Nesvarbu, ar troškinate daržoves, ar gaminate makaronų patiekalą, naudojant vienos rūšies kepimo aliejų kartais galite pagaminti arba sulaužyti kitaip sveiką maistą, sako ekspertai. Netyčia pridėję daugiau kalorijų ar kitų penėjimo elementų, netgi galite pastebėti, kad ilgainiui gali padidėti svoris arba sulėtėti medžiagų apykaita.

Tai pasakius, susisiekėme su sveikatos ekspertais, norėdami sužinoti daugiau apie vieną kepimo aliejų, kurio jie rekomenduoja vengti, kad medžiagų apykaita būtų greitesnė ir sveikas virškinimas, ir kuo jį pakeisti.Perskaitykite Trista Best, MPH, RD, LD, registruotos dietologės „Balance One Supplements“ ir Lisa Richards, registruotos mitybos specialistės ir „The Candida Diet“ kūrėjos, patarimus ir pasiūlymus.

Shutterstock

1 patarimas – atsisakykite kukurūzų aliejaus, kad virškintumėte sveikiau

"Kukurūzų aliejus, pasak Besto, yra santykinai pigus ir turi aukštą dūmų tašką, todėl jis dažnai tampa populiarus kepant maistą. Ji perspėja, kad šis aliejus dažnai siejamas su lėtiniu, žemo laipsnio uždegimu, kuris yra pagrindinė daugelio Vakarų visuomenei įprastų ligų priežastis. Be lėtesnės medžiagų apykaitos ir svorio augimo, kukurūzų aliejus taip pat gali sukelti skausmingus virškinimo sutrikimus, sako ji."

"Žemo laipsnio uždegimas, priduria ji, iš dalies yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių disbalanso rezultatas. Ji aiškina, kad abi yra nepakeičiamos riebalų rūgštys, tačiau omega-6 yra labai uždegiminės, kai yra daugiau nei omega-3 ir jos suvartojamos dideliais kiekiais įprastoje amerikiečių dietoje.Ji pabrėžia, kad būtent vienas aliejus sukūrė šį disbalansą, tai yra kukurūzų aliejus. Galų gale, šiame aliejuje yra 57 procentai omega-6 ir 29 procentai omega-3 riebalų rūgščių, o likusią dalį sudaro sotieji ir omega-9 riebalai, geriausios pastabos."

Shutterstock

2 patarimas – rinkitės priešuždegiminį avokadų aliejų

"Keisdami tradicinį kepimo aliejų avokadų pagrindu pagamintais produktais, Richardsas teigia, kad padidinate savo valgio naudą sveikatai, nes širdžiai naudingos ir priešuždegiminės nepakeičiamos riebalų rūgštys. Ji pažymi, kad tradiciniuose kepimo aliejuose ir purškikliuose yra priedų, kurie nėra natūralūs pagrindiniam ingredientui, pavyzdžiui, lecitinui, kuris veikia kaip emulsiklis, ir dimetilo silikonui, kuris yra putojimą stabdantis agentas."

"Jie, priduria, nėra įtraukti į avokadų aliejaus purškalus. Richardsas teigia, kad papildomas avokadų aliejaus purškalo naudojimas kepimui vietoj tradicinių aliejų yra aukšta dūmų temperatūra, 520 laipsnių pagal Farenheitą.Ji daro išvadą, kad tai leidžia gaminti aukštesnėje temperatūroje ir netgi būti naudojama kepimui ant grotelių."

Kategorija: