Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. birželio 23 d.

Užsisakę kalakutienos hoagie delikatese arba sukaupę kilogramą pjaustyto kumpio bakalėjos parduotuvėje, galite atrodyti sveikesniu pasirinkimu, palyginti su, pavyzdžiui, Big Mac arba Domino picos užsakymu. Deja, tiesa ta, kad reguliarus š altų mėsos gaminių valgymas buvo susijęs su didelėmis sveikatos problemomis. Štai kodėl ekspertai perspėja, kad turėtumėte juos valgyti saikingai.

Cheminiai priedai

„Perdirbta mėsa, tokia kaip š alti mėsos užkandžiai, saliamis ir šlamštas, yra prikrauta dekstrozės, nitratų, sulfitų ir kitų cukrų“, – aiškina Lisa Richards, CNC iš „The Candida Diet“. „Jie ypač kenksmingi, nes juose yra cukrų ir jie taip pat skatina uždegimą.“

Kaip tai veikia: sulfitų yra natūraliai maisto produktuose arba jie pridedami perdirbimo etape. Su sūdyta mėsa sulfatų pridedama perdirbant. Kai kurie žmonės gali būti jautresni šiems cheminiams priedams. Pavyzdžiui, odos paraudimas ar kitos gyvybei pavojingos alerginės reakcijos.

„Tie, kurie serga astma, ypač turėtų vengti sulfitų, nes jie gali pabloginti ir pabloginti šią būklę, įspėja Richardsas.

Kokia didelė rizika? „Susirūpinimas toks didelis, kad JAV uždraudė naudoti sulfitus šviežiuose produktuose“, – aiškina ji. Na, jei jis uždraustas ant šviežių produktų, jis tikriausiai neturėtų būti ir kitose sumuštinio dalyse.

Shutterstock

Natrio nitritas

Daugiausia jums kenkia mėsos perdirbimas, sako sveikatos ekspertė gydytoja K.L. Ongas sutinka. Tai yra pridėto natrio nitrito pavidalu.

"Labai apdorotos mėsos atveju padidėja gaubtinės žarnos vėžio rizika, perspėja jis. Galite rasti mėsos, kuri pažymėta kaip „nevytinta“, kuri konservuota tik natūraliais salierų nitratais ir druska."

Nors retkarčiais valgant saldumynus gali būti nekenksmingas, reguliarus vartojimas gali padidinti vėžio riziką, pataria jis.

Be to, šios mėsos vartojimas gali sukelti hipertenziją, padidėti širdies ir kraujagyslių ligų bei kasos vėžio rizika. Taip!

Konservantai

"Pasak dr. Amy Lee, sertifikuotos vidaus ligų, medicininės mitybos ir nutukimo medicinos gydytojos ir Nucific partnerės, didžiausias š altų mėsos, saliamio ir (ir) šlamšto valgymo trūkumas yra konservantai. ."

"Ji paaiškina, kad konservantai yra cheminės medžiagos ir sudedamosios dalys, kurios dažnai naudojamos norint išlaikyti maistą šviežią ir (arba) (pailginti) maisto produktų galiojimo laiką. Kūnas vystėsi nepakankamai greitai, kad atpažintų, kas tai yra, ir iš tikrųjų gali į tai reaguoti neaiškiais simptomais, atspindinčiais mažą uždegimo lygį. Dr. Lee įspėja: žmonės, kuriems yra uždegimas, gali (dažniausiai) jausti simptomus (pvz., pilvo pūtimą), patinimą, nuovargį ir nuovargį."

Taigi, ką turėtumėte valgyti vietoj to?

"

Apskritai geriausia mėsą valgyti kuo arčiau natūralios būklės (ganytą, 100 % žolė) ir nesūdytą, sako daktaras Ongas. "

Kategorija: