Sveikas svorio metimas – tai ne tik reguliari mankšta, pastovus miegas ir pakankamas skysčių suvartojimas – jūsų gebėjimas numesti svorio priklauso nuo jūsų mitybos ir maistinių medžiagų bei vitaminų kiekio, kurį praturtinsite savo dieną. Susisiekėme su sveikatos ir mitybos ekspertais, kad sužinotume daugiau apie makroelementų skaičiavimą ir kaip atidžiau pažvelgti į tai, ką suvartojate per dieną, kad jūsų sveikata būtų optimali, ir sudaryti mitybos planą, kuris padės jums laikytis tinkamos krypties. Skaitykite toliau, kad gautumėte patarimų ir pasiūlymų iš Lisa Richards, registruotos mitybos specialistės ir „The Candida Diet“ kūrėjos, ir daktaro Rosmy Barrioso, sveikatos eksperto ir „He alth Reporter“ medicininio turinio autoriaus.

Shutterstock

Pirma, kas yra makroelementai arba trumpai „makrokomandos“?

"Makroelementai yra mūsų kalorijų pagrindas, aiškina Richardsas, kaip ir maisto ir maistinių medžiagų srityje, rasite makro ir mikroelementų. Kalorijos gaunamos iš makroelementų ir apima riebalus, b altymus ir angliavandenius, sako Richardsas. Kita vertus, mikroelementai yra vitaminai ir mineralai."

"Jie vienodai svarbūs, pažymi Richardsas, tačiau jie nesuteikia organizmui kalorijų. Kiekvienas makroelementas, priduria Richardsas, suteikia savo santykinį kalorijų kiekį. Riebalai suteikia 9 kalorijas viename grame, b altymai suteikia 4 kalorijas viename grame, o angliavandeniai taip pat suteikia 4 kalorijas viename grame, sako ji. Pasak Richardso, kiekvienas iš jų yra gyvybiškai svarbus tinkamai kūno funkcijoms ir reikalingas skirtingais procentais."

Shutterstock

Kaip apskaičiuoti makrokomandas

"Makroelementų skaičiavimas gali būti veiksmingesnis svorio metimo ir bendro energijos padidėjimo įrankis nei kalorijų skaičiavimas, sako Barriosas. Ji tęsia, kad angliavandeniai, b altymai ir riebalai yra trys makrokomandos, reikalingos tinkamam jūsų kūno funkcionavimui. Kalbant apie makroelementų skaičiavimą, 45-65% dienos kalorijų rekomenduojama suvartoti iš angliavandenių, 10-35% iš b altymų ir 20-35% iš riebalų, pabrėžia Barriosas. Nors sveikiausia yra pasidomėti, kokio makro santykio reikia jūsų organizmui individualiai, nes tai gali skirtis priklausomai nuo ūgio, svorio, fizinio aktyvumo, noro numesti ar priaugti svorio, amžiaus ir pan., pataria ji. Tai galima padaryti naudojant stebėjimo programas arba kūno rengybos svetaines."

"Nepamirškite maisto kokybės, kai daugiausia dėmesio skiria makrokomandoms, tęsia Barrios. Ji sako, kad pradedantieji juos skaičiuoti dažnai daro klaidą žiūrėdami tik į skaičius ir renkantis labai apdorotą maistą, kuriame trūksta vitaminų ir mineralų.Kitas patarimas, kurį ji vadina labai svarbiu, yra atsiminti, kad makrokomandų skaičiavimas turėtų būti trumpalaikė praktika. Dėmesys skaičiams ir nuolatinis maisto produktų svėrimas gali tapti greitu būdu netinkamai valgyti, daro išvadą Barriosas: Visada naudinga būti išsilavinusiam apie makrokomandas, bet nerekomenduojama tai daryti įprasta."

Šie ekspertai teigia, kad geriausias žingsnis siekiant optimalios sveikatos ir svorio metimo yra apsilankyti pas gydytoją, kad gautumėte daugiau informacijos ir kartu sukurtumėte jums ir jūsų tikslams tinkantį mitybos planą.

Kategorija: