- Nekomentuokite viešų puslapių
- Nesidalinkite savo buvimo vieta
- Nesidalinkite asmenį identifikuojančia informacija
Ar gerai, ar blogiau, socialinė žiniasklaida yra pagrindinė daugelio mūsų gyvenimo dalis. Ir kadangi tai pasiliks, geriausia, ką galite padaryti, tai apsisaugoti, kai naudojate tokias programas kaip „Facebook“, „TikTok“ ir „Snapchat“, kad nesinaudotumėte per daug ir netaptumėte pažeidžiami įsilaužėlių. Saugumo ekspertai teigia, kad nuo paskelbimo įpročių iki bendrinamų dalykų, kurių geriau nesidalyti, dėl šių įprastų socialinių tinklų klaidų kyla pavojus jūsų saugumui. Geros naujienos yra tai, kad galite išvengti šių klaidų. Štai ką reikia žinoti, kad socialinėje žiniasklaidoje būtumėte kuo saugesni.
Nekomentuokite viešų puslapių
Gundoma komentuoti viešuose Facebook puslapiuose – nesvarbu, ar iš visos širdies sutinkate su įrašu, ar norite kovoti su jo žinute. Tačiau technikos ekspertas Bradas Hallas, „SONU Sleep“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, pataria būti atsargiems ir santūriems, kai kalbama apie viešus įrašus.
„Niekada nekomentuokite viešų Facebook įrašų ar puslapių“, – sako Hall. „Kai tai padarysite, visam pasauliui suteikiate prieigą prie savo profilio, nepaisant jūsų saugos nustatymų. Piktybiški socialinės žiniasklaidos naudotojai turi atlikti „Google“ paiešką, kad gautų daugiau informacijos apie jus. Visada laikykite savo „Facebook“ komentarus draugų ir šeimos narių įrašuose ir puslapiuose, kur jūsų profilis greičiausiai bus matomas visiškai nepažįstamiems žmonėms.“
Nesidalinkite savo buvimo vieta
Viena iš dažniausiai daromų klaidų yra dalijimasis savo buvimo vieta socialiniuose tinkluose, teigia YouNow strateginės rinkodaros direktorius Allanas Givensas. „Tai ypač pavojinga saugumui, jei jūsų profilis yra viešas“, - sako Givens.„Tai gali reikšti, kad kažkas tave suras, o tu galbūt nenorėsi tavęs surasti. Tai taip pat gali būti naudojama norint sužinoti, kada esate namuose, ar ne, taip nurodant, kada jūsų namai gali būti pažeidžiami. Jei norite pažymėti, kur buvote, imkitės to (nors atminkite, jei rodote, kur esate prisijungę, ir tai gali būti pavojinga). Padarykite tai sunkesnį plėšikams ir persekiotojams, jei dalinkitės mažiau arba dalinkitės vėliau.“
Nesidalinkite asmenį identifikuojančia informacija
Asmens identifikavimo informacija (PII) yra laikoma bet kokiais duomenimis, kurie gali būti naudojami jūsų tapatybei nustatyti, atskirai arba kartu su kita internete prieinama informacija, teigia Robertas Johanssonas, imgkits generalinis direktorius ir technologijų ekspertas. Kai skelbiate įrašus socialinėje žiniasklaidoje, Johansson pataria NIEKADA nepridėti toliau nurodytų dalykų prie savo ar kieno nors kito įrašo“
- Jūsų el. pašto adresas
- Vairuotojo pažymėjimo numeris
- Socialinio draudimo numeris
- Jūsų banko arba kredito kortelės sąskaitos informacija
- Numeris jūsų paso gale
- Slaptažodžiai ir naudotojų vardai
- Medicininiai įrašai
„Galite naudoti AII (asmenį identifikuojančią informaciją), kad pavogtumėte tapatybę, sujungdami viešai prieinamą informaciją, pvz., vardą ar gimimo datą, su AII, kad atidarytumėte naujas kredito linijas, pateiktumėte mokesčius, pavogtumėte vyriausybės išmokas. ir kontroliuoti savo finansines sąskaitas“, – sako Johansson. „Be to, sukčiai gali panaudoti tai, ką sužino apie jus socialinėje žiniasklaidoje, vykdydami socialinės inžinerijos atakas, kad pavogtų dar daugiau asmeninės informacijos. Štai kodėl taip rizikinga per daug dalytis socialinėje žiniasklaidoje.“
Socialinės žiniasklaidos svetainės visada kelia pavojų saugumui, tačiau kuo daugiau veiksmų imsitės, kad apsaugotumėte savo vietą ir asmeninę tapatybę, tuo saugesni būsite patys.