Yra daugybė priežasčių, dėl kurių ryte gali atsirasti nepatogių dujų ir pilvo pūtimas. Tiesą sakant, senstant natūraliai galite susidurti su daugiau virškinimo problemų. Tačiau yra tam tikrų klaidų, kurias galite net nesuvokti, kad darote šias problemas, o daugelis jų yra susijusios su tuo, kaip pradedate savo dieną, ypač kai kalbama apie maistą, kurį valgote. Laimei, rytinių įpročių keitimas yra paprastas būdas išvengti pilvo pūtimo ir kitų GI problemų.

Norėdami sužinoti daugiau apie įprastas rytines klaidas, kurios gali pakenkti jūsų žarnynui, pasikalbėjome su dietologe Dana Ellis Hunnes, medicinos mokslų daktare ir knygos „Recipe For Survival“ autore.Ji mums papasakojo, kad nors jūsų asmeninių virškinimo problemų gali kilti dėl daugelio veiksnių, visada svarbu įsitikinti, kad esate hidratuotas, mankštinatės ir neperkraunate natrio. Perskaitykite visus jos patarimus!

Shutterstock

1. Negeriu pakankamai skysčių

"Ar pabudę ryte pusryčiaujate be gėrimo? Jei taip, Hunnesas sako, kad tai gali būti priežastis, dėl kurios rytinis pilvo pūtimas yra toks blogas. Jei esame dehidratuoti – tai atsitinka per naktį, kai negeriame skysčių maždaug 8 valandas – tai gali padidinti pilvo pūtimo jausmą, aiškina ji. Žinoma, geriausias gėrimas pradėti dieną visada yra graži, aukšta stiklinė vandens – niekas jūsų nehidratuoja geriau! Tačiau kitos galimybės, kurios gali padėti skatinti reguliarumą ir išlaikyti reikalus judėti, yra šilta arbata ir kava. Tačiau atminkite, kad rytinio gėrimo užpildymas per daug cukraus, dirbtinio saldiklio ar grietinėlės gali pabloginti esamas problemas.Tiek kava, tiek arbata geriausiai tiktų juodai arba šiek tiek pasaldinti/palengvinti sojos ar avižų pienu, pažymi Hunnesas. Tačiau apskritai ji sako, kad hidratacija gali padėti jūsų virškinamojo trakto lygiiesiems raumenims (perist altikai) išlaikyti reikalus. Pastebėta!"

Shutterstock

2. Daug natrio turinčių pusryčių valgymas

"Ak, pusryčiai: svarbiausias dienos valgis. Svarbu ne tik pusryčiauti, bet ir tiksliai apgalvoti, ką valgote. Deja, Hunnesas sako, kad per daug druskos gali pabloginti pilvo pūtimą, dujų susidarymą ir kitas virškinimo problemas. Jei valgysime daug druskos, taip pat ir ryte, ir toliau jausimės išsipūtę, aiškina ji. Tai gali reikšti, kad geriausia kuo daugiau atsisakyti lašinių ir pasirinkti sveikesnius produktus. Hunnes rekomenduoja puikų avižų dubenį su šviežiais vaisiais ar šaldytomis uogomis, linų ar chia sėklomis omega, migdolais ar graikiniais riešutais ir augaliniu pienu.Arba pora gabalėlių skrebučio su avokadu būtų dar vieni mažai natrio turintys pusryčiai, sako ji ir priduria, kad vaisiaus gabalėlis ant šono gali sutraukti šį nuo pilvo pūtimą stabdantį patiekalą. Smagu!"

"Jei savaitgaliais dažnai mėgaujatės priešpiečiais be dugno, taip pat verta paminėti, kad per didelis alkoholio kiekis gali sukelti daugiau virškinimo problemų. Jei geriame per daug alkoholio, tai gali padidinti kūno uždegimą ir neigiamai paveikti žarnyno mikrobiomą, o tai gali paskatinti pilvo pūtimą, pažymi Hunnesas. Gerai, gerai, mes sulėtinsime mimozų greitį!"

Shutterstock

3. Nejuda pakankamai

"Judėjimas pabudus yra dar viena svarbi kovos su pilvo pūtimu dalis. Dėl šios priežasties Hunnesas siūlo kiekvieną rytą pasivaikščioti, pažymėdamas, kad tai gali padėti paleisti virškinimo traktą ir pradėti judėti, o tai dažnai yra viena didžiausių pilvo pūtimo priežasčių, ypač kai esame šiek tiek vyresni ir galbūt pradedame gerti mažiau skysčių. per dieną.Tikrai galėtume gražiai pasivaikščioti su saulėtekiu!"

"Žinoma, jei kovojate su lėtiniu pilvo pūtimu, geriausias sprendimas priklausys nuo pagrindinės priežasties, todėl visada geriausia pasikalbėti su gydytoju, kad išsiaiškintumėte viską. Tačiau tikrai nepakenks vengti šių klaidų ir vadovautis Hunnes patarimais. Tiesą sakant, kaip žmogus, kuriam ką tik sukako 40 metų, ji sako, kad pati laikosi visų šių rekomendacijų. Pirmiausia sportuoju, išgeriu puodelį karštos kavos (2/3 be kofeino ir 1/3 kavos) ir įsitikinu, kad išvakarėse geriu daug skysčių, valgau daug skaidulų ir valgau mažai natrio turintį maistą, Hunnes daro išvadą."

Kategorija: