei b altos duonos kepalas yra jūsų numatytasis pasirinkimas, kai naršote bakalėjos parduotuvių koridoriuose, sveikatos ekspertai sako, kad laikas pereiti prie pilno grūdo, ypač jei norite numesti svorio. Taip yra todėl, kad b alta duona gaminama su rafinuotais angliavandeniais, o tai gali rimtai pakenkti jūsų sveikatai. Ričardsas įspėja, kad b alta duona, dažniausiai naudojama sumuštiniams, yra pati blogiausia duona, kurią galima vartoti dėl daugelio priežasčių, tačiau ypač dėl uždegiminio poveikio."

"Iš rafinuotų angliavandenių, tokių kaip b altoje duonoje, beveik neteko maistinės vertės.Kaip paaiškina Richardas, jie buvo rafinuoti, kai skaidulos ir naudingos maistinės medžiagos pašalinamos ir galbūt pakeičiamos sintetinėmis versijomis. Ji pažymi, kad dėl to tokie produktai, kaip b alta duona, kenkia žarnynui, sukeldami uždegimą ir maitinant blogąsias bakterijas, o tai sukelia žarnyno disbiozę."

"Viršvalandžius, dėl to uždegimas taip pat gali priaugti svorio. Kitas svarbus veiksnys yra tai, kad valgant b altą duoną gali padidėti cukraus kiekis kraujyje. Komova netgi sako, kad b alta duona yra (kai kuriems stebėtinai) galbūt pats blogiausias daug cukraus turintis maistas, kai kalbama apie svorio metimą. Cukraus kiekis yra ypač blogas, kai atsižvelgiama į tai, kad rafinuoti angliavandeniai neturi maistinės vertės ir beveik neturi skaidulinių medžiagų – taigi, b altos duonos ne tik gausu cukraus, bet ir viskas už dyką, nes nebus sotumo. labai ilgai. Ir tai reiškia, kad vėliau dienos metu greičiausiai pajusite potraukį ir persivalgysite. Pridėtas cukrus padidina jūsų alkį; Komova sako, kad nėra skaidulų, kurios subalansuotų dalykus su sotumu.Dėl to persivalgote, todėl galite priaugti svorio ir nutukti."

Užuot paveikę savo kūną tokiam poveikiui, ekspertai sako, kad turėtumėte rinktis sveikesnę duoną, pavyzdžiui, nesmulkintus grūdus ir daigintus produktus. Galbūt nustebsite, kaip geriau jaučiatės ir kiek tai padeda numesti svorio!

Kategorija: