Nr. kompiuteryje. Galbūt ne visada pavyks apsisaugoti nuo įsilaužimo, bet galite smarkiai sumažinti tikimybę, kad tai nutiks jums, imdamiesi kelių technologijų ekspertų patvirtintų veiksmų, kurie gali pakeisti pasaulį. Kad jūsų duomenys ir asmeninė informacija būtų kuo saugesni, saugumo ekspertai sutinka: tai iš tikrųjų yra geriausias būdas apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužėlių.

Nenaudokite viešojo "Wi-Fi" asmeninei ar finansinei informacijai pasiekti

Viešas „Wi-Fi“ yra kaip tik viešas. O kai juo naudojatės, galite būti atviri, kad į jūsų kompiuterį įsiskverbtų kas nors, galintis lengviau pasiekti atvirą viešąjį ryšį nei saugus privatus tinklas. Vienintelis kartas, kai turėtumėte naudoti viešąjį „Wi-Fi“ ryšį, yra tada, kai ketinate daryti ką nors greitai ir nereikia įvesti labai asmeninės informacijos (pagalvokite: ieškote nuorodų į restoraną arba norite sužinoti, kur yra artimiausia degalinė yra).

„Nors tai gali atrodyti akivaizdu, būsite sukrėstas, kiek žmonių naudojasi viešuoju „Wi-Fi“, kad patikrintų savo banko sąskaitas arba pirktų naudodami kredito kortelę“, – sako Lachlanas de Crespigny, vienas iš įkūrėjų ir bendradarbių. – „Revelo“ generalinis direktorius. „Rekomenduojame tai daryti naudojant saugų ryšį.“

Išjunkite nereikalingas telefono funkcijas

Kai kurie naudingiausi jūsų telefono nustatymai ir funkcijos, pvz., GPS, turėtų būti naudojami tik tada, kai jums jų reikia.Jei laikysite juos įjungtus ilgiau nei būtina, rizikuojate, kad kažkas piktavališkai pasieks jūsų informaciją. „Įsilaužėliai gali naudoti tam tikras jūsų telefono funkcijas, kad gautų prieigą prie jūsų duomenų, vietos ar tinklo ryšio“, – sako de Crespigny. „Dėl to GPS, belaidį ryšį ir geografinį stebėjimą turėtumėte naudoti tik tada, kai tai tikrai būtina.“

Įdiegti apsaugos nuo šnipinėjimo / kenkėjiškų programų programinę įrangą

Virusas gali padaryti tiek žalos jūsų tinklui, kiek kenkėjiškos ir šnipinėjimo programos, sako Andrew Dale'as, „CloudTech24“ techninis direktorius. „Apsaugos nuo kenkėjiškų programų ir šnipinėjimo programos turėtų turėti tokias pačias savybes kaip ir antivirusinė programa“, - sako Dale'as. „Atidžiai nuskaitykite savo kompiuterį naudodami šiuos įrankius ir jie nuolat atnaujins šnipinėjimo ir kenkėjiškų programų apibrėžimus bei karantinuos bet kokį aptiktą kenkėjišką kodą. Dauguma vartotojų mieliau pirktų antivirusinę programą, kuri taip pat nuskaito ir pašalina šnipinėjimo ir kenkėjiškas programas. Tačiau nė viena programinė įranga negali aptikti ir pašalinti visko.Užtikrinkite savo kompiuterio saugumą taikydami daugiasluoksnį metodą. Tikslesnė ataka prieš grėsmes yra įmanoma naudojant programinę įrangą, sukurtą turint konkretų tikslą.“

Shutterstock

Naudokite stiprius slaptažodžius ir dažnai juos keiskite

Jei yra vienas patarimas, kurį tikrai girdėjote garsiai ir dažnai, tai šis: labai svarbu, kad sukurtumėte stiprius, neįveikiamus slaptažodžius kiekvienai lankomai svetainei, kuriai jų reikia, ir kad tuos slaptažodžius dažnai keistumėte.

"„Naudokite specialiuosius simbolius, pvz., @&, kad sukurtumėte bent 8–64 simbolių slaptažodį arba frazę“, – sako Adamas Garcia, „The Stock Dork“ savininkas. „Slaptažodžių niekada nereikėtų užsirašyti arba laikyti tokioje vietoje, kur juos būtų galima lengvai pasiekti. Kur įmanoma, turėtų būti naudojamas dviejų veiksnių autentifikavimas."

"Siekiant išvengti žiaurios jėgos slaptažodžio nulaužimo, gali būti naudinga dažnai keisti slaptažodį.Brutalios jėgos atakos naudoja taktiką, vadinamą bandymu ir klaida, bandydami nulaužti taikinio slaptažodį ir gauti prieigą prie kompiuterio, į kurį jie nukreipti. Jei jūsų slaptažodis ar frazė yra sudėtingesnė, įsilaužėliui bus sunkiau jį sulaužyti.“"

Kategorija: