Šis įrašas buvo atnaujintas nuo tada, kai buvo iš pradžių paskelbtas 2023 m. balandžio 26 d., kad būtų įtraukta daugiau ekspertų įžvalgų.

Plaukų slinkimas yra dažna grožio problema, kuri gali rimtai sumenkinti jūsų pasitikėjimą savimi. Laimei, yra daug prevencijos metodų, kurie gali padėti sustabdyti problemą pačioje pradžioje, o atauga visada įmanoma.

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių gali slinkti plaukai – nuo senėjimo iki hormonų.Svarbu pažymėti, kad geriausias būdas išspręsti šią problemą yra išsiaiškinti, kas ją sukelia. Daugeliu atvejų plaukų slinkimo priežastis yra maistinių medžiagų trūkumas, todėl tam tikri papildai gali būti tokie naudingi plaukų augimui.

Dieta yra gyvybiškai svarbi plaukų sveikatos sudedamoji dalis, todėl vienas iš pagrindinių kovos su plaukų slinkimu būdų yra užtikrinti, kad jūsų kūnas gautų tinkamas maistines medžiagas. „Ryšys tarp sveikų plaukų ir mūsų mitybos yra stipresnis, nei mes dažnai įsivaizduojame, o atlikus keletą pakeitimų galima išvengti plaukų slinkimo ir netgi jį sustabdyti“, – sako dietologė Trista Best iš „Balance One Supplements“.

Norėdami sužinoti daugiau apie svarbiausias plaukams augti reikalingas maistines medžiagas ir geriausius papildus, kurių reikia vartoti kovojant su plaukų slinkimu, vyresniems nei 50 metų, kalbėjomės su Bestu, trichologe Tiffany Young, ThinHairThick generaline direktore ir plaukų eksperte Ghanima Abdullah. Tinkamos šukuosenos. Visi šie ekspertai nurodė mums 3 įprastus, plaukų sveikatą skatinančius papildus: biotiną, kolageną ir moliūgų sėklų aliejų.

Shutterstock

Biotinas

Yra daugybė papildų, kurie gali padėti skatinti plaukų augimą, o geriausias pasirinkimas priklausys nuo tikslių maistinių medžiagų, kurių gali trūkti jūsų mityboje. Tačiau ekspertai sutinka, kad biotinas paprastai yra puiki vieta pradėti.

"

Biotinas laikomas plaukų augimo priedu, sako Abdullah. Ji pažymi, kad vienas didžiausių biotino privalumų yra tai, kad jis stimuliuoja kraujotaką galvos odoje, o tai reiškia, kad jūsų kūnas gali geriau aprūpinti visomis maistinėmis medžiagomis, kurių reikia sveikiems plaukams augti. . Pagrindinė to priežastis yra ta, kad tai padidina kraujotaką galvos odos srityje, todėl plaukai auga daugiau, nes galvos odoje yra daugiau maistinių medžiagų, aiškina ji."

"

Jaunas pažymi, kad biotinas yra ne tik įprastas odos priežiūros papildų ingredientas, bet ir populiarus šampūnų priedas. Jo veiksmingumas yra gerai žinomas plaukų pramonėje, ir jūs pamatysite, kad jis įpilamas į šampūnus, sako ji.Tai veikia papildant odelių sluoksnį"

Be to, Youngas teigia, kad į savo mitybą įtraukus daugiau biotino, padidės keratino gamyba, kuris, kaip įrodyta, skatina plaukų augimą ir apsaugo nuo plaukų slinkimo.

Shutterstock

"Young sako vieną atsargumo žodį, kai kalbama apie biotino papildus, ty laikytis tinkamų dozavimo gairių, ypač jei norite išvengti spuogų kaip šalutinio poveikio. Spuogai yra gana dažnas šalutinis poveikis, tačiau po pradinio įvedimo etapo turėtų išnykti, patikina ji."

Žinoma, taip pat galima padidinti suvartojamo biotino kiekį be priedų; Jei norite į savo mitybą įtraukti daugiau biotino, valgydami sveiką maistą, apsvarstykite galimybę valgyti daugiau kiaušinių, avokadų, sėklų, riešutų ir daržovių, pavyzdžiui, saldžiųjų bulvių. Tačiau kasdieninis biotino papildų vartojimas yra paprastas būdas kovoti su plaukų slinkimu ir skatinti sveiką galvos odos augimą – ekspertai gali susitarti dėl vieno dalyko!

Shutterstock

kolagenas

"Aminorūgštys iš kolageno, kurias natūraliai gamina organizmas, yra keratino statybinė medžiaga, kuri, pasak Abdullah, suteikia plaukams ir nagams stiprybės. Kolagenas taip pat išlaiko odą elastingą ir jaunatvišką. Deja, priduria ji, kolagenas organizme pradeda skaidytis 18-20 metų amžiaus ir toliau mažėja."

"

Kalbant apie vyresnes nei 50 metų moteris, Abdullah pažymi, kad kolagenas išspręs bendras nagų ir plaukų sausumo bei priešlaikinio odos senėjimo problemas, todėl dauguma žmonių gali iš to gauti naudos. Keratinas, kuris, pasak jos, yra sudarytas iš kolageno aminorūgščių, yra pagrindinis plaukų b altymas. Taigi, pabrėžia Abdullah, kolagenas gali suteikti jūsų kūnui statybinių blokų, kurių reikia, kad susidarytų daugiau plaukų.Su amžiumi plaukai pradeda slinkti. Ji tęsia, kad taip yra dėl to, kad kiekvienais metais po geriausio gyvenimo, tarkime, 20 metų amžiaus, kolageno kiekis organizme mažėja.Beje, kolagenas yra tai, kas leidžia mūsų odos ląstelėms, įskaitant galvos odą, išlikti lanksčiomis. Kai galvos odos ląstelės pradeda prarasti kolageną ir elastingumą, jos nebesugeba gaminti tokios pat kokybės plaukų, pabrėžia Abdullah."

Shutterstock

"Kai kuriais atvejais plaukai iš tikrųjų iškrenta, nes plaukų folikulai yra nelankstūs ir negali jų laikytis. Tai viena iš priežasčių, kodėl plaukai retėja su amžiumi. Kolagenas, pabrėžia ji, taip pat gerina plaukų elastingumą. Ypač jūrinis kolagenas yra galingas antioksidantas. Ji priduria, kad ji padeda kovoti su laisvųjų radikalų pažeidimais plaukų folikuluose, kurie gali užkirsti kelią įvairioms alopecijos formoms. Anot Abdullah, hidrolizuota kolageno forma yra lengvai virškinama, todėl daugelis žmonių jo deda į savo rytinę kavą."

"Be kitų galimų kolageno privalumų, jis taip pat gali padėti sustabdyti plaukų žilimą, nes jo antioksidacinės savybės padeda sustabdyti laisvųjų radikalų ataką prieš melaniną plaukų folikuluose, sako Abdullah. Melaninas gamina plaukų spalvą."

Shutterstock

Moliūgų sėklų aliejus

Nors biotinas ir kolagenas dažnai žinomi kaip labiausiai išbandyti ir tikri papildai, kai kalbama apie plaukų sveikatą vyresniems nei 50 metų, Abdullah taip pat siūlo labiau neįvertintą variantą; moliūgų sėklų aliejus.

"Moliūgų sėklų aliejus taip pat vertas kaip papildomas ingredientas ar net vienas, rekomenduoja ji. Moksliškai įrodyta, kad tai užaugina daugiau plaukų ir padeda tiems, kurių plaukai slenka, sako ji. Kuo daugiau žinosite!"

Kategorija: