Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. gruodžio 14 d.

Nesvarbu, ar susitinkate su draugais, ar tik pradedate savo dieną, kava yra daugelio žmonių kasdienio gyvenimo akmuo. Laimei, neapdorota kava gali turėti daug naudos sveikatai. Tačiau pridėta grietinėlė, cukrus ir sirupai gali nugalėti bet kokios kavos maistinės naudos tikslą. Kai kurie priedai netgi gali dirginti bendras sveikatos problemas, įskaitant uždegimą.Paprašėme dr. Mark Iwanicki, ND LAc iš Niujorko Inovatyvios medicinos centro, kaip geriausia gerti kavą, kad galėtumėte maksimaliai padidinti jos naudą ir sumažinti bet kokį neigiamą poveikį.

Shutterstock

„Kava turi daug ištirtų naudos sveikatai, ir viskas sukasi apie didelį kavos pupelėse esančių antioksidantų skaičių. Kava yra vienas iš pagrindinių būdų, kuriuo dauguma amerikiečių gauna antioksidantų į savo mitybą. Antioksidantai padeda sumažinti uždegimą ir surišti DNR bei b altymus žalojančius laisvuosius radikalus mūsų organizme“, – sako dr. Iwanicki. „Dauguma visų lėtinių organizmo ligų yra susijusios su dideliu sisteminio uždegimo lygiu. Gerdami ar valgydami junginius, kuriuose yra daug antioksidantų, padedame organizmui sumažinti uždegiminę naštą ir sumažinti riziką, susijusią su lėtinėmis ligomis. Kai vartojama gryniausia kava, ji iš tikrųjų gali sumažinti uždegimo kiekį jūsų kūne. Be to, buvo įrodyta, kad pats kofeinas padeda padidinti protinį budrumą, atmintį ir sumažinti depresijos simptomus.

Atsižvelgiant į tai, kofeinas gali turėti tam tikrų trūkumų, priklausomai nuo jūsų organizmo chemijos ir jei turite tam tikrų ligų, ypač susijusių su miegu. „Žmonės, kenčiantys nuo nemigos, nerimo, antinksčių nuovargio ar jautrūs kofeinui, turėtų vengti kavos, jei įmanoma. Kavoje esantis kofeinas yra stimuliatorius, todėl jis gali nemiegoti naktį, kai bandote užmigti“, – sako dr. Iwanicki. „Jei taip yra, stenkitės negerti kavos po vidurdienio. Be miego, kofeinas taip pat padidina kortizolio kiekį organizme, o tai skatina adrenalino gamybą. Norėdami tai sumažinti, apsvarstykite galimybę daryti reguliaraus kavos vartojimo pertraukėles, kad sumažintumėte antinksčių naštą. Jei maitinate krūtimi arba sergate hipertenzija, taip pat turėtumėte pasitarti su gydytoju, ar kofeinas jums yra saugus.

Shutterstock

Dirbtiniai saldikliai

Tai, ką įdedate į savo kavą, taip pat gali smarkiai pakeisti jos maistinę naudą.Nors pati kava gali sumažinti uždegimą, kai kurie populiariausi kavos priedai gali pabloginti uždegimą! „Dirbtiniai saldikliai, tokie kaip aspartamas ir sacharinas, yra toksiški ir uždegiminiai organizmui, – sako dr. Iwanicki, – „aspartamas organizme skyla į metanolį ir formaldehidą, kuris yra toksiškas visoms kūno ląstelėms, ypač nervų ląstelėms. sistema. Sacharinas turi panašų poveikį. Patikrinkite savo mėgstamų saldiklių mitybos faktus ir, jei juose yra kuris nors iš sudedamųjų dalių sąrašo, apsvarstykite galimybę juos išmesti.

Tai nereiškia, kad turite visiškai atsisakyti kavos! Taip pat lengvai galite iškeisti mėgstamus ingredientus į sveikesnius. „Kai dirbtinį saldiklį pakeičiate natūralesne alternatyva, tokia kaip stevija ar vienuolio vaisiai, galite išvengti šių toksiškų, uždegiminių šalutinių poveikių ir gauti naudos, kai į kavą įtrauksite alternatyvų be cukraus. Rinkoje yra daug stevijos ir vienuolių vaisių saldiklių, iš kurių galite rinktis.Be to, jei mėgstate naudoti grietinėlę, apsvarstykite galimybę išbandyti nesaldintą augalinį pieną, nes grietinėlėje paprastai yra labai daug cukraus.

Jūs neturite atsisakyti dalykų, kurie jums patinka, nes jie yra „nesveiki“. Yra daug būdų, kaip atlikti nedidelius koregavimus ir patobulinimus, kad sumažintumėte neigiamą poveikį, bet taip pat galėtumėte mėgautis mėgstama tvarka. Nors pats kofeinas tinka daugumai žmonių ir netgi gali turėti naudos, svarbiausia yra įsitikinti, kad tai, ką dedate, nėra pripildyta cukraus ir cheminių medžiagų.

Kategorija: