Daugeliui iš mūsų puodelis (arba du, ar trys) kavos yra esminė mūsų kasdienybės dalis. Tačiau nors šis rytinis gėrimas gali būti labai svarbus mūsų nuotaikai, energijai ir produktyvumui, netinkamų ingredientų pridėjimas į mišinį gali pakenkti mūsų fizinei sveikatai ir netgi sukelti nepageidaujamą svorio padidėjimą. Deja, patys blogiausi ingredientai paprastai būna vieni skaniausių.

Norėdami sužinoti daugiau apie tai, kaip sudedamosios dalys, kurias dedate į kavą, gali priaugti papildomų svarų, kalbėjomės su sveikatos ekspertais Rachel Scott, Nacionalinės TASC įkūrėja ir gydytoja, Lisa Richards, mitybos specialiste ir knygos „The Candida Diet“ autorė ir „Balance One Supplements“ registruota dietologė Trista Best.Jie įspėjo dėl rafinuoto b altojo cukraus ir aromatizuotų kremų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte kodėl!

B altasis rafinuotas cukrus

"Turbūt jau žinote, kad cukrus apskritai niekada nėra pats geriausias dalykas, kurį galite dėti į savo organizmą, ypač jei bandote numesti svorio, tačiau Scottas perspėja, kad ypač rafinuotos b altos spalvos reikėtų vengti visas išlaidas. Tai reiškia, kad geriausia šio ingrediento neįtraukti į rytinę kavą. Rafinuotas cukrus yra cukrus, gautas iš natūralių š altinių, bet apdorotas, siekiant pašalinti kitus sveikus ingredientus ir paliktas tik su cukraus dalimi, – aiškina ji, kaip pavyzdžius nurodydama b altąjį granuliuotą cukrų ir kukurūzų sirupus."

"Taigi, kas nutinka, kai į rytinę kavą įdedate šaukštą ar du? Jūsų kraujospūdis padidės, o tai gali sukelti svorio padidėjimą. Rafinuoto cukraus blogybė yra ta, kad organizmas gali greitai juos metabolizuoti ir suskaidyti, todėl padidėja cukraus kiekis kraujyje.Savo ruožtu yra insulino perprodukcija. Jei tai tęsis, jūsų organizmas turės atsparumą insulinui, kuris gali sukelti diabetą ir kitas širdies ligas. Dėl to taip pat gali būti sunku numesti svorio, įspėja Scottas. Taip! Atspėk, kad geriausia naudoti natūralius saldiklius arba vartoti juodą."

Shutterstock

Creamer

"Yra dar vienas ingredientas, kurio taip pat norėsite vengti: visų tų skanių skonio kremų. Kad ir kaip nemėgstame sakyti, jie gali rimtai pakenkti jūsų sveikatai. Nors tai yra įprasta, grietinėlės pridėjimas taip pat yra būdas, kuriuo kalorijos, cukrus ir riebalai patenka į mūsų mitybą ir greitai prisipildo, sako Richardsas. Pasakykite, kad taip nėra!"

"Jūs taip pat neturėtumėte galvoti, kad augaliniai kremai yra tinkamas būdas. Geriausias paaiškina, kad tai gali būti dar blogiau nei pieno veislės. Ji sako, kad dažnai augalinės kilmės kremai gali turėti tiek pat kalorijų, jei ne daugiau, nei įprasti pieno kremai.Gaminant kavą taip pat reikėtų atsižvelgti į šiuose kremuose esantį cukrų. Daugumoje kavos grietinėlių, nepaisant jų pagrindo, yra nereikalingas kalorijų, riebalų ir pridėtinio cukraus kiekis."

Ar tai reiškia, kad jei norite numesti svorio, turite gerti juodą kavą? Nebūtinai. Nedideli kavos rutinos pakeitimai, pavyzdžiui, įprasto pieno pasirinkimas, o ne riebioji grietinėlė arba b altojo cukraus pakeitimas natūraliu medumi, gali labai pakenkti jūsų sveikatai. Tačiau visų pirma svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką iš tikrųjų dedate į kavą ir, savo ruožtu, į savo kūną.

Kategorija: