Kalbant apie valgio gaminimą, vienas iš daugelio patiekalų ingredientų yra aliejus. Tai būtinas dalykas, ypač gaminant tokius procesus kaip kepimas ir troškinimas. Nuo alyvuogių aliejaus iki rapsų aliejaus ir net augalinio aliejaus – pasirinkimas yra gana begalinis. Bet su kokiu aliejumi geriausia ir sveikiausia gaminti maistą? Paprašėme registruotos dietologės Katie Tomaschko, MS, RDN, „Sporting Smiles“ bendradarbės ir natūropatės bei bendrosios šeimos gydytojos dr. Jelenos Deshko, kad tai išsiaiškintų.Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ką jie turi pasakyti.

Shutterstock

Kokios rūšies aliejus turi didžiausią maistinę vertę?

"

Pasak daktaro Deshko, didžiausias varžovas, turintis daugiausiai mokslinių įrodymų, įrodančių naudą sveikatai, yra ekstra grynas alyvuogių aliejus Ji paaiškina, kad aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus yra labai naudingas širdžiai. mononesočiųjų riebalų ir turi tam tikro tipo antioksidantų, vadinamų polifenoliais, pranašumus. Alyvuogių aliejuje esantis polifenolių kiekis daugiausia lemia daugybę jo privalumų, pavyzdžiui, mažina uždegimą, gerina cholesterolio kiekį, mažina kraujospūdį ir netgi palaiko imunitetą."

"Tomaschko sutinka, aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus turi didžiausią maistinę vertę. Ji pabrėžia, kad aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus ir įprastas alyvuogių aliejus yra du visiškai skirtingi dalykai. EVOO nėra apdorojamas šiluma, todėl išlaiko savo maistines medžiagas nepažeistas (ji yra nerafinuota, palyginti su.įprastas alyvuogių aliejus). Ji pažymi, kad EVOO yra daug antioksidantų ir mononesočiųjų riebalų (gerųjų riebalų!) – abu susiję su sumažėjusia širdies ligų, vėžio ir uždegimų rizika."

Aliejaus rūšys, kurių turėtumėte vengti

"Nors anksčiau buvo manoma, kad virti su augaliniais aliejais, tokiais kaip rapsų, kukurūzų ar sojų pupelės, buvo naudinga dėl didesnių dūmų taškų ir vitamino E, nauji tyrimai parodė, kad taip nėra, teigia dr. Deshko mums pasakoja. Augalinis aliejus yra labai jautrus oksidacijai, kai įrodyta, kad pašildytas ir oksiduotas aliejus turi daug žalingų padarinių sveikatai, įskaitant: MTL arba „blogojo cholesterolio“ padidėjimą, imuninės sistemos funkcijos pokyčius ir (ir) inkstų funkcijos pokyčius. "

"Be to, Tomaschko teigia, kad kokosų aliejus yra stebėtinai nesveikas. Jame yra sočiųjų riebalų – jų procentas didesnis nei sviesto! Tačiau ji patikslina, kad esu didelis saiko šalininkas ir manau, kad joks maistas neturėtų būti ribojamas."

Shutterstock

Patarimai, kaip gaminti su aliejumi

"Apskritai daktaras Deshko primena, kad jei įmanoma, visada rinktume geriausios kokybės š alto spaudimo ekologišką ypač tyrą alyvuogių aliejų iš smulkaus gamintojo. Ji pataria: laikykite kuo žemesnę kepimo temperatūrą ir kepimo laiką. Jei norite patobulinti maistą, ji rekomenduoja pridėti kitų antioksidacinių žolelių ir prieskonių, tokių kaip rozmarinas, raudonėlis ir česnakas, kad pagerintumėte antioksidacinį profilį ir maisto produktų skonį."

"Apibendrinant, Tomaschko pabrėžia, kad aliejai yra labai kaloringi. Taigi, jei norite atkreipti dėmesį į suvartojamų kalorijų kiekį, verta atkreipti dėmesį į naudojamo aliejaus kiekį. Tačiau norint išlaikyti gerą sveikatą, jokie maisto produktai neturi būti ribojami!"

Kategorija: