Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. kovo 4 d.

Galbūt jau žinote, kad dažnas gaminimas naudojant perdirbtus aliejus (ir daugelio perdirbtų maisto produktų valgymas) gali atgrasyti nuo jūsų svorio metimo tikslų, tačiau kai kurios galimybės yra blogesnės jūsų sveikatai nei kitos. Jei kenčiate nuo virškinimo sutrikimų, uždegimų ir kitų su žarnynu ar virškinimu susijusių problemų, ekspertai pastebi, kad šis vienas dažniausiai naudojamas kepimo aliejaus tipas gali būti didžiulis k altininkas.Susisiekėme su NASM sertifikuota mitybos specialiste ir sveikatos eksperte Reema Hannaford ir registruota dietologe Katie Krejci, MS, RD, LP, IFNCP, kad sužinotume daugiau apie maisto gaminimą su aliejumi ir kaip tai gali tapti kliūtimi norint numesti svorio.

Shutterstock

Sėklų aliejai: blogiausia aliejaus rūšis, skirta svorio netekimui ir virškinimo sutrikimams

"

Hannaford pažymi, kad sėklų aliejai, įskaitant produktus iš vynuogių kauliukų, sojų pupelių, žemės riešutų ir rapsų, yra absoliučiai blogiausiai įžeidžiantys aliejai, kuriuos naudojant galima gaminti maistą. Dėl didelio apdorojimo, juose yra mažai arba visai nėra maistinių medžiagų ir jie skatina uždegimą organizme, aiškina ji, taip pat pažymėdama, kad visi norintys numesti svorio turėtų vengti delno ir augalinis aliejus dėl tų pačių priežasčių."

"

Tokie kepimo aliejai, kaip šis, priduria Krejci, yra daug nesočiųjų riebalų Nesotieji riebalai turi vieną ar daugiau dvigubų jungčių, todėl kambario temperatūroje yra skysti (kitaip mažiau stabilūs). ), ji sako.Kai nesotieji riebalai yra veikiami didelio karščio, jų dvigubi ryšiai nutrūksta. Dėl šio lūžimo vyksta greita oksidacija (laisvųjų radikalų išsiskyrimas)."

Shutterstock

"

Laisvieji radikalai labai kenkia žmogaus organizmui ir gali sukelti uždegimą, priešlaikinį senėjimą, taip pat ląstelių membranų, mitochondrijų ir DNR pažeidimus, sako ji, remdamasi šiuo klausimu atliktais tyrimais. ir jos pačios išgyvenimai. Jos teigimu, sotieji riebalai yra daug stabilesni ir mažiau uždegantys kaitinant, nes juose nėra dvigubų jungčių. Riebalų rūgštys tvarkingai susikaupia, todėl kambario temperatūroje yra kietos. Jų dūmų temperatūra natūraliai siekia 350–450 laipsnių."

"

Krecji taip pat pažymi, kad dauguma aliejų, kuriuos šiandien rasite rinkoje, yra labai apdoroti naudojant didžiulį slėgį ir aukštą šilumą, kad išgautumėte didžiausią įmanomą derlių. Šis didelio karščio poveikis ne tik sukelia laisvųjų radikalų gamybą, bet ir denatūruoja natūraliai susidarantį vitaminą E (antioksidantą), sako ji.Tai reiškia, kad tada gamintojai prideda savo sintetinių antioksidantų (BHA, BHT ir TBHQ), kurie, kaip nurodo ji, turi endokrininę sistemą ardančių savybių. Be to, kartais aliejus taip pat apdorojamas tirpikliu (paprastai heksanu). Galiausiai šios pigios alyvos dažnai laikomos plastikiniame butelyje, kuris vėliau išplaunamas į aliejų. (Ne, ačiū!)"

Shutterstock

Ką vietoj to gaminti ir kaip sveikai paruošti šiuos aliejus

"

Abu ekspertai pasisako už mažiau apdorotus aliejus, tokius kaip nerafinuotas alyvuogių aliejus, avokadų aliejus ir š alto spaudimo kokosų aliejus Kadangi jie yra mažiau apdoroti, sako Hannaford, šie aliejai išlaiko daugiau mikroelementų. - maistinių medžiagų, yra daug antioksidantų ir sveikatą stiprinančių mononesočiųjų riebalų rūgščių, o tai puiki žinia jūsų žarnynui ir širdžiai. Ji aiškina, kad mažiau apdorojimo reiškia ir mažiau uždegimo."

Priešuždegiminiai junginiai, tokie kaip tokoferoliai, karotenoidai ir polifenoliai, esantys minimaliai apdorotame alyvuogių aliejuje, skatina gerą sveikatą, sako ji, o vitaminų E ir K išsaugojimas atlieka aktyvų vaidmenį sveikai organizmo veiklai, kraujotakai, kalcio apykaitą ir širdies sveikatą.„

"Gera nykščio taisyklė, anot Krecji, yra naudoti tik kambario temperatūroje kietus riebalus (daug sočiųjų riebalų) gaminant aukštoje temperatūroje. Tai apima žole šeriamą ghi, žole šertą lajų, ganyklose auginamus taukus ir š alto spaudimo bei nerafinuotą kokosų aliejų, sako ji ir priduria, kad jūsų š alto spaudimo ir nerafinuoto alyvuogių aliejus būtų naudojamas žemoje temperatūroje, pavyzdžiui, salotų padažams, pamirkyti arba užtepti ant iš anksto paruošto maisto."

Kategorija: