Šis įrašas buvo atnaujintas nuo pradinio 22-06-19, kad būtų pateikta daugiau ekspertų įžvalgų ir pasiūlymų.

Plaukų slinkimas ir slinkimas dažnai neišvengiami senstant ir gali būti siejami su daugeliu veiksnių, įskaitant mitybą. Kitas svarbus aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, ekspertų teigimu, yra cheminės medžiagos ir ingredientai, esantys kasdien naudojamuose plaukų priežiūros produktuose. Kalbėjomės su daktaru Joramu Hartu, sertifikuotu dermatologu ir MDHair medicinos direktoriumi, norėdami sužinoti apie 4 įprastas šampūno sudedamąsias dalis, kurios gali sukelti iškritimą vyresniems nei 40 metų žmonėms, ir kodėl turėtumėte jų vengti, jei jau slenka plaukai.

Shutterstock

1. Natrio laurilo ir natrio laureto sulfatas (SLS) (dar žinomas kaip sulfatai)

Natrio laurilas ir natrio laureto sulfatas (SLS) randami daugelyje masinės rinkos šampūnų. Šios cheminės medžiagos yra stiprūs plovikliai, naudojami riebalams ir nešvarumams pašalinti iš plaukų ir suteikia sodresnių putų. Jie suteikia gaivių, sodrių putų duše, tačiau tai, ką galite prarasti šiuo atveju, nusveria laikiną pasitenkinimą, kurį galėtumėte patirti skalaudami.

"Deja, sulfatai pašalina natūralų apsauginį galvos odos ir plaukų sluoksnį, sukeldami sausumą ir dirginimą, pažymi Harthas. Jis aiškina, kad buvo įrodyta, kad sulfatai pažeidžia plaukų sruogose esantį b altymą, todėl labiau lūžinėja ir skilinėja galiukai, o tai, žinoma, nepadės nuo plaukų slinkimo ir gali jį sustiprinti."

Shutterstock

2. Natrio chloridas (AKA druska)

"Natrio chloridas yra dar vienas įprastas masinės rinkos šampūnų ingredientas. Paprastai naudojamas šampūnams ir kondicionieriams tirštinti, jis gali išsausinti galvos odą, sukelti paraudimą ir niežėjimą, sako Harthas. Šis galvos odos sudirginimas gali pažeisti plaukų folikulus ir sukelti daugiau plaukų slinkimo."

3. Trietanolaminas (TEA) ir dietanolaminas (DEA)

"Trietanolaminas (TEA) ir dietanolaminas (DEA) naudojami šampūnuose ir kondicionieriuose kaip putojantys ir emulsikliai. Manoma, kad DEA ir TEA pažeidžia plaukų keratiną ir dirgina, todėl dažniau slinksta, priduria Hartas."

Shutterstock

4. Parabenai

"Daugelyje šampūnų ir kondicionierių kaip konservantai naudojami propilparabenas ir metilparabenas. Nustatyta, kad šie parabenai dirgina galvos odą ir sukelia alerginį kontaktinį dermatitą.Taip pat yra įrodymų, kad parabenai gali paveikti moterų hormonų pusiausvyrą, paveikti menstruacinį ciklą ir nėštumą, kaip dar vieną priežastį, kodėl jų reikėtų vengti, sako Harthas."

Ko ieškoti vietoj: vitaminas B-5

Taigi, jei turėtumėte vengti visų šių plaukų priežiūros ingredientų, jei norite išvengti plaukų slinkimo, kokių ingredientų turėtumėte ieškoti? Įžymybių plaukų stilistas Michaelas Canale'as sako, kad yra vienas šampūno ingredientas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, kad plaukai būtų storesni: vitaminas B-5.

"Taip pat žinomas kaip pantoteno rūgštis, šis B grupės vitaminas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori storesnių, stipresnių plaukų, todėl tai vienas iš labiausiai paplitusių plaukų storinančių šampūnų ingredientų. Yra žinoma, kad jis stiprina plaukų folikulus. Canale paaiškina, kad vitaminas B-5 išpučia plauko stiebus, sutankindamas kiekvieną plaukų sruogą, suteikdamas plaukams storesnius ir tūrinius. Puiku!"

"Galų gale svarbu žinoti, ką dedate į savo plaukus, ir sužinoti, ar nustojus naudoti produktus, kurių sudėtyje yra šių ingredientų, nepasikeis jūsų plaukai.Netinkamų plaukų produktų naudojimas gali per daug sudirginti galvos odą, pažeisti plaukų sruogas ir netiesiogiai sukelti daugiau plaukų slinkimo, daro išvadą Harthas, todėl svarbu apsilankyti pas gydytoją, kad gautumėte daugiau informacijos ir rastumėte produktus, kurie tinka jūsų plaukams, o ne prieš juos. !"

"Be to, visada svarbu užtikrinti, kad gautumėte reikiamą maistinių medžiagų kiekį, kad būtų sveikesnės spynos. Priemonės, kurias tepate plaukams, gali padaryti tik tiek; tai, ką dedate į savo kūną, yra taip pat svarbu, jei ne dar svarbiau. Kaip sako Canale, taip pat galite treniruoti savo plaukų storį vartodami tinkamus b altymus ir maistines medžiagas. Pastebėta!"

Kategorija: