Gali atrodyti, kad jos atlieka lygiai tą pačią funkciją, tačiau naršyklės nėra viena ir ta pati. Kai kurios naršyklės sumažina akumuliatoriaus ir telefono įtampą ir netgi gali padėti taupyti akumuliatoriaus energiją. Tačiau kiti, įskaitant vieną pakartotinį pažeidėją, nuolat patenkantį į technologijų ekspertų „ne“ sąrašą, gali sukelti didelių akumuliatoriaus išsikrovimo ir kitų problemų. Technikos ekspertai sutinka: tai yra viena numatytoji naršyklė, kuri eikvoja jūsų iPhone bateriją.

Ditch Chrome

„Chrome“ yra populiari ir patikima interneto naršyklė, pasak Allano Borcho, augančio įsilaužėlio ir DotcomDollar įkūrėjo. Ir Borchas sako, kad „iPhone“ veikia vienodai greitai, tačiau vien jo naudojimas turi tam tikrų pasekmių.

„Pavyzdžiui, atidarius daug skirtukų arba paleidžiant daug grafiškai daug naudojamų tinklalapių, išeikvojama RAM ir dėl to sulėtėja „iPhone“ sistema“, – sako Borchas. „Pati naršyklė yra privatumo košmaras, todėl geriau jos atsisakyti.“

Safari taip pat rizikingas

„Chrome“ gali pirmauti, kai kalbama apie naršykles, kurios gali nusidėvėti jūsų įrenginį, tačiau tai nėra vienintelis rizikingas pasirinkimas. „Kiekviena Safari svetainė turi savo scenarijų ir skelbimus, kurie individualiai įgauna savo galią“, – sako Emma Gordon, USSalvageYards įkūrėja. „Be to, kiekvienas naršyklės puslapio skirtukas užima tam tikrą procesoriaus atminties kiekį, kurį atidarius išeikvojama daug baterijos. Kiekvienos energijos suvartojimas gali būti ne per didelis, tačiau sujungus juos visus (kiekvienai svetainei), energijos suvartojimas bus didelis. Tai reiškia, kad kiekvienoje atidarytoje svetainėje prarandate tam tikrą procentą akumuliatoriaus energijos, o kiekvieną kartą spustelėjus skirtuką akumuliatorius ir toliau išsikrauna. Norėdami pailginti akumuliatoriaus veikimo laiką, uždarykite visus šiuo metu nereikalingus naršyklės langus ar skirtukus.”

Shutterstock

Ir jei tikrai norite taupyti akumuliatoriaus energiją, Gordon rekomenduoja naudoti „Mozilla Firefox“, kuri, jos teigimu, yra geresnė parinktis nei „Safari“.

„Jo antiskelbimų technologija (ty technologija, kuri blokuoja skelbimus) sumažina energijos suvartojimą, todėl pailgėja akumuliatoriaus veikimo laikas“, – sako Gordonas.

Kategorija: