Kai teikiate pirmenybę savo širdies sveikatai, labai svarbu sudaryti mitybos planus ir mitybos tikslus. Atsižvelgdami į tai, ką valgote mėgstate, o tai gali būti naudinga jūsų širdžiai, taip pat svarbu vengti to, kas ne, todėl susisiekėme su širdies sveikatos ekspertais, kad sužinotume daugiau apie tai, kuriuos šaldytus maisto produktus reikėtų praleisti. Skaitykite patarimus ir pasiūlymus iš kardiologo ir holistinio širdies gydytojo dr. Nitino Bhatnagaro (M.D.) ir Danos Ellis Hunnes, PhD, MPH, RD, vyresniosios širdies dietologės.

Shutterstock

1 patarimas – praleiskite šaldytą „įkrautą“ maistą ir šonus

"Nr. Šis terminas, kurį jis paaiškina, paprastai reiškia bekoną ir sūrį, sumaišytą su jau keptu gaminiu."

"Kai protas yra nesinchronizuotas, širdis taip pat patiria stresą, jis tęsia. Dabar reikia pridurti, kad kepto gaminio rinkimas yra nesveikas kūnui, protui ir širdžiai, o pridėjus, kad krūva prikrautų svogūnų žiedų tiesiog sustiprina neigiamą poveikį širdžiai dėl riebalų, druskos pertekliaus, per daug kepto maisto. Maistas. Jis sako, kad tai gali dar labiau užkimšti arterijas, o tai gali sukelti širdies priepuolį ir insultą."

Shutterstock

2 patarimas – venkite nieko kepto

"Baisūs šaldyti šonai arba šaldyti maisto produktai jūsų širdžiai, sako Hunnes, apimtų viską, kas kepta riebaluose, ypač kepta transriebaluose.Tai, anot jos, gali apimti tokius dalykus kaip gruzdintos bulvytės, žydintys svogūnai, skrudintos bulvytės, keptos tortilijos, churros ir kt. Ji priduria, kad pirma priežastis, kodėl tai taip blogai, yra ta, kad juose yra daug paprastų angliavandenių, kurie padidina trigliceridų kiekį. kuri pavojinga širdžiai."

"Antras priežastis yra tai, kad jie yra kepti riebaluose, dažnai transriebaluose, kurie, kaip žinoma, yra uždegiminiai ir padidina MTL (blogojo) cholesterolio kiekį bei mažina DTL (sveikesnio) cholesterolio kiekį. Be to, ji pažymi, kad šie maisto produktai yra uždegiminiai ir padidina insulino atsaką, o tai gali pakenkti širdies ir kraujagyslių sistemai, nes uždegimas turi įtakos daugeliui širdies ir kraujagyslių ligų."

Kategorija: