Kaip jau tikriausiai žinote, valgyti daug maistinių medžiagų turintį maistą būtina sveikai gyvensenai. Svarbu ne tik išlaikyti hidrataciją, reguliariai mankštintis ir pakankamai miegoti, bet ir pamaitinti savo kūną tinkamais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis, kurių jam reikia. Tai, ką vartojate, labai veikia jūsų kūno funkcionavimą, todėl visada norite būti atidūs, ką valgote.

Turint tai omenyje, tai padeda suprasti itin perdirbto maisto neigiamą pusę.Nors jie gali būti skanūs, kai kurie iš šių perdirbtų maisto produktų iš tikrųjų kenkia jūsų sveikatai daugiau nei vienu būdu. Remiantis CNN He alth straipsniu, „Naujas tyrimas atskleidė, kad valgant daugiau itin perdirbto maisto, gali pablogėti bendras pažinimo funkcijos, įskaitant smegenų sritis, susijusias su vykdomosios valdžios veikla – gebėjimu apdoroti informaciją ir priimti sprendimus“. Rudy Tanzi, Harvardo medicinos mokyklos neurologijos profesorius ir Genetikos ir senėjimo tyrimų skyriaus direktorius Bostone, Masačusetso bendrojoje ligoninėje CNN pasidalijo perdirbtuose maisto produktuose „paprastai yra labai daug cukraus, druskos ir riebalų, kurie visi skatina sisteminį uždegimą, galbūt didžiausią grėsmę sveikam kūno ir smegenų senėjimui“. Keletas ekspertų atskleidžia, kad jie ne tik kenkia jūsų smegenims, bet ir veikia medžiagų apykaitą bei energijos lygį.

Taigi, kokių itin perdirbtų maisto produktų turėtumėte vengti? Mes paklausėme Lisa Richards, mitybos specialistės ir Candida dietos kūrėjos, registruotos dietologės Katelyn Brockmiller ir dr.Amy Lee, sertifikuota vidaus ligų, medicininės mitybos ir nutukimo medicinos gydytoja ir „Nucific“ partnerė. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Rafinuoti angliavandeniai

"Anot Richardso, rafinuoti angliavandeniai sukelia mažo lygio uždegimą organizme, kuris sukelia daugybę sveikatos problemų, įskaitant susilpnėjusias pažinimo funkcijas. Ji pažymi, kad ypač b alta duona yra daiktas, kurio turėtumėte vengti, nes ji pagaminta iš rafinuotų angliavandenių ir joje trūksta skaidulų bei kitų naudingų maistinių medžiagų. Dėl to rafinuoti angliavandeniai greitai virsta cukrumi, todėl greitai pakyla gliukozė, todėl jaučiate nuovargį ir rūko smegenys dėl šių ingredientų uždegiminio pobūdžio."

Keptas maistas

"Be to, CNBC praneša, kad viename tyrime, kuriame dalyvavo 18 080 žmonių, nustatyta, kad dieta, kurioje gausu kepto maisto, buvo susijusi su prastesniais mokymosi ir atminties rezultatais.Tikėtina priežastis: šie k alti malonumai sukelia uždegimą, kuris gali pažeisti kraujagysles, kurios aprūpina smegenis krauju."

Brockmiller paaiškina: „Keptas maistas yra ne tik kaloringas ir mažai sotus, bet ir prisotintas natrio. Natris gali padidinti pilvo pūtimą ir vandens susilaikymą, o tai gali apriboti svorio mažėjimą.“

Alkoholis

"Dr. Lee pabrėžia, kad jei pažvelgsite į porcijos alkoholio kalorijų tankį, kalorijų kiekis svyruoja nuo 70 iki 160 kalorijų, o tai iš tikrųjų nėra tokia didelė. (Tačiau kai į organizmą patenkame alkoholio), imuninė sistema pradeda bandyti atsikratyti jo, sulėtindama kitus medžiagų apykaitos kelius (pvz., deginant kalorijas)."

Dietinė soda

"Daugelis renkasi dietinius gazuotus gėrimus, kad sumažintų suvartojamų kalorijų kiekį ir taip, tikimasi, numestų svorį. Deja, šie gėrimai dažnai gali sukelti nepageidaujamą pilvo pūtimą ir panaikinti bet kokį galimą svorio kritimą, mini Richardsas."

Ji tęsia: „Žinoma, kad karbonizacija sukelia pilvo pūtimą, tačiau dietiniuose soduose yra dar vienas komponentas, sukeliantis pilvo pūtimą; dirbtiniai saldikliai. Sukralozė yra dažniausia dujų susidarymo ir pilvo pūtimo priežastis. Sukralozė sukelia virškinimo trakto dirginimą ir pilvo pūtimą. sumažina sveikų žarnyno bakterijų skaičių. Ši bakterija padeda išvengti pilvo pūtimo, nes pagerina bendrą žarnyno sveikatą. Kitas šalutinis dirbtinių saldiklių poveikis yra tikimybė, kad vartotojas persivalgys kito valgio metu. Dirbtiniai saldikliai yra susiję su persivalgymu – dar vienas veiksmas, sukeliantis pilvo pūtimą. ”

Kategorija: