Nepaisant kremo nuo saulės putojimo, kartais neišvengiamas skausmingas saulės nudegimas, kai ilgą laiką būnate karštyje. Tai pasakę, susisiekėme su dermatologais ir odos priežiūros ekspertais dėl 4 greitų būdų nuraminti odą ir pagreitinti gijimą po nudegimo. Skaitykite toliau, kad gautumėte naudingų patarimų, pasiūlymų ir įžvalgų iš daktaro Erumo N. Ilyaso, MD, MBE, FAAD, Schweiger Dermatology sertifikuoto dermatologo ir „AmberNoon“ generalinio direktoriaus bei įkūrėjo, dr. Debra Jaliman, MD, sertifikuotos Niujorko dermatologės ir Sinajaus kalno Icahno medicinos mokyklos dermatologijos docentas ir dr.Cheryl Rosen, „BowTied Life“ dermatologijos direktorė.

Shutterstock

1. Naudokite vėsų kompresą arba nusiprauskite po š altu dušu

"Sudeginus geriausia vengti bet kokio karšto vandens ar karšto paviršiaus, sako Iljas. Uždegimą malšinkite vėsiu kompresu, pataria ji. Ji aiškina, kad saulės nudegimas yra uždegimo ir ląstelių pažeidimo, po kurio vyksta gijimo arba atstatymo procesas, rezultatas. Ji priduria, kad geriausias būdas greitai pašalinti saulės nudegimą yra spręsti kiekvieną nudegimo aspektą. Rosenas sutinka ir liepia išsimaudyti vėsioje vonioje arba duše. Tai, pasak jos, padės pašalinti šilumą iš jūsų odos ir pašalins paraudimą bei skausmą. Nenaudokite karšto vandens, nes tai gali pabloginti deginimo pojūtį."

Shutterstock

2. Užtepkite alavijo losjoną

"Tiesioginis alavijo losjono ar gelio tepimas ant nudegimo yra išbandytas ir tikras metodas, skatinantis greitesnį gijimą, sako Rosenas.Ji sako, kad odą patepkite vėsinančiu losjonu arba alavijo geliu: tai padės nuraminti vietą ir išvengti tolesnio sudirginimo. Ji pažymi, kad būtinai venkite produktų, kuriuose yra kvapiųjų medžiagų, o vietoj to rinkitės kažką, kas pažymėta kaip hipoalerginė. Rosen vadina alaviją geriausiu ir saugiausiu būdu nuraminti saulės nudegusią odą. Ji priduria, kad ji turi priešuždegiminių ir antibakterinių savybių, kurios gali padėti sumažinti uždegimą ir skausmą, susijusį su saulės nudegimu. Alavijų gelio galite nusipirkti daugumoje vaistinių arba naudoti alavijo iš augalo, jei tokį turite."

Shutterstock

3. Raminkite odą avižiniais dribsniais ir žaliąja arbata

"Kartu su alaviju, kiti odos priežiūros ingredientai, kurie, kaip žinoma, nuramina nudegusią odą, yra avižiniai dribsniai ir žalioji arbata, sako Jalimanas. Ji pažymi, kad avižiniai dribsniai mažina uždegimą ir itin ramina odą. Ji priduria, kad žalioji arbata taip pat labai ramina ir gali padėti nuo uždegimo, nes joje yra daug polifenolių, vadinamų katechinais.Šie katechinai padės sumažinti paraudimą ir patinimą, susijusį su kai kuriais saulės nudegimais, rekomenduoja ji. Galite pasigaminti žaliosios arbatos ledo kubelių, kurie atvėsins vietą."

Shutterstock

4. Drėkinkite daugiau vandens

"Nors daugumai iš mūsų reikia kasdien priminti, kad reikia išgerti 6–8 stiklines vandens per dieną, nusideginus būtina kuo daugiau hidratuoti, sako Ilyas. Ji pažymi, kad taip yra todėl, kad jūsų kūnui reikia vandens ne tik tinkamai funkcionuoti, bet ypač gydant skausmingą nudegimą. Pripažinkite, kad jūsų oda atlieka svarbų vaidmenį termoreguliacijoje ir skysčių balanse, sako Ilyas. Kai oda yra uždegusi, ji nebegali optimaliai atlikti šios funkcijos. Ji priduria, kad norint padėti išgyti, būtina gerti daug skysčių. Iljas pabrėžia, kad odos pažeidimo atstatymo procesas gali apimti nudegimo pažeistos odos nuplikimą, o po to gijimą.Ji tęsia, kad labai svarbu padėti odai užbaigti šį procesą. Apsvarstykite žaizdų gijimo vaidmenį pirmąją savaitę. Po to, priduria Ilyas, galite suteikti odai drėgmės ir drėgmės, kurios reikia, kad ji pasveiktų."

Kategorija: