Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. balandžio 4 d.

Sveiką imuninę sistemą skatinantis gyvenimo būdas apima daugybę komponentų – nuo gero miego iki reguliarios fizinės veiklos ir net streso valdymo. Tačiau subalansuota mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių. Kai neturėsite visų reikalingų maistinių medžiagų, jūsų kūnas negalės veikti geriausiai.Vitaminas C tikriausiai yra vienintelis dalykas, apie kurį galvojate, kai kalbate apie maistą, kurį turėtumėte valgyti, kad sustiprintumėte imuninę sveikatą. Bet kodėl būtent mums reikia vitamino C, kad mūsų imuninė sistema veiktų geriausiai?

Shutterstock

Pasak Premier Protein Nutrition konsultantės Carissa Galloway, RDN, „Vitaminas C yra vandenyje tirpus vitaminas, kuris, be kitų dalykų, vaidina svarbų vaidmenį palaikant sveiką imuninę sistemą. Vitaminas C yra būtinas vitaminas, o tai reiškia, kad jūsų organizmas negali jo pasigaminti pats, todėl vitaminas turi būti gaunamas iš išorinių š altinių, pavyzdžiui, iš maisto, kad gautumėte visą įspūdingą naudą.“

Be to, vitaminas C taip pat palaiko imuninę sistemą dėl savo antioksidacinių savybių ir skatina b altųjų kraujo kūnelių gamybą, kurios yra būtinos norint veiksmingai kovoti su infekcija.

Kas tiksliai sukelia susilpnėjusią imuninę sistemą?

Galų gale tai plati sąvoka, kurią gali sukelti daugybė dalykų.Kartais tai gali sukelti pagrindinės ligos, o kitais atvejais – išoriniai gyvenimo būdo veiksniai. "Žmonės dažnai elgiasi taip, kaip kliniškai negalime diagnozuoti "imuninės sistemos susilpnėjimo". Tačiau toks elgesys gali lemti biologinius mūsų kūno pokyčius, dėl kurių mes esame mažiau pasirengę susidoroti su tokia infekcija kaip virusas. Pavyzdžiui, kai tik su tuo susiduriame.

Miego trūkumas, prasta mityba, rūkymas, per didelis alkoholio vartojimas, didelis stresas ir didelis fizinis krūvis yra elgesio pavyzdžiai, dėl kurių esame mažiau pasirengę susidoroti su infekcija “, - aiškina Galloway. Kaip minėta anksčiau, sveikas gyvenimo būdas yra būtinas stipriai imuninei sistemai, o vitamino C įtraukimas į savo mitybą yra naudingas dalykas.

Shutterstock

Citrinų nauda sveikatai

Citrusiniuose vaisiuose ypač daug vitamino C, o citrinos yra vienas geriausių ir lengviausių vitamino C kasdien gauti.Maisto gaminimas su citrina, įpilant jos į padažą, marinatą ar salotų padažą, yra puikus būdas pasinaudoti citrina, tačiau vienas efektyviausių būdų yra įpilti jos į vandenį. „(Apsvarstykite galimybę) į bet kurį arbatos puodelį įdėti citrinos skilteles ir kaušelį medaus, kad papildomai gautumėte vitamino C“, – sako Anna Glennon, integruotos mitybos sveikatos trenerė. Pradėkite dieną šiltu gėrimu. puodelis vandens su citrina yra puikus būdas pradėti savo dieną su sveika vitamino C doze.

Kadangi jūsų organizmas pats negamina vitamino C, turite kažkaip jo gauti su savo mityba. Apsaugo jus nuo laisvųjų radikalų, skatina sveikų kraujo kūnelių gamybą ir padidina jūsų antioksidantų suvartojimą. Visa tai sustiprins jūsų imuninę sistemą ir paruoš jus kovai su ligomis. Įdėję citrinų į maistą gamindami maistą ar net įmesdami po vieną ar du griežinėlius į šiltą vandenį, galite įsitikinti, kad reguliariai vartojate vitaminą C.

Kategorija: