Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. gegužės 14 d.

Elonas Muskas neseniai pareiškė, kad nori „Twitter“ paversti „įtraukiančia žodžio laisvės arena“. Šis pareiškimas buvo pateiktas prieš pat jo priimtą pasiūlymą įsigyti socialinės žiniasklaidos platformą už milžiniškus 44 milijardus dolerių (daugelio jos vartotojų nusivylimui). „Tesla“ generalinis direktorius sako, kad planuoja sušvelninti svetainės turinio apribojimus, kad pašalintų, jo manymu, griežto nuosaikumo ir iškreipto politinio požiūrio problemą.

Kaip Elonas Muskas pakeistų „Twitter“, jei jį nusipirktų? Pirma, jis tai padarys atviro kodo. Žiūrėkite platų @ElonMusk tiesioginį TED2022 interviu su @TEDChris @YouTube čia: https://t.co/dFFUxNqLZe pic.twitter.com/Okm3y5HpEy

- TED pokalbiai (@TEDTalks) 2023 m. balandžio 14 d.

„Labai svarbu, kad būtų visa apimanti žodžio laisvės arena“, – sakė Muskas interviu su Chrisu Andersonu neseniai vykusiame „Ted Talk“ renginyje. Jis tęsė, kad mano, kad svetainė tapo „de facto miesto aikšte“. Milijardierius pabrėžė, kad, jo nuomone, labai svarbu, kad žmonės galėtų „laisvai kalbėti neviršydami įstatymų“.

Pagrindinis Musko rūpestis, atrodo, yra panaikinti politinį šališkumą ir klaidingą informaciją svetainėje, kurią sukelia saikas, jo teigimu, per griežtas. Tai yra problemos, apie kurias jis dažnai kalba (žinoma, „Twitter“).

Esu susirūpinęs dėl de facto šališkumo „Twitter“ algoritme, turinčio didelį poveikį viešajam diskursui.

Kaip mes žinome, kas iš tikrųjų vyksta?

- Elonas Muskas (@elonmusk) 2023 m. kovo 24 d.

Taigi, kaip jis planuoja „Twitter“ paversti vieta, kur žmonės galėtų „laisvai kalbėti“? Muskas sako, kad nori „atvirojo kodo algoritmą“, bet šiek tiek neaišku, kokie pakeitimai bus iš tikrųjų atlikti, kai jis perims.

Musko įsigijimas Twitter sukėlė daug pokalbių ir ginčų. Vartotojai aiškiai išsako savo poziciją ir daugelis jų nėra patenkinti. „Žmogus-vaikas nori kito žaislo. Kada nors žmonės gali klaidingai manyti, kad jis išrado „Twitter“, kaip daugelis klaidingai mano, kad jis išrado „Tesla“, – sakė vienas.

„Visų pirma, aš juo nepasitikiu! „Ką tai reiškia „atviras kodas“? Atidaryta!" Šis vartotojas pažymėjo, kad pinigų gausa neturėtų suteikti Muskui teisės perimti tokią didžiulę platformą ar pasaulį. „Tik todėl, kad jis turi pinigų, dar nereiškia, kad jis turi teisę turėti planetą. Jei jis nori ką nors DARYTI LAISVAM PASAULiui, jis GALI padaryti tiek daug dalykų, bet tai ne TAI. Kalbėkite apie tai, kad jūsų balsas būtų išgirstas!

Nepaisant greito savininko plano sušvelninti Twitter moderavimą, kad būtų skatinama žodžio laisvė ir sustabdytas dezinformacijos plitimas, NiemanLab praneša, kad stipresnis nuosaikumas iš tikrųjų yra raktas į kovą su šia problema.Be to, rašytojas Filippo Menczeris teigia, kad tyrimai rodo, kad, priešingai nei Muskas teigia apie liberalų šališkumą „Twitter“, svetainė iš tikrųjų yra konservatyvi. Taigi, ką tiksliai jis tikisi pakeisti, lieka neaišku. Tačiau vienas dalykas yra tikras: jis tikrai jaudina reikalus svetainėje, kai kyla ginčų.

Ši istorija buvo atnaujinta 2023 m. liepos 12 d. toliau pateikta informacija:

Remiantis neseniai „People“ paskelbtu straipsniu, penktadienį, liepos 8 d., pateiktame teismo pareiškime, „Tesla“ ir „SpaceX“ generalinis direktorius (50 m.) nutraukė savo 44 milijardų dolerių vertės „Twitter“ sutartį, teigdamas, kad bendrovė „pažeisdamas kelias pirminio susitarimo nuostatas“. Be to, išparduotuvė praneša: „Reaguodama į tai, „Twitter“ valdyba pareiškė ketinanti paduoti Muską į teismą, siekdama užtikrinti, kad sandoris būtų įvykdytas, o „Bloomberg“ sekmadienį pranešė, kad bendrovė pasamdė advokatų kontorą Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP, kad atstovautų jiems. būsimą ieškinį, nurodydamas „žmones, susipažinusias su šiuo klausimu“.'”

Liepos 11 d. Muskas tviteryje paskelbė atsakydamas į „Twitter“ planus paduoti jį į teismą dėl susitarimo. Jis paskelbė keturias nuotraukas, kuriose jis juokiasi, prie kiekvienos antraštės buvo parašyta: „Jie sakė, kad negaliu nusipirkti „Twitter“, „Tada jie neatskleis informacijos apie robotą“, „Dabar jie nori priversti mane teisme nusipirkti „Twitter“, “ ir „Dabar jie turi atskleisti informaciją apie robotą teisme“.

pic.twitter.com/JcLMee61wj

- Elonas Muskas (@elonmusk) 2023 m. liepos 11 d.

Po valandos jis vėl paskelbė tviteryje ir įkėlė Chucko Norriso, žaidžiančio šachmatais, nuotrauką. Jo antraštė sako: „Chuckmate“.

Chuckmate

- Elonas Muskas (@elonmusk) 2023 m. liepos 11 d.

Š altinis „People“ sakė, kad „Twitter“ valdyba sakė: „Esame įsipareigoję užbaigti sandorį su ponu Musku sutarta kaina ir sąlygomis ir planuojame imtis teisinių veiksmų, kad būtų įgyvendintas susijungimo susitarimas. Esame įsitikinę, kad nugalėsime Delavero kanceliarijos teisme.“

Kategorija: