Šis įrašas buvo atnaujintas, nes iš pradžių buvo paskelbtas 2023 m. kovo 26 d.

Jūsų ilgalaikė sveikata daugiausia priklauso nuo jūsų įpročių – dietos ir gyvenimo būdo nuoseklumas yra abu būdai, kaip galite investuoti į savo sveikatą, gyventi ilgiau ir jaustis geriau. Nors nėra vieno visiems tinkančio sveiko ir subalansuoto gyvenimo būdo, yra keletas bendrų taisyklių, kurios gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą. Didžioji jūsų vidinės sveikatos dalis prasideda nuo to, kad maistas, kuriame gausu maistinių medžiagų, yra pirmasis žingsnis ir optimali sveikata.

Shutterstock

Viena svarbi sveikatingumo galvosūkio dalis yra jūsų žarnyno sveikata, apie kurią daugelis iš mūsų nelabai žino. Dažnai vadinamos „antrosiomis smegenimis“, „žarnos“ yra terminas, vartojamas apibūdinti visą virškinimo sistemą. „Be maisto ir maistinių medžiagų virškinimo ir įsisavinimo, tyrimai rodo, kad mūsų žarnynas vaidina pagrindinį vaidmenį mūsų imuninėje sistemoje, hormonuose, smegenų veikloje, nuotaikoje ir netgi mūsų gebėjime mesti svorį“, – sako dr. Billas Cole’as. kad mūsų žarnyne gyvena apie 100 trilijonų mikroorganizmų, sudarančių mūsų mikrobiomą. Šios bakterijos padeda tokiems dalykams kaip hormonų ir neurotransmiterių sintezė. Svarbu išlaikyti šių bakterijų, „gerųjų“ bakterijų pusiausvyrą. Jei to nepadarysite, tai gali pakenkti daugeliui kūno funkcijų.

„Apskaičiuota, kad 90% serotonino, vadinamo mūsų „geros savijautos“ hormonu, gaminama žarnyne. Taip pat apskaičiuota, kad 70–80% mūsų imuninės sistemos yra žarnyne.Mikrobiomą sudaro subtili naudingųjų ir oportunistinių bakterijų pusiausvyra. Žarnyno mikrobiotos disbalansas, vadinamas disbioze, buvo susijęs su nerimu, depresija, nutukimu, diabetu ir net autoimuninėmis ligomis“, – aiškina daktaras Cole'as.

Shutterstock

Disbiozė padidina žarnyno pralaidumo riziką, dar vadinamą nesandariu žarnynu. „Čia suyra žarnyno gleivinė, todėl nesuvirškintas maistas, bakterijos ir toksinai gali užtvindyti kraują, o tai gali sukelti viso kūno uždegimą. Uždegimas yra vienas dalykas, galintis padidinti priešlaikinį senėjimą – lėtinis uždegimas gali sukelti oksidacinį stresą. Kūno oksidacija yra kaip metalo rūdijimas, tai iš esmės reiškia greitesnį senėjimą nei turėtų. Taigi, svarbu vadovautis gyvenimo būdu, kuris apsaugotų nuo uždegimo.

Kokie dalykai skatina sveiką žarnyną ir dėl to mažina uždegimą? Vienas maistas, kurį dr.Cole rekomenduoja yra fermentuotos daržovės. „Dėl tokių dalykų kaip antibiotikai, chloras, pesticidai ir herbicidai galime pažeisti bakterijų pusiausvyrą žarnyne. Maisto produktų, pavyzdžiui, fermentuotų daržovių, kuriuose gausu probiotikų, valgymas gali padėti atkurti sveiką mūsų mikrobiomo pusiausvyrą. „Jis vadinamas „neapdorotu“, nes nebuvo pasterizuotas ar virtas, o tai sunaikina naudingas bakterijas. Valgyti maistą, kuris maitina mūsų organizme esančias sveikas bakterijas, labai svarbu sumažinti uždegimą, užkirsti kelią ankstyvam senėjimui ir jaustis geriausiai ilgą laiką.

Kategorija: