Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. vasario 16 d.

Kava yra gerbėjų mėgstamiausias ryto pradžios būdas, suteikiantis kūnui energijos, be to, ją galima paruošti įvairiais būdais, kad jums niekada nenuobodžiautumėte. Tačiau nors buvo įrodyta, kad jūsų rytinis kavos puodelis turi didelę naudą sveikatai, ypač kai jis vartojamas juodai, jis taip pat gali sukelti virškinimo sutrikimus ir diskomfortą skrandyje, dėl kurio žmonės gali negerti.

Jei norėjote sumažinti savo potraukį kofeinui ir rytinę kavą pakeisti kažkuo geresniu jūsų žarnynui, kuris taip pat gali pagerinti jūsų bendrą savijautą, yra vienas gėrimas, dėl kurio sveikatos ekspertai sutinka, kad tai gali būti puikus pasirinkimas: kombucha .

Shutterstock per Sheila Fitzgerald

Kombucha

Švelniai gazuota fermentuota arbata, kombucha yra probiotikų turtingas gėrimas, kuris gali suteikti daug naudos organizmui, ypač gerinant žarnyno sveikatą. „Pagrindinis kombucha privalumas yra milijardai gėrime esančių probiotikų“, – aiškina Emily Zorn, MS, RD. "Probiotikai padeda mums turėti sveiką žarnyną ir dažniausiai randami tokiuose maisto produktuose kaip jogurtas ir rauginti kopūstai."

Kava dažnai gali sudirginti skrandžio gleivinę, kai ji geriama tuščiu skrandžiu, iš pradžių išgeriant kombuchą, į jūsų sistemą patenka sveika probiotikų dozė, kuri natūraliai subalansuos jūsų žarnyną ir pagerins virškinimą.„Kombucha yra vienas iš vienintelių gėrimų, kuriuose gausu probiotikų, be kefyro, kuris yra geriamas fermentuotas jogurtas“, – pažymi Zorn. „Žmonėms, netoleruojantiems laktozės (ir tiems, kurie nevalgo jogurto ar raugintų kopūstų), kombucha yra puikus probiotikų š altinis.“

Jei pasikliaujate kombucha, kad gautumėte didelę kofeino dozę, galbūt norėsite dar kartą pagalvoti, nes joje yra daug mažiau kofeino nei kavoje. „14 uncijų kombuchos buteliuke yra apie 15 mg kofeino, o 1 puodelyje kavos – apie 95 mg kofeino“, – aiškina Billas Bradley, Viduržemio jūros regiono gyvenimo tyrinėtojas. Vargu ar palyginama, perėjimas prie kombucha gali būti naudingas, jei jau siekiate sumažinti kofeino vartojimą ir ieškote sveiko gėrimo, kuris taip pat galėtų pagerinti jūsų bendrą sveikatą, pradedant nuo žarnyno.

Shutterstock

„Kadangi kombucha yra fermentuota, joje yra daug mikrobų ir probiotikų, kurie naudingi jūsų žarnyno mikrobiomui.Jei jūsų žarnyno mikrobiomas yra nesubalansuotas, tai paveiks visą jūsų kūną, įskaitant emocijas ir svorį (taip pat padidės daugelio ligų, kurių galima išvengti), rizika“, – pridūrė Bradley.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad kadangi kombucha yra fermentuota arbata, joje tikrai yra nedidelis procentas alkoholio. Nors to tikrai neužtenka prisigerti, bet jei esate Jei laikotės blaivaus gyvenimo būdo arba esate nėščia, patariama vengti kombucha, o ne gerti žaliąją arba juodąją arbatą. „Kaip ir kiekvienam maistui bei gėrimams, su kombucha svarbiausia yra saikas. Norite negerti 2 galonų kombucha per dieną, kaip ir 2 galonus žalių sulčių per dieną. Tai labai sveika, bet daugiau nėra geriau“, – sako Zorn.

Jei kovojate su žarnyno sveikata ir pastebėjote, kad kiekvieną rytą geriant kavą nervinate ir kankinate nuolatiniai skrandžio skausmai, perėjimas prie kombucha gali padėti aprūpinti jūsų organizmą natūralia probiotikų porcija, kuri gydys. savo žarnyno sveikatą ir pradėkite dieną.Daugiafunkcis gėrimas, leidžiantis jaustis puikiai ir šiek tiek padidinti energijos kiekį, yra naudingas bet kokios dietos papildymas, pradedant rytą tinkama koja.

Kategorija: