Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. birželio 28 d.

Kiekvienas gali susitaikyti su šaldytų produktų patogumu! Šios pakuotės yra paruoštos ir paruoštos virti, tai reiškia, kad jums nereikės gaišti laiko pjaustydami, kol viską išmessite ant viryklės.

Ir yra papildomas pliusas: tai, kad jis užšalęs, nebūtinai reiškia, kad tai jums blogai. „Yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad švieži vaisiai ir daržovės yra sveikesni nei šaldyti ar konservuoti“, – aiškina registruota dietologė Trista Best.„Tai visų pirma atsirado dėl to, kad kai kurie šaldyti vaisiai ir daržovės gaminami naudojant papildomą natrio ir cukraus kiekį, siekiant pagerinti skonį, tekstūrą ir stabilumą. Tačiau daugelis gamintojų kreipiasi į sveikesnes alternatyvas ir palieka šią praktiką. Daugeliu atvejų šaldyti vaisiai ir daržovės yra tokie pat turtingi maistinių medžiagų, kaip ir jų „švieži“ atitikmenys.“

Tai gera žinia mums visiems! Tačiau sveikatos ekspertai perspėja, kad yra vienos šaldytos daržovės, nuo kurios ir toliau reikėtų vengti – bet kas tai?

Shutterstock

Dreonuota Okra

"Nors dabar žinome, kad šaldytos daržovės gali būti tokios pat sveikos kaip ir švieži produktai, vis tiek svarbu protingai apsipirkti. Norėdami būti tikri, kad gaunate sveikiausius šaldytus produktus, būtinai perskaitykite maistingumo etiketę, pataria Trista. Peržiūrėkite maistines medžiagas ir sudedamąsias dalis, kuriose yra pridėto cukraus, natrio pertekliaus ir nereikalingų riebalų."

Žinoma, Vienas tikrai nesveikas pirkinys yra, jei jūsų pasirinkta šaldyta daržovė yra apkepta. Keptas arba keptas maistas prieš kepant paprastai apibarstomas miltais arba tešla. Gaminimo metu aliejus pakeičia natūralų vandenį maisto produktuose, o tai padidina bendrą kalorijų skaičių.

Pasak Tristos, viskas, kas apkepta – net ir daržovių pavidalu – yra aiškus ne.

Shutterstock

Trista įspėja apie skrudintų ir keptų daržovių, ypač keptų okra, pavojų.

"Viena šaldyta daržovė, kurios reikėtų vengti, yra kepta okra, – aiškina ji. Ši okra forma gaminama iš rafinuotų angliavandenių ir dažniausiai ruošiama kepant. Geriausia vengti keptos okras ir rinktis šviežias arba nesmulkintas formas, kurios kepamos be aliejaus ar kepimo."

Shutterstock

Šviežia arba žalia okra gali būti labai naudinga! Jame yra būtinų mineralų, tokių kaip kalis, manis ir geležis.Be to, joje daug vitamino B-6, vitamino A ir vitamino C. Tačiau okra beveik visada tradiciškai kepama arba kepta. Taigi turėdami tai omenyje, praleiskite papildomus angliavandenius ir valgykite pagardintus citrina, mažai natrio turinčiu sojos padažu, natūraliomis žolelėmis ar česnaku. Smagu!

"Šaldymas taip pat padeda išsaugoti maistines medžiagas, todėl šaldyta okra vis dar yra sveikas pasirinkimas. Kaip pažymi Trista, šaldyti vaisiai ir daržovės nuimami ir apdorojami (užšaldomi arba konservuojami) daugiausiai. Tai reiškia, kad jų maistinių medžiagų profilis yra tankesnis, nes kai kurie švieži produktai gali prarasti maistines medžiagas pakuojant ir transportuojant."

Kategorija: