Ši istorija buvo atnaujinta, nes ji iš pradžių buvo paskelbta 2022-01-24

Uždegimas niekada nėra geras dalykas, tačiau jis gali ypač pakenkti jūsų sveikatai, kai jis tampa lėtinis. Lėtinį uždegimą gali būti sunkiau pastebėti nei uždegimą, kurį patiriate per trumpą laiką, kad apsaugotumėte savo kūną nuo infekcijos, tačiau jis vis tiek kenkia jūsų organizmui ir, negydomas, gali sukelti daugybę pavojingų šalutinių poveikių, įskaitant žarnyno disfunkciją, odos problemas. ir autoimuninės ligos. „Uždegimas yra natūralus organizmo procesas, padedantis apsaugoti mus nuo svetimų įsibrovėlių ir patogenų bei traumų.B altieji kraujo kūneliai ateina į pagalbą, kad apsaugotų traumos vietą, atsiranda paraudimas, patinimas ir karštis“, – sako Pamela Barton R.H.N., NNCP, Butterfly Nutrition įkūrėja. „Tai vadinama ūminiu uždegimu. Uždegimas tampa problema, kai jis tampa lėtinis, nes organizme nuolat yra per daug „pavojaus“.

Jūsų mityba yra viena didžiausių pagrindinių lėtinio uždegimo priežasčių ir pablogintojų. Ir tikėkite ar ne, bet tai, ką geriate, gali turėti tiek pat, kiek ir to, ką valgote. Ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose gėrimai yra labai kaloringi ir yra supakuoti su priedais. Svarbu žinoti, iš ko pagaminti jūsų gėrimai ir ar jie gali pabloginti jūsų uždegimą. Štai kodėl mes susisiekėme su sveikatos ekspertais Dr. Amy Lee, Nucific mitybos skyriaus vadove ir dietologe Nataly Komova, RD, kad sužinotume, kokių gėrimų turėtumėte vengti, jei kovojate su lėtiniu uždegimu. Jie teigė, kad didžiausi k altininkai yra saldūs, perdirbti gėrimai, tokie kaip soda ir energetiniai gėrimai.

Shutterstock

Perdirbti, saldūs gėrimai ir uždegimas

Ko neturėtumėte valgyti, jei kenčiate nuo uždegimo, logika iš esmės yra tokia pati, ką turėtumėte gerti. Dr. Lee pažymi, kad vienas iš blogiausių dalykų lėtiniam uždegimui yra bet koks konservantas. „Perdirbtuose maisto produktuose esančių konservantų organizmas dažnai neatpažįsta ir jiems reikia daug daugiau dirbti, kad metabolizuotųsi arba išsiskirtų“, – aiškina ji. Daugelyje gėrimų gausu konservantų, ypač jei jie fasuoti arba juose yra dažiklių. Gera taisyklė Jei norite išvengti konservantų, pažiūrėkite į maistingumo etiketę ant gėrimo – jei ingredientų sąrašas yra ypač ilgas arba jame yra žodžių, kurių negalite ištarti, apsvarstykite galimybę padėti jį atgal į lentyną.

Be konservantų, cukrus taip pat yra pagrindinis uždegimo dirgiklis. „Kai kuriems žmonėms, kurių organizmas yra jautrus šiems cukrams, jie gali būti patinę arba išsipūsti, nes organizmas traukia vandenį į audinius, bandydamas jo atsikratyti“, – sako dr.Lee sako. Viskas, pradedant pieno kokteiliais ir baigiant soda, ir net supakuota kava, dažnai būna prikrauta cukraus. Kaip minėta aukščiau, pirkdami atidžiai peržiūrėkite ingredientų etiketes, kad įsitikintumėte, jog jūsų gėrimuose nėra per daug cukraus – rekomenduojamas pridėtinio cukraus kiekis moterims yra ne didesnis kaip 24 gramai. Tačiau yra daug žodžių apie cukrų, kurie patenka į sudedamųjų dalių etiketes ir gali jus suklaidinti. Jei bet kurioje etiketės vietoje matote dekstrozę, fruktozę, gliukozę ar sacharozę, tai reiškia, kad vis dar yra pridėto cukraus.

Shutterstock

"Komova sako, kad kai kurie įprasti saldūs gėrimai, kurių reikėtų vengti, yra gazuoti ir energetiniai gėrimai. Ji įspėja, kad į daugumą energetinių ir sportinių gėrimų pridėta saldiklių, dažiklių ir cukraus, kurie kenkia jūsų sveikatai, atkreipdama dėmesį, kad skaitytojai turėtų nepamiršti, kad šie uždegimą sukeliantys ingredientai taip pat gali apsunkinti svorio metimą. Gėrimuose yra perdirbto cukraus ir dirbtinių saldiklių, kurie padidina kūno uždegimo riziką ir lėtina svorio metimo procesą.Taip! Sodoje taip pat paprastai yra daug perdirbtų, uždegimą sukeliančių ingredientų, tokių kaip didelio fruktozės kukurūzų sirupas, dirbtinės spalvos ir perdirbtas cukrus. Jei norite sumažinti uždegimą ir numesti svorio, šių gėrimų atsisakymas yra vienas iš esminių dietos pakeitimų."

Uždegimą reikia gydyti iš išorės, o tai prasideda nuo išsilavinimo ir atidumo apie tai, kas yra jūsų valgomame maiste ir geriamuose gėrimuose. Saugotis cukraus ir konservantų yra geriausias būdas sumažinti uždegimą ir jaustis geriausiai.

Kategorija: