Aferos yra visur – tai ypač bjauri problema, kai turite išmanųjį telefoną. Jei kada nors susimąstėte, kaip tiek daug jūsų draugų ir šeimos narių yra apgaudinėjami ir praranda asmeninę informaciją arba buvo įsilaužta į jų socialinės žiniasklaidos paskyras, taip yra todėl, kad sukčiai vis labiau išmano būdus, kaip apgauti nieko neįtariančius vartotojus. Viena afera išsiskiria iš kitų: technologijų ekspertai sako, kad niekada neturėtumėte pasikliauti šia įprasta sukčiavimu, nes tai labai pavojinga. Taip pat to galima išvengti, bet jūs turite žinoti, dėl ko reikia būti labai budriems.

Phishing

Sukčiavimas yra apgaulė, tokia dažna, kad ją pamatę galite net neatpažinti. Kiekvieną kartą, kai gaunate el. laišką iš įmonės, kuri nėra tokia, kokia ji sako esanti, dėl produkto, kuris nėra tas produktas, kuriuo ji teigia esanti, esate sukčiavimo bandymo auka. Tas pats pasakytina, jei apsilankote svetainėje ir spustelėsite nuorodą į skelbimą, kuris pasirodo ne toks, koks žadamas. Sukčiai „žvejoja“ tikėdamiesi sugauti didžiausią žuvį – jus ir jūsų asmeninius duomenis.

„Prisimenu, kai pirmą kartą buvau apgautas“, – sako technologijų ekspertas Chrisas Davisas, svetainės faunafacts.com savininkas. „Naršiau internete savo naujuoju iPhone, kai aptikau nemokamo iPhone dėklo skelbimą. Tai skambėjo per gerai, kad būtų tiesa, bet aš supratau, kad neturiu ko prarasti, todėl paspaudžiau nuorodą. Kitas dalykas, kurį aš sužinojau, mano telefonas buvo bombarduojamas iššokančiaisiais langais ir keistais pranešimais. Bandžiau išeiti iš puslapio, bet atrodė, kad kuo daugiau bandžiau, tuo darėsi blogiau. Galiausiai mano telefonas visiškai užšalo.Supanikavau ir išjungiau, bet kai vėl įjungiau, dingo visa mano asmeninė informacija. Mano kontaktai, nuotraukos, elektroniniai laiškai – viskas dingo. Laimei, man pavyko atkurti savo telefoną iš ankstesnės atsarginės kopijos, bet tai buvo artimas skambutis. Po šio incidento atlikau tyrimą ir supratau, kad papuoliau į įprastą „iPhone“ aferą. Ši konkreti afera vadinama sukčiavimu – kai kas nors apgaudinėja jus, kad spustelėtumėte nuorodą, kuria į jūsų įrenginį atsisiunčiama kenkėjiška programa. Žvelgiant atgal, buvo kelios raudonos vėliavėlės, kurių aš praleidau, bet, laimei, man pavyko išvengti nuolatinių.“

Shutterstock

Laimei, yra daugiau nei keli paprasti būdai apsisaugoti nuo sukčiavimo sukčiavimo. Jei gaunate įtartiną el. laišką, ypač tokį, kuriame žadama aukštų pažadų apie beveik nieko nekainuojančius produktus, NEatidarykite jų – nedelsdami ištrinkite. Jei atsitiktinai atidarote el. laišką, nespustelėkite nuorodų. Niekada neatidarykite priedų iš žmonių, kurių nepažįstate, ir niekada (niekada) neįveskite asmeninės informacijos, pvz., savo socialinio draudimo numerio, nepažįstamose svetainėse.O jei netyčia pamiršote ir atsakote į įtartiną el. laišką, susisiekite su saugos ir sukčiavimo skyriumi ir būtinai pakeiskite slaptažodžius į dar stipresnius slaptažodžius (naudodami dviejų veiksnių autentifikavimą).

Kategorija: