Julie Williams, sertifikuota medicinos žolininkė ir Leaf People įkūrėja, parašė šią istoriją.

Prieš ką nors kita, svarbu suprasti, kad dauguma vaistinių, kulinarinių žolelių yra tirpios vandenyje ir neturi toksiškumo lygio. Tačiau vaistinius augalus visada reikia vartoti saikingai, nebent prižiūrint žolininkui ar natūropatui. Prieskoniai yra šiek tiek stipresni ir mažomis dozėmis puikiai palaiko imuninę funkciją ir bendrą sveikatą. Norėdami gauti išsamesnį gydymą prieskoniais, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu dėl diagnozės ir gydymo plano.

Karolinos Grabowskos nuotrauka „Pexels“.

Geriausios žolelės ir prieskoniai imuninei sistemai stiprinti

Rozmarinas

Rozmarinas yra puikus bendras antimikrobinis preparatas, kuris puikiai tinka kur kas daugiau. Tai puikus bendros sveikatos tonikas, padedantis kovoti su mikrobais jūsų sistemoje, gerinti kraujotaką (perkelti tas imunines ląsteles po kūną) ir palaikyti koncentraciją bei susikaupimą. Jis taip pat puikiai tinka galvos odos ir plaukų sveikatai. Galite užpilti vandeniu plaukams skalauti, kad išlaikytumėte plaukų spalvą, o galvos oda būtų švari ir subalansuota.

Be to, tai gali būti mintis praskaidrinanti arbata, ypač derinama su gingko (be kofeino) arba žaliąja arbata (turintiems kofeino). Jis palaiko vyrų ir moterų organus bendrai gerovei. Rozmarinas puikiai tinka odai ir yra mūsų pirmoji imuninės gynybos linija. Galite pabandyti pasigaminti šį populiarų „pasidaryk pats“ dažų receptą: į talpyklą įpilkite 8 uncijos stipraus rozmarino užpilo vandenyje, 1 unciją alavijo ir 1 šaukštą manukos medaus.Gerai išmaišykite ir naudokite kaip toniką dėmių linkusiai odai.

Karolinos Grabowskos nuotrauka „Pexels“.

Pipirmėtė

Tai protinga visai šeimai. Jo skani ir veiksminga arbata ramina skrandį ir gali būti tinkama bet kokio amžiaus – nuo vaikų iki senelių. Pipirmėtė puikiai tinka kaip gėrimas po vakarienės, siekiant sumažinti dujų susidarymą ir pilvo pūtimą, kurie taip pat yra dažni simptomai peršalimo ir gripo metu. Ši žolė yra būtina ir naudinga esant raumenų skausmams, kūno skausmams, skausmams (kai naudojamas lokaliai su nešikliu) ir galvos skausmui. Jis taip pat padeda atverti sinusinius kanalus, kai tepamas ant smilkinių ir tiesiai po nosimi. Jei norite pagyvinti bet kurios namų erdvės kvapą (ypač š altuoju žiemos sezonu ar studijų metu), įlašinkite į kambarį gryno eterinio aliejaus.

Karolinos Grabowskos nuotrauka „Pexels“.

Bazilikas

Bazilikas yra puikus nervų tonikas. Atsižvelgiant į tai, kad peršalimas gali sukelti stresą, bazilikas (ypač šventasis bazilikas) padeda kovoti su nuovargiu ir išsekimu. Jis atgaivina protą ir palaiko antinksčius – visas savybes, būtinas norint atsigauti po peršalimo ar gripo. Bazilikas gali būti vartojamas kaip karšta arba š alta arbata arba dedama į visą maistą. Galite pridėti šviežio baziliko į salotas ar sumuštinį arba netgi naudoti jį kaip patiekalo užpilą. Arba galite įberti baziliko į ąsotį š alto vandens su citrina kaip viso kūno toniką. Geriausia dalis? Tai lengva auginti kambariniame žolelių sode ir, kai reikia, po ranka.

Karolinos Grabowskos nuotrauka „Pexels“.

Cinamonas

Šis nuostabus šildantis prieskonis puikiai tinka žiemai, kad paskatintų kraujotaką ir pašalintų sąstingį. Tai padeda išsklaidyti maistines medžiagas ir kraują po kūną, o tai taip pat padeda palaikyti imuninę funkciją.Išbandykite kaip karštą arbatą peršalimo ar gripo pradžioje. Naudokite cinamono drožles, cinamono miltelius arba cinamono lazdelę ir įpilkite į karštą vandenį. Leiskite išbrinkti 5–10 minučių. Cinamonas taip pat padeda subalansuoti cukraus kiekį kraujyje ir gali būti dedamas į mėgstamus maisto produktus, tokius kaip jogurtas, kokteiliai, karštas šokoladas ar naktinės avižos. Taip pat galite sumaišyti su šiltu pienu (arba bet kokiu pieno pakaitalu).

Kategorija: