Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. gegužės 31 d.

Dauguma iš mūsų žino, kad vietoj vaisių sulčių ir sodos turėtume gerti vandenį, tačiau daugelis nežino niuansų sveikatos požiūriu tarp visų rinkoje esančių gazuotų gėrimų.

„Sodoje yra daug cheminių medžiagų, rūgščių ir druskų, kurios gali labai pakenkti jūsų sveikatai“, – aiškina šeimos gydytojas Waqas Ahmad Buttar iš „Paketėlių užpilų“.

Kalbėjomės su pagrindiniais sveikatos ekspertais ir paklausėme, kuo gazuoti gėrimai yra blogesni už kokakolą, kai kalbama apie sveiką mitybą. Štai jų atsakymai:

Seltzer

"Registruota dietologė Trista Best of Balance One Papildai: gazuoti gėrimai gali puikiai pasitarnauti jūsų sveikatai, tačiau reikia atidžiai apsvarstyti pasirinkimą, įspėja ji. Kai kuriuose seltzeriuose arba gazuotuose vandenyse yra cheminių medžiagų, žinomų kaip per- ir polifluorakilo medžiagos (PFAS). Daugelyje populiarių prekių ženklų yra šių cheminių medžiagų, kurios taip pat vadinamos amžinomis cheminėmis medžiagomis. EPA leidžia 70 dalių trilijonui (ppt), tačiau kiekviena valstybė gali nustatyti savo standartus, kai kuriose šalyse net 12 ppt, o kai kurie ekspertai reikalauja, kad mažiau nei 1 ppt būtų priimtina. Tai yra žmogaus sukurti junginiai, turintys šalutinį poveikį, kuris ir toliau atskleidžiamas.“"

Dietinė soda

" Mitybos specialistė Lisa Richards iš „The Candida Diet“: daugelis renkasi dietinius gazuotus gėrimus, kad sumažintų suvartojamų kalorijų kiekį ir taip, tikėkimės, numestų svorį. Deja, šie gėrimai dažnai gali sukelti nepageidaujamą pilvo pūtimą ir panaikinti bet kokį galimą svorio kritimą, aiškina ji."

"Žinoma, kad karbonizacija sukelia pilvo pūtimą, tačiau dietiniuose soduose yra dar vienas komponentas, sukeliantis pilvo pūtimą; dirbtiniai saldikliai. Sukralozė yra dažniausia dujų susidarymo ir pilvo pūtimo priežastis. Sukralozė sukelia virškinimo trakto dirginimą ir pilvo pūtimą, taip pat mažina sveiką. žarnyno bakterijos. Šios bakterijos padeda išvengti pilvo pūtimo, nes pagerina bendrą žarnyno sveikatą. Kitas šalutinis dirbtinių saldiklių poveikis yra tikimybė, kad vartotojas persivalgys kito valgio metu. Dirbtiniai saldikliai yra susiję su persivalgymu – dar vienas veiksmas, sukeliantis pilvo pūtimą.“

Freska

"Integratyvus sveikatos treneris Jordanas Hardinas iš Jordi B Sveikatos ir kūno rengybos: vien todėl, kad gazuotas gėrimas nurodytas kaip NULIS kalorijų ir NĖRA cukraus, nereiškia, kad jis jums geriau nei koksas. Labiausiai abejotinas Fresca ingredientas yra medienos kanifolijos glicerolio esteris. Jis taip pat pažymėtas kaip „esterio derva“ ir yra priedas, naudojamas geriau susimaišyti su skysčiu.Tai uždrausta Europoje ir Australijoje. Jei netoleruojate maisto ar esate jautrūs, šis ingredientas gali sukelti pykinimą ir skrandžio sutrikimus, taip pat gali padidėti cukraus kiekis kraujyje!"

Apelsinų soda

"Hannah Shine, HourGlass Waist sveikatos vadovė: Net gėrimo pavadinimas yra klaidinantis, nes šiame gėrime yra mažai arba visai nėra apelsino pėdsakų. Apelsinų soda, turinti nerealų kiekį cukrų, yra vienas iš nesveikiausių vartojamų gėrimų, jo sudėtyje yra citrinos rūgšties ir cukraus vandens, kurie gali sukelti skrandžio sutrikimus, jei jie vartojami didesniais kiekiais. Pridedama dirbtinių skonių, kad suteiktų aštrų apelsinų skonį, o taip pat pridedama spalvų, kad suteiktų oranžinės spalvos estetiką. Apelsinų sodos skardinėje yra stulbinantys 43 gramai cukraus."

A&W Root Beer

"Chris Riley, „USA Rx“ generalinis direktorius: Vienas iš labiausiai nesveikų gazuotų gėrimų rinkoje yra A&W šakninis alus.Pažymėtina, kad daugumoje gaiviųjų gėrimų yra 230–250 kalorijų 20 uncijų skysčio. A&W šaknies aluje yra 290 kalorijų. Jame taip pat yra neįprastai daug natrio (135 mg, palyginti su dauguma sodos 50–90 mg), taip pat juokingai daug cukraus (76 g, palyginti su daugeliu gaiviųjų gėrimų 60–70 g)."

Shutterstock

Prosecco

"Pasirodo, šis alkoholinis gėrimas gali paveikti jūsų organizmą daugiau nei vienu būdu. Remiantis 2023 m. „The Independent“ straipsniu, anglies rūgšties, cukraus ir alkoholio derinys, esantis gėrime, gali pakenkti jūsų dantims, jei geriamas pakankamas kiekis. Daktaras Mervynas Druianas iš Londono kosmetinės odontologijos centro sakė: „Prosecco“ yra rūgštus ir jame yra cukraus, todėl, nors ir kelios stiklinės yra gerai, jei išgersite per daug jo, turėsite problemų. Jis tęsė: Prosecco šypsenos požymiai yra ten, kur dantys išlenda iš dantenų.Jis prasideda nuo b altos linijos tiesiai po dantenomis, kuri, patyrus, yra šiek tiek minkšta, ir tai yra dantų ėduonies, dėl kurio gali būti plombuojami ir odontologiniai darbai, pradžia.“"

Labai! Dabar žinome, nuo kokių gėrimų tuomet vengti.

Kategorija: