Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. gegužės 4 d.

Su širdimi susijusios ligos, ypač aukštas kraujospūdis, deja, Jungtinėse Valstijose yra labai dažnos. Tiesą sakant, 2023 m. daugiau nei pusė milijono mirčių dėl aukšto kraujospūdžio ar hipertenzijos buvo išvardyti kaip pagrindinė ar prisidedanti priežastis. Nors nekontroliuojami dalykai, pvz., genetika ir esamos sąlygos, gali padidinti jūsų riziką, galite pasirinkti daugybę gyvenimo būdo, kad sumažintumėte riziką ir pagerintumėte simptomus.Pasiteiravome Seano Ruffo, kūno rengybos trenerio ir našumo didinimo specialisto, kokie pratimai geriausiai tinka kraujospūdžiui mažinti ir širdies sveikatai palaikyti.

Shutterstock

Visų pirma, kas tiksliai yra aukštas kraujospūdis ir kokie dalykai gali jį pabloginti? Trumpai tariant, aukštas kraujospūdis atsiranda tada, kai slėgis, padedantis kraujui perpumpuoti kūną, nuolat išlieka per aukštas. Tai gali sukelti arterijų susiaurėjimą ir bendrą žalą, o sunkesniais atvejais gali sukelti širdies priepuolį ar insultą. „Kitos dažnos aukšto kraujospūdžio priežastys yra tiesiogiai susijusios su nuoseklaus mankštos ir sveikos mitybos trūkumu. Dietos, kuriose yra daug druskos, sočiųjų riebalų ir cholesterolio, taip pat gali tai sukelti. Ruffas sako. Štai kodėl sveikas gyvenimo būdas, tiek dietos, tiek mankštos metu, yra labai svarbus norint sumažinti riziką. Skaitykite toliau ir sužinokite apie kelis pratimus, kurie senstant padės stiprinti širdį.

Dviračių sportas

„Važiavimas dviračiu yra puikus pratimas, gerinantis širdies ir kraujagyslių sveikatą bei mažinantis kraujospūdį nuosekliai naudojant, nes leidžia širdžiai mažiau pastangų pumpuoti daugiau kraujo į dirbančius kūno raumenis “, – sako Ruffas: „Važiuokite tokiu tempu, kurį galite patogiai išlaikyti bent 10–20 minučių, kad gautumėte visą naudą. Kaip ir bet kuris širdies ir kraujagyslių pratimas, jis gali prisidėti prie svorio mažėjimo, kuris yra dar vienas kraujospūdį mažinantis veiksnys.

Svorio treniruotės

„Svorio treniruotės yra puikios, nes padeda mažinti kraujospūdį, jei jos tinkamai įgyvendinamos hipertenzija sergantiems asmenims“, – sako Ruffas. Tačiau čia svarbu tinkamai pabrėžti žodį. „Sunkių svorių kilnojimas gali labai aukštai ir greitai pakelti kraujospūdį trumpam laikui, o tai nerekomenduojama turintiems aukštą kraujospūdį.

Be to, sunkūs spaudimo judesiai virš galvos arba sunkūs spaudimo pratimai, kai galva yra krūtinės lygyje arba žemiau, gali būti pavojingi hipertenzija sergantiems asmenims.Dėl šios priežasties Ruff rekomenduoja mažo ir vidutinio intensyvumo treniruotes su svoriais, suskirstytas į grandines, nes jos padidina širdies ir kraujagyslių sistemos naudą, tuo pačiu lavinant raumenis.

Shutterstock

Plaukimas

„Plaukimas yra dar vienas puikus viso kūno pratimas, naudingas mažinant kraujospūdį, kai jis atliekamas nuosekliai, kaip ir bet kuri kita mankštos forma“, – sako Ruffas. mankštintis bent 10 minučių ar ilgiau“. Plaukimas taip pat yra puikus pasirinkimas, nes kenčiate nuo sąnarių ar raumenų skausmų, tai yra geras būdas sportuoti nerizikuojant susižeisti ar patirti diskomfortą.

Shutterstock

Ėjimas

"

Be to, psichoterapeutė dr. Kathryn Smerling teigia, kad vaikščiojimas taip pat suteikia naudą širdies ir kraujagyslių bei psichikos sveikatai Pasivaikščiojimas gamtoje (tai veikla, kurią galite užsiimti kasdien).Tai puiki galimybė pajudėti, išvalyti galvą ar net klausytis podcast&39;o. Ji mums sako, kad tai meditacinė priemonė, kurią galite padaryti patys arba su draugu."

Nors yra keletas nekontroliuojamų veiksnių, galinčių padidinti aukšto kraujospūdžio riziką. Tačiau tai pasakius, yra daug gyvenimo būdo pokyčių, kuriuos galite atlikti, kad sumažintumėte riziką ar simptomus, ypač kai kalbama apie pratimus. Važiavimas dviračiu, svorių kilnojimas, plaukimas ir ėjimas – tai visi būdai, kaip pagerinti savo širdies ir kraujagyslių sveikatą apskritai.

Kategorija: