Sveiką medžiagų apykaitą galima palaikyti subalansuota mityba, pakankamas skysčių kiekis, reguliarus mankštinimasis ir pakankamai miegas, teigia ekspertai. Nors jau galite imtis veiksmų, kad padarytumėte tai, kas geriausia jūsų kūnui, svarbu atkreipti dėmesį į visas klaidas, kurios gali lemti prastą žarnyno sveikatą ir skausmingą virškinimo sutrikimą. Susisiekėme su registruotais dietologais ir kitais sveikatos ekspertais, kad sužinotume daugiau apie 3 įprastus įpročius, kurie gali sulėtinti arba paveikti jūsų medžiagų apykaitą.Perskaitykite Trista Best, MPH, RD, LD, registruoto dietologo „Balance One Supplements“ ir George Yang, RDN, registruoto dietologo, mitybos specialisto ir „Yanre Fitness“ įkūrėjo bei vyriausiojo dizainerio, patarimus ir pasiūlymus.

Shutterstock

1. Jūs nevalgote pakankamai kalorijų

"

Kalbant apie dietą ir svorio metimą, Bestas sako, kad dauguma iš mūsų pirmiausia žiūri į kalorijas ir į tai, kaip galėtume suvartoti kuo mažiau. Deja, ji priduria, kad tai gali padėti trumpuoju laikotarpiu, tačiau ilgainiui tai kenkia jūsų medžiagų apykaitai. Kiekvienas žmogus turi unikalią medžiagų apykaitą, kalorijų deginimo greitį, o daugumai žmonių tai yra apie 2000 kalorijų per dieną, aiškina ji. Ji pažymi, kad tai reiškia, kad jūsų kūnas atliktų savo įprastas funkcijas optimaliu lygiu, jam reikia tam tikro kalorijų kiekio.
Paprasčiau tariant, viršijus šį skaičių, svoris auga. o kai suvartojate mažiau nei šis skaičius, tai lemia svorio kritimą, sako Bestas: Tačiau šis svorio kritimas yra trumpalaikis, nes organizmas prisitaikys gauti tik mažesnį kalorijų kiekį.Todėl ji teigia, kad tai sulėtins kalorijų kiekį, kurio reikia norint sutaupyti energijos ir išvengti bado. Tai iš esmės reiškia, kad lėtinate medžiagų apykaitą, tęsia Best. Kai ribojimas baigiasi, pamatysite greitą svorio padidėjimą, kai pradėsite valgyti įprastą kalorijų kiekį anksčiau, nes organizmas dabar efektyviau kaupia perteklių kaip riebalus."

Shutterstock

2. Jūs valgote daug perdirbto maisto

"

Ne paslaptis, kad perdirbtas maistas kenkia jūsų žarnynui ir daug sunkiau suskaidomas bei virškinamas, sako Yang. Perdirbti gėrimai, tokie kaip gazuoti gėrimai, įskaitant energetinius gėrimus, gaiviuosius gėrimus, dietinę soda, dietinę kokakolą ir kt., kiti gėrimai, tokie kaip kava, alkoholis, ypač alus ir vynas, ir maisto produktai, tokie kaip bulvių traškučiai, Yang teigimu, dažnai gali sukelti pilvo pūtimą. Jis pažymi, kad dėl šios priežasties jų geriausiu atveju reikėtų vengti.
Kai žarnynas neveikia taip efektyviai, kaip turėtų, gali sulėtėti organizmo gebėjimas virškinti ir įsisavinti maistines medžiagas, sako Bestas.Dėl netinkamos mitybos gali sulėtėti medžiagų apykaita ir sustoti svoris. Kai žarnynas veikia efektyviai (dėl sveikesnės, subalansuotos, augalinės ir maistingų medžiagų turinčios mitybos), kūnas gali greičiau deginti kalorijas ir padidinti jūsų pastangas numesti svorio, geriausios pastabos."

Shutterstock

3 Jūs nepakankamai miegate

"Kadangi organizmas reikalauja poilsio, kad pasiruoštų kitai energijos kupinai dienai, nepastovus miego grafikas nepadės pagreitinti ar palaikyti sveikos medžiagų apykaitos. Norėdami užsimerkti, Best rekomenduoja ne tik laikytis nuoseklaus nakties grafiko, bet ir valgyti maistą, kuris gali paskatinti greičiau užmigti, jei dėl to jums sunku. Suprantama mityba ir sveikata ir toliau tobulėja, matome, kad maistinės medžiagos, kurias valgome arba nevalgome, daro įtaką beveik visoms sveikatos sritims, sako ji. Miegas nėra atleistas nuo dietos poveikio.Tiek miego kokybei, tiek kiekybei gali būti trukdoma arba skatinama tai, ką valgome."

"

Ji pažymi, kad valgant maistą, kuriame yra natūralaus melatonino prieš pat ruošiantis užmigti, galite greičiau užmigti, ramiau miegoti ir skatinti sveiką medžiagų apykaitą bei nuraminti virškinimą. Migdolai, graikiniai riešutai ir bananai yra puikūs pavyzdžiai, kaip lengvai užkandžiauti maistu, kuriame gausu melatonino, teigia ji. Best daro išvadą, kad maisto produktai, trukdantys kokybiškai miegoti, dažnai turi daug rafinuotų angliavandenių. Ji paaiškina, kad paprasti angliavandeniai mažina serotonino kiekį smegenyse – cheminę medžiagą, atsakingą už miegą. "

Kategorija: