Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. gegužės 30 d.

Kaip jau tikriausiai žinote, pusryčiai yra vienas svarbiausių dienos valgymų. Kai rytą pradedate nuo maistingo maisto, maitinate savo kūną vitaminais ir maistinėmis medžiagomis, kurių jis nusipelnė. Dėl to taip pat esate labiau energingi ir susikaupę.

Tiesą sakant, jei norite numesti svorio, b altymai yra kažkas, ko jūsų organizmas turėtų turėti reguliariai, nes jie naudingi sveikatai.Kaip pranešė JAV žemės ūkio departamentas, „b altymai veikia kaip kaulų, raumenų, kremzlių, odos ir kraujo statybinė medžiaga. Jie taip pat yra fermentų, hormonų ir vitaminų statybinės medžiagos. Kai valgote b altymus, augate raumenis, kontroliuojate svorį ir palaikote imuninę sistemą.

Taigi, turėdami tai omenyje, kokie yra keli daug b altymų turinčių maisto produktų pavyzdžiai, kuriuos turėtume įtraukti į savo mitybą? Norėdami tai išsiaiškinti, paprašėme sveikatos ekspertų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ką jie turi pasakyti.

Kiaušiniai

Pasak daktaro Matto Chalmerso, sveikatos ir sveikatingumo eksperto, autoriaus ir mitybos pranešėjos, „Geriausi daug b altymų turintys pusryčiai norint numesti riebalus yra kiaušiniai. Nesvarbu, ar jūsų tikslas yra padidinti raumenų masę, kuri taip pat padidina medžiagų apykaitą, ar tiesiog deginti riebalus, kiaušiniai turėtų būti pagrindinė jūsų dietos dalis.“

Šeimos gydytoja dr. Jelena Deshko, ND, priduria: „Viename kiaušinyje yra maždaug nuo šešių iki aštuonių gramų b altymų.Priklausomai nuo jūsų tikslų, pusryčiams suvalgę maždaug tris kiaušinius, gausite beveik 20 gramų b altymų, atitinkančių daugelio b altyminių gėrimų kiekį. Kiaušiniuose taip pat yra cholino, B grupės vitaminų, vitamino D, cinko, geležies ir vario.

Lašiša

Dr. Erin Barrett, PhD mitybos biochemikė ir Shaklee mokslo reikalų ir produktų inovacijų direktorė, mums sako: „Lašiša yra dar vienas daug b altymų turintis perlas, aprūpinantis ne tik b altymus, bet ir puikus širdžiai naudingų omega-3 riebalų rūgščių š altinis. 3 uncijų lašišos gabalėlyje yra apie 17 gramų b altymų ir tik 121 kalorija."

Ruošiant ir virti šią žuvį, ji siūlo kepti ant grotelių ir dėti ant lėkštės su sumaišytų žalumynų, griežinėliais pjaustytų grybų ir vyšninių pomidorų. „Pašlakstykite balzamiko actu ir trupučiu alyvuogių aliejaus ir gausite sočius ir itin sveikus pietus ar vakarienę.“

Graikiškas Jogurtas

Jogurtas yra ne tik daug b altymų turintis maistas, bet ir geras prebiotikas. Įdomus faktas: tai padeda žarnyno sveikatai! Dr. Barrettas pažymi: „(graikiškame jogurte) paprastai yra 14–16 gramų pieno b altymų, o tai yra dvigubai daugiau b altymų nei įprastuose jogurtuose. Jei norite patobulinti savo maistą, netgi galite pridėti uogų – jose gausu antioksidantų!

Kategorija: