Gerai subalansuotų pusryčių valgymas yra vienas geriausių būdų tinkamai pradėti dieną. Pirmiausia ryte pamaitindami kūną maistingu maistu, gausite visą dieną reikalingos energijos, sustiprinsite imuninę sistemą ir netgi pagerinsite nuotaiką. Nuo kiaušinių iki jogurto ir avižinių dribsnių iki dribsnių – galimybės yra gana neribotos. Tiesą sakant, daugeliui iš mūsų skrebučiai yra mėgstamiausias namų ūkis. Tai greita, paprasta ir tiesiog skanu.

Bet koks tiksliai yra geriausias ir sveikiausias būdas paruošti rytinį skrebutį? Mes paprašėme Dr. Erin Barrett, mitybos biochemijos mokslų daktarės ir Shaklee mokslo reikalų ir produktų inovacijų direktoriaus, išsiaiškinti. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Shutterstock

Ką reikia žinoti apie angliavandenius ir svorio metimą

"Pasak daktaro Barretto, angliavandeniai dažnai laikomi priešais, kai kalbama apie svorio metimą. Tačiau, priešingai populiariam įsitikinimui, angliavandeniai iš tikrųjų yra labai svarbi sveikos mitybos dalis ir labai svarbūs norint išlaikyti sveiką svorį. Prieš ką nors kita, ji paaiškina, kad svarbu protingai rinktis angliavandenius, nes kai kurie angliavandenių turintys maisto produktai yra geresni už kitus."

"Ji pažymi, kad būtinai gausite kokybiškų, daug maistinių medžiagų turinčių angliavandenių ir apribokite nesveikesnių angliavandenių š altinių, pvz., b altos duonos, makaronų, sodos ir kitų labai perdirbtų ar rafinuotų maisto produktų, vartojimą. Kokybiškų angliavandenių š altiniai yra sveiki grūdai, daržovės, vaisiai ir pupelės."

Shutterstock

"Vienas paprastas būdas prisotinti kokybiškų angliavandenių – pusryčiams valgyti sočius neskaldytus grūdus, sako ji. Šie kokybiški angliavandeniai pamaitins jus ir padės išvengti nerimo (o tai labai svarbu norint numesti svorio)."

"Be to, ji užsimena: Jei pusryčiaujate š alti dribsniai, rinkitės dribsnius su nesmulkintais grūdais, pavyzdžiui, kviečių uogomis, avižomis, kukurūzais, soromis ar grikiais. Pagalvokite apie susmulkintus kviečius, skrudintas avižas, nesmulkintus grūdus ir sėlenų pagrindu pagamintus grūdus. Arba pasimėgaukite karštu dubeniu avižinių dribsnių, jauslių ar quinoa."

"Dr. Barrett dalijasi, kad jos asmeninis mėgstamiausias yra avokado skrebučiai. Pradėkite nuo kelių grūdų skrudintos duonos riekelės arba pilno grūdo angliškos bandelės. Pabarstykite skrebučius avokadu, tada pridėkite daigų, saulėgrąžų ir išspauskite šviežios citrinos, sako ji. Šiuose skaniuose pusryčiuose yra svarbių maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus, mineralus ir fitoelementus, taip pat skaidulų, kurios padeda kontroliuoti svorį, nes padeda jaustis sotiems (su mažiau kalorijų)."

Shutterstock

Geriausias būdas paruošti rytinį skrebutį

"

Norėdami gauti sveiką, daug maistingų medžiagų turintį rytinį skrebutį, daktaras Barrettas siūlo pradėti nuo viso grūdo arba daugiagrūdės duonosJi aiškina, kad šios duonos yra prikrautos maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus, mineralus, skaidulą ir fitonutrientus. Kad jūsų skrebučiai būtų skoningesni, ji rekomenduoja įdėti sveikųjų riebalų iš trinto avokado ir pabarstyti sezamo ar saulėgrąžų sėklų."

"

Arba taip pat galite naudoti kreminį riešutų sviestą, nes šiose skaidulų ir b altymų turinčiose užtepėse taip pat gausu sveikųjų riebalų. Dr. Barrett sako, kad galbūt net norėsite pabarstyti skrebučius vaisiais, kad būtų pridėta skaidulų, vitaminų ir mineralų. Tai visi labai skanūs ir sveiki variantai!"

Kategorija: